Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi a véleményetek a "ne...

Mi a véleményetek a "ne görcsölj rá" tanácsról?

Figyelt kérdés

Nekünk már sikerült a baba, bár nem egyből, de a sikertelen hónapok alatt sokszor megkaptam, hogy akkor jön amikor nem görcsölök/nem gondolok rá. Az ember ezzel tényleg jót akar? Mert nálam annyiból állt a "rágörcsölés", hogy próbáltam megtudni a ciklus melyik napján van ovulációm.

Viszont még most is összeszorul a gyomrom, ha ezt a három szót valahol tanácsként leírva látom, mert nekem is elég sok rossz érzést okozott.

Olyan, mintha azt akarnák mondani, hogy attól hogy valaki gondol a babára és próbál jól időzíteni, már egyből elvágja annak a lehetőségét, hogy sikerüljön.

Nem lenne sokkal jobb azt tanácsolni, hogy 'igen, vágyj nyugodtan arra a babára, és tudd, hogy előbb vagy utóbb - így vagy úgy - anyuka leszel'?

Persze hogy egy "rágörcsölős" hónapban sikerült a baba, ovuteszteltem és hőmérőztem is.


Én elhiszem, hogy van az a kategória akiben egy világ omlik össze minden menstruációkor már a legelején. Nálam azért ez nem volt meg, csak tudomásul vettem. De miért kell mindenre ráfogni, hogy rágörcsölés?


Biztos a hormonok is bezavarnak, de most is ugyanúgy felidegesít ha olvasom, még jobban is mert tudom, hogy ez nem is akadályoz meg semmit.



2014. máj. 11. 21:13
 1/8 anonim ***** válasza:

En hasonlóan voltam,mint te a masodik babanal!

Mindenki jott ezzel nekem is,majdnem kifutottam a világból.

Holott csak ovu tesztet használtam en is illetve voltam egy kivizsgáláson 6honap utan(uh,vervetel stb).

Nem bogtem mikor megjott,nem voltam depis.

A legidegesitobb vigasztalás volt:a ne gorcsolj,majd jönni fog!

Nekem is akkor sikerült,mikor hőmérőztem,es egyutt voltunk a legesélyesebb napokon..Igy nekem sem vált be ez a dolog.

Persze elhiszem,hogy mások jót akarnak!

2014. máj. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem túlreagálod. Vigasztalni akarnak, de nem túl személyesen azért mondják, semmi rozsszándék nincs benne.


"igen, vágyj nyugodtan arra a babára, és tudd, hogy előbb vagy utóbb"

Nekem ez pl már túl bizalmaskodó.


(Nem tudom egyáltalán minek kell tervezéskor beszélni bárkivel is erről ha zavar?)

2014. máj. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A stressz nem tesz jót a teherbeesésnek, ezért ha valaki "rágörcsöl", de egyébként egészséges, akkor lehet, hogy egy picit nehezebben esik teherbe, pl. nem 2-3 hónap alatt, hanem 4-5 hónap alatt.

Én is sokszor kaptam ilyen kéretlen okoskodást, de nincs igazuk. Nekem 6 év után, kezeléssel sikerült teherbe esnem és a mai napig nem lenne gyerekünk, ha a csodára várnánk. Ez alatt az idő alatt sok olyan párt ismertem meg, akik inszeminációra, vagy lombikra jártak. Egy olyat sem ismerek, akinek nem volt valós orvosi indoka. Senkinél nem a rágörcsölés miatt nem jött a baba.

