Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Meddig maradnal a munkahelyede...

Meddig maradnal a munkahelyeden terhesen, ha allandoan betegseg venne korul?

Figyelt kérdés
Januar ota probalkozunk a babaval. Pedagoguskent dolgozom, nagyon szeretem a munkam es a gyerekeket, de kiborit, hogy a szulok folyamatosan betegen hozzak be oket, es hosszas konyorgesre viszik orvoshoz, mire mar mindenki elkapta. Szedek vitamint, megis az elmult 5 probalkozos honapban 3x voltam magas lazzal beteg (influenza, arcureggylladas, kozepfulgyulladas), hanyas-hasmenesem is volt. 2 antibiotikum kuran voltam. Epp most is remenykedem, es ma megint lebetegedtem, lazam van. :'( Sosem voltam meg ennyit beteg, lehet hogy erosebbek a virusok, mert a kollegakat es a gyerekeket is leteritik. Ha a nyari szunetben sikerulne teherbe esnem, szerintetek erdemes volna hamar tappenzre kerni magam? Ti mit tennetek a helyemben?
2014. máj. 23. 21:42
 1/4 anonim ***** válasza:
49%
Így egy percig sem. Ha nem probléma, hogy otthon maradj (és a kérdésből arra következtetek, hogy megoldható), akkor semmiképp nem tenném ki a fejlődő, születendő gyermekem fertőzéseknek. Én egészségügyis vagyok, de ma már nagyon vakmerőnek gondolom, hogy 6. hónapig dolgoztam.
2014. máj. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én iskolavédőnő vagyok, 31.hétig dolgoztam, de én nem szoktam beteg lenni. Ha te ilyen beteges vagy, akkor mindenképp menj táppénzre akár már a legelejétől.
2014. máj. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat!
2014. máj. 24. 11:00
 4/4 zabmester ***** válasza:
Ilyen körülmények között a helyedben biztosan rögtön táppénzre mennék. Amúgy nem vagyok híve ennek, már persze ha nem fizikai munkáról van szó, de ha nagy a fertőzésveszély, akkor a lehető legjobb döntés, ha inkább otthon maradsz a terhesség kezdetétől. Pedagógusok esetében szerintem egyébként is jobb lehet így, mert akkor nem év közepén vagy végén kapnak a gyerekek új tanárt, hanem rögtön év elejétől más van velük.
2014. máj. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!