Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Negyedik gyereket bevállalók,...

Negyedik gyereket bevállalók, miben változott meg az életetek?

Figyelt kérdés
Nekem 3 gyermekem van, a legkisebb 2 éves lesz. Érdekelne, hogy vannak-e hozzám hasonlóan a 4. babát tervező anyukák, akik még kicsit bizonytalanok.

2014. máj. 9. 08:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Mi tervezunk negyediket jo ideje mar de varat magara meg.legkiseb gyermekem 8 eves.o is nehezen fogant es vegig fekudtem vele.

Ha joni fog itt lesz az ido kibirom erosnek kell lenem es varni fogom.

2014. máj. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ugyan én csak a 3.-at várom (nem hiszem, hogy lesz több) de ha nem haragszol megkérdezhetem, hogy a 3. baba érkezése mennyivel volt nehezebb mint mondjuk a 2.? Nekem a 2. kb ugyan annyira felforgatta az életemet mint az első meg kellett tanulnom két különböző igényt egyformán (lehetőleg) kielégíteni úgy hogy senki ne érezze rosszul magát. Mostanában el kezdtem félni hogyan tovább (persze valahogy csak lesz hiszen 1-2 hét és itt az új kismanó csak érdekelne, hogy mennyivel volt nehezebb nektek)
2014. máj. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nekem a 3. érkezése nem okozott semmi különös változást. Még a testvérféltékenység sem jött ki olyan durván mint, mikor a második baba jött. A kocsiban is elfér a három gyerek, azt sem kellett lecserélni. Még egyelőre köztünk alszik a legkisebb, pedig van kiságya :). de ez nálunk szokás, hogy a legkisebb velünk alszik. Szerintem ha betölti a két évet megy a tesókhoz a gyerekszobába. Nekem így jönnek: lány 10, fiú 6, lány majdnem 2 éves. A két nagyobb egy szobában van. Külön íróasztal, külön szekrény, az ágyuk egyelőre összetolva egymás mellé.
2014. máj. 9. 09:28
 4/16 A kérdező kommentje:

Első!

Akkor próbálkoztok is élesben és mégsem jön? Érdekes, hogy nekünk az első kettő szinte egyből sikerült a harmadikra várunk majdnem fél évet. A 4.-et még nem próbáljuk, de már néha emlegetjük, hogy még lesz. De picit félünk, hogyan férnénk majd el, nálunk kocsit is cserélni kéne majd.

2014. máj. 9. 09:30
 5/16 A kérdező kommentje:
rosszul írtam: nem várunk a 3.-ra, hanem vártunk majdnem fél évet, de ahogy fentebb írtam már majd'két éves :)
2014. máj. 9. 09:31
 6/16 anonim ***** válasza:
köszönöm szépen a választ! Remélem valóra válik az álmotok! Nálunk egyébként úgy lesznek, hogy 7éves lány, 4éves lány és 3. kisfiú, egyelőre egy szobában, max a kicsi ha nagyon sírós lesz nálunk alszik.
2014. máj. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Mindig is 2 babát akartunk, semmi többet csak kettő a maximum. Két fiam született 13 hónap van közöttük. 3 év múlva egy meggondolatlan, gyerekek nélküli szilveszteren nem védekeztünk és hát persze, hogy terhes lettem. Mivel volt több vetélésem (első 6 hétben) így csak 10 héten mentem dokihoz, addig bevallom azon is gondolkodtunk, hogy nem tartjuk meg. Végül úgy voltunk vele 3 gyerek még belefér és megtartjuk. A doki rátette a hasamra az uh-t és már akkor tudtam valami nagy baj van mert ez a baba nem úgy nézett ki mint az előző kettő, el is kezdtem sírni mert egyből az jutott eszembe, hogy azért "beteg" mert én nem akartam és ő ezt érezte. Hát nem "beteg" volt a babám ha nem kettő volt belőlük. :D Így van 3 fiam és egy kislányom, nem mondom nem egyszerű és bevallom anyagilag főleg nem túl rózsásan állunk, de imádom mind a 4 gyerköcömet. A sors akarta így és tökéletes, hogy így alakult. Nekünk van segítségünk ami nagyon nagyon jó, nagyszülők, testvérek. Sokszor veszek akciós dolgokat vagy használtat vaterán, nem lakunk kacsalábon forgó palotában, de legalább van fűtés, nem jutunk el nyaralni (autóhiány, pénzhiány) de sokszor kirándulunk. És bevallom azt is, hogy ha rajtam múlt volna 2db gyermeket szülök csak.
2014. máj. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
7. nekem is ikreket mondtak először (én vagyok a 3. babát várja) hát eléggé megdöbbentem elsőre, aztán elmentem magán dokihoz és kiderült, hogy csak benézte az ügyes állami doki, bevallom egy kicsit azért sajnáltam, de iszonyatos nagy kő esett le a szívemről :) neked viszont gratulálok!
2014. máj. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat


Nekem meg késett a múlt hónapban a mensim, és már nem tudtam mire gondolni, csak arra, hogy valahogy összejött a 4. baba.(megszakítással védekezünk évek óta) Még teszteket is csináltam, és mindig figyelgettem percekig,hogy kijön-e a második csík, de csak nem jött ki. Valahogy csalódtam a tesztelések után. Ekkor fogalmazódott meg bennem tisztán, hogy én még akarok gyereket, de talán nem lenne baj, ha kicsit később jönne, vagy éppen az lenne jó, ha nem lenne a két kicsi között nagy korkülönbség? A fene tudja... A férjem úgy van vele, hogy talán majd még az utolsó pillanatban próbálkozunk egy 4. babával. De kérdem én: mikor van az utolsó pillanat? 40 év körül? Most vagyok 34.

2014. máj. 9. 09:53
 10/16 A kérdező kommentje:

7. válaszoló!


Én irigy vagyok rád. Szeretnék ikreket, de akkor rögtön 5 gyerekem lenne :) Azt is bevállalnám, akkor viszont kénytelenek lennénk anyósom nagy kertesébe költözni :) Most három szobánk van. Egy nekem és a férjemnek. Ha pedig a gyerekek már nagyok lesznek, akkor a két lány egy másikba, a fiú pedig a harmadik szobába. Az lenne jó, ha a 4. is fiú lenne és akkor később mindkét gyerekszobába 2-2 gyerek lenne. Külön fiúk, külön lányok.

2014. máj. 9. 09:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!