Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Gravida és elevit tartalmaz...

Gravida és elevit tartalmaz elég folsavat vagy kell még szednem pluszban?

Figyelt kérdés
Terhesség előtt vagyok...
2008. júl. 29. 11:15
 1/4 anonim ***** válasza:
50%

Nekem az orvosom csak a Gravidát ajánlotta. Azt mondta, hogy folsavat ráérek akkor szedni, ha már megvan a bébi.

Egy doboz Gravida után viszont Elevitet kezdtem szedni, mert az előzőtől fájt a gyomrom, gondoltam kipróbálok másikat, hátha azzzal nem lesz ilyen gondom és bejött.

Egyébként minden orvos mást javasol. Persze az is fontos, hogy milyen a fizikumod, vérvizsgálat indokolja-e, hogy folsavat is szedj, stb.

2008. júl. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Folsavat tehesség előtt kell szedni és az első 3 hónapban.Az Elevit eleget tartalmaz.Én végig szedtem a vitaminokat,mivel lehet,hogy a 3.hónap után nem kell a folsav a babának,de a többi vitaminra még szüksége lehet és ártani nem árt.

Nagyon helyesen teszed ha terhesség előtt gondoltál rá.

2008. júl. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem vetélés után ajánlotta az orvosom, hogy készüljek fel "rendesen" a terhességre (egyébként teljesen egészséges vagyok), vagyis valamelyik terhesvitamint (nálam eza Gravida) és Femibion 800-at "kell" szednem. Ez utóbbi kimondottan folsavat tartalmaz, ami nagyon fontos a kezdeti időszakban. Orvosom szerint a terhesség előtt legalább 1 hónappal el kell kezdeni szedni, mert csak akkor fejti ki megfelelően a hatását. Sok sikert!
2008. júl. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én úgy olastam,hogy 4 mg folsavra van szükség a terhesség előtt már 3 hónappal, így 70%-kal csökken a nyitott hátgerinc lehetősége.

Az elevitben 0.8 mg van azt hiszem. Én egy 3 mg-os tablettát szedtem, gondoltam az étkezéssel is viszek be valamennyit.

Az elevit jó biztos, csak nekem az orvosom azt mondta, hogy ha mindennap szedem, akkor én is szép nagy leszek, és a baba is.

Folsavat mindenképp szedjél!

2008. júl. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!