2014. máj. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Huh, én a falra mászok tőle :D 2 éve próbálkozunk, szerencsére hamar kiderült, hogy baj van (fogamzásgátló tönkretette a hormonrendszerem), voltak depisebb időszakaim, most egész jól vagyok, de ha ezt a mondatot meghallom, sikítani tudnék. Értem én, hogy csak vigasztalni akarnak, de próbáljanak meg ők nem görcsölni rá, mikor ott lebeg a mesterséges megtermékenyítés vagy a gyermektelenség a fejük felett és a környezetükben mindenki kíváncsi, mikor jön már... Én CSAK olyanoktól hallottam ezt a mondatot, akik marha könnyen teherbe estek, esetleg védekezés mellett... Az az egy ismerősöm, aki 10 évet várt a babára, végül a 6. lombikból sikerült, ő mondta egyedül, hogy "menni fog, ne félj", az ő szájából ez nagyon hitelesen hangzik, hiszen ő is megjárta a poklot, és most 2 gyönyörű ikerfiú büszke anyukája. Neki elhiszem :)
2014. máj. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

persze, tudom hogy jót akartak :) igazából a nővéremmel, anyukámmal és egy barátnőmmel beszélgettem erről, és ha felhoztam hogy szerintem most van peteérésem (amikor még nem ovuteszteltem), akkor ez volt a reakció :D sőt, még a párom is ezt mondta, bár arra már nem emlékszem hogy miből kifolyólag. Talán azért mert sokat olvastam a témáról és az ovu lehetséges jeleiről.

Persze érthető, nem is róluk beszéltem első sorban, de sok olyan kérdés van itt, amire ömlik a sok 'ne görcsölj rá' válasz, mikor azért szerintem nem ezen múlik. Persze az ember ne csináljon magából idegroncsot, de nyugodtan utána lehet járni a dolgoknak és lépéseket tenni, nem hiszem hogy ez bárkinél is megakadályozza a babát, nem?

De komolyan engem is megijesztettek, hogy ha akarom akkor nem is fog jönni. Pedig ebben nincs logika

2014. máj. 11. 21:32
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem szeretem ezt a mondatot, akármilyen jószándékkal is mondják. Főleg, hogy 90%-ban olyanok dobálóznak ezzel, akiknek nagyon hamar lett babájuk, vagy akik még nem próbálkoznak, csak max tervezik. Én sem úgy álltam hozzá eleve, hogy na majd most jól rágörcsölök, nem figyeltem ovut, nem számoltam, nem mértem, semmi. Aztán pár hónap után elkezdett frusztrálni, hogy miért nem sikerül, na akkor utánaolvastam, és elkezdtem figyelni ezeket, így sem jött a baba. Később megint volt egy "nem érdekel" időszakom, amikor más jellegű gondjaim voltak, azt sem tudtam mikor kéne megjönnie, de baba továbbra se lett. Ennyit a rágörcsölésről, nekem ne okoskodjon senki, még a legnagyobb jószándékkal se! :(
2014. máj. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

személy szerint nekem sokkal szimpatikusabb, ha valaki "rágörcsöl", mintha semmit nem tud a saját testéről.

És a szülés is a természet rendje, mégis igen csak meglepődnek a kevésbé testtudatos hölgyek, ahogy látom... Hirtelen csak lehull a glória megrökönyödött buksijukól.


"Görcsölj" csak rá! Miért kellene úgy csinálnunk, mintha nem tudnánk, miért folyik a tojásfehérjés trutyi stb.

2014. máj. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is baromság, kivagyok ettől a választól. Mi januárban kezdtünk el próbálkozni, csak kb. tudtam, mikor lehet ovum, egyetlen kérdést tettem föl a nyákkal kapcsolatban. Máris megkaptam, hogy mit görcsölök már az első hónapban, nekem így aztán az életben nem fog összejönni, mert ezen pörgök ahelyett, hogy így az elején még csak szeretnénk egymást, és kész.

Eleve nem értem, hogy miért baj, hogy már az elején is szeretném kicsit növelni az esélyeket azzal, hogy jókor vagyunk együtt, de mindegy. Ahhoz képest, hogy állítólag görcsöltem, és nekem az életben nem jön így össze, azonnal terhes lettem kétpetéjű ikrekkel, tehát a nagy görcsölés közepette duplán sikerült... Sajnos nem maradtak meg, de ez nem ide tartozik.

Nem ezen múlik ez, csak flegmáznak. Biztos valamiért nagyon megkeseredettek, és így vezetik le, nem kell velük foglalkozni (tudom, könnyű mondani).

2014. máj. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!