Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szülők: Mi volt az, amit jó...

Szülők: Mi volt az, amit jó lett volna, ha tudtok, mielőtt belevágtatok a gyerekvállalásba?

Figyelt kérdés

A férjemmel a gyerekvállalásról beszélgettünk. Mindketten szeretnénk gyereket. Sokat olvastam már a témáról, és azt is tudom, hogy nem fogunk tudni mindenre felkészülni, de érdekelnének a személyes tapasztalatok.


Mivel jár a gyerekvállalás első szakasza az apuka és az anyuka számára a teherbeeséstől a gyermek 1-2 éves koráig? Mi az, ami sokat segített volna, ha tudjátok előre, és felkészülhettetek volna rá, legalább lelkileg?



2014. máj. 7. 14:22
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy hasznos dolgokat írtunk :) tényleg szép dolog a terhesség és a babázás is, de legalább láthatod, vagyis a férjed is láthatja, hogy nem adják olyan könnyen. Tehát lehet hogy az a baba eszik, alszik az elején, de neked ott lesz a gátseb, a szoptatással való problémák, le vagy gyengülve, inkább pihenni szeretnél majd mikor éppen idő van, na meg enni és persze ezek mellett a háztartásnak is valahogy haladnia kell. Aztán jön a pocakfájós időszak, nálunk nagyon hamar jött már kb 2-3 hetesen kiderült, na akkor meg aztán sétálhatsz egész nap a gyerekeddel a válladon, mert attól megnyugszik és ezt fogod tenni, mert így csönd van :) Szóval a gyerek lesz az első hidd el, amit ő akar, amit tesz az lesz az első, utána jön minden más. Nem rózsaszín köd a gyerekvállalás, hanem az élet legnagyobb, legfelelősségteljesebb munkája, de ettől is olyan szép dolog. És bizony akkor tudjátok meg mikor benne vagytok, de mindenki másképp viseli. Van aki depressziós lesz van aki nem. Van akinek rengeteg teje van, van akinek nincs stb. Szóval minden terhesség más és mindenkinek más problémák, nehézségek adódnak. Nagyon jó ha a környéketeken találkozol kismamákkal hasonló hetű terhesekkel mert jobban meg tudjátok osztani kinek mi a gondja.

A férjedet azért térítsd egy kicsit a valóság felé, mert ha tényleg ennyire rózsaszín ködben látja nagyon nagyot fog koppanni......

Beszéljétek meg hogy bent akar-e lenni a szülésnél, ha igen, na akkor már látni is fogja mekkora feladat ez az egész :)

2014. máj. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
én őszintén szólva egyáltalán nem hallottam róla, hogy a szoptatás problémás is lehet. Azt gondoltam a szülés lesz a legrosszabb, utána minden egyszerűen megy majd.Na hát nem, iszonyúan megküszködtünk az egésszel. Ezek után a több hónapos folyamatos sírás, alvás nélküliség csak hab volt a tortán.
2014. máj. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom en is valaszolhatok e hiszen sjnos nem vagyok szülö, barmennyire is szeretnem, de talan megis a temahoz tartozik.

En annak örültem volna, ha valaki mar a legelejen szol, hogy csak a mesekben sikerül mindenkinek par honapon belül a terhesseg, es hogy mi meg harom ev utan is ott allunk ahol a legelejen.

Remelem nalatok nem igy lesz, de erre is keszülj fel. Bar ezt elkepzelni nem lehet. :(((

2014. máj. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!