Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tennél ha a munkahelyeden...

Mit tennél ha a munkahelyeden állandóan szivatnának, piszkálnának? Ha lenne lehetőséged elmennél máshova?

Figyelt kérdés
2013. máj. 11. 11:08
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Nem hagynám magam, és centerbe verném,tisztességes játékkal legyőzném az illetőt-minden vonalon.
2013. máj. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kedves Első!


Nem biztos, hogy te kerekednél felül, akármennyire is igazad lenne.

Nálunk van egy nagyon nagy kedvence a főnökömnek, aki mindent megtehet, másfél-két órákat késik reggelente és kb. 2-3 órával előbb lelép, mint a többiek, mégis ki van nyalva a hátsója. Munka közben henyél, szinte egész nap semmit nem csinál, mégis ő a kedvenc és úgy szórakozik a többiekkel, ahogyan akar, mert akármit tesz, soha nem fog kiesni a főnök kedvenckéje körből.

Eleinte nagyon idegesített, folyton beszóltam neki, próbáltam küzdeni az igazamért, de minden egyes alkalommal ő nyert. Ilyen világot élünk, ő folyamatosan nyalja a főnök hátsóját, én nem vagyok ilyen, ezért nem is fogom sokra vinni, de nem érdekel, mert legalább bele tudok nézni a tükörbe!


32/N

2013. máj. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

2 Én már egy ilyenen túl vagyok, és az illető ki lett rúgva-a saját szemétsége miatt amit nekem akart.


És 100%-os tisztességes játékban lett elsöpörve, oda ahová való volt.

2013. máj. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Munka közben henyél, szinte egész nap semmit nem csinál, mégis ő a kedvenc és úgy szórakozik a többiekkel, ahogyan akar, mert akármit tesz, soha nem fog kiesni a főnök kedvenckéje körből. "


Az is ilyen volt:DDD Mégis kiesett a kedven körből:DD

2013. máj. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 eNerdzsy ***** válasza:
39%

Kedves kérdező!

Azt tapasztaltam, hogy akit a munkahelyén "állandóan" piszkálnak, annak valami oka kell, hogy legyen.

Ez az ok pedig nem az, hogy a "piszkáló" már úgy megy be, hogy el dönti előre, hogy kibe fog bele kötni.


Sajnos azt kell mondanom, hogy lehet benned is van valami ami kiváltja a többiekből ezt a viselkedést. Azt tanácsolom, hogy beszéld ezt meg valamelyik "normálisabb" kollégáddal és fogadd el a válaszát.


Nálunk például úgy van, hogy egymásra vagyunk utalva a munkavégzésben. Természetesen az újaknak nem könnyű bele rázódni a "régiek" tempójába de kitartással és türelemmel nem lehetetlen vállalkozás.

Aki viszont oda kerül hozzánk és 1-2 hónap után sem tud/akar beilleszkedni, annak nem könnyű a sorsa, és idővel valószínű, hogy lemorzsolódik.


Elmenni máshova pedig azért manapság nem olyan könnyű vállalkozás, és nem oldja meg az alapvető gondot amiért a jelenlegi helyen nem sikerült beilleszkedni.


Lehet, hogy nyersen fogalmaztam de ez az őszinte véleményem és nem azért írtam, hogy megbántsalak.

2013. máj. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%
Ezt csak azzal tehetik meg, aki hagyja magát.Ha vissza szólsz, kiállsz magadért, akkor rájön, hogy nem vagy könnyű préda.Manapság farkastörvények vannak, ezek szerint kell eljárni sajnos.
2013. máj. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha sehogy sem jutnék vele/velük dűlőre, nem sikerül megbeszélni, akkor keresnék másikat, igen. De meg kell próbálni a sarkunkra állni. Farkastörvények vannak manapság.

A munkahelyi terror / mobbingnak is nevezik / ki tudja készíteni egy ember idegeit. Beteggé válhat. Külföldön már több helyen próbálnak erre megoldást keresni.

Az meg, ahogy fentebb írták, miszerint csakis a kiközösített vívja ki maga ellen az utálatot, az egész egyszerűen nem igaz. Van aki rászolgált erre, persze, de nem minden esetben. Az emberek mindig is szerettek bűnbaknak kinevezni másokat, frusztrációjukat másra kivetíteni.

Sokszor bizony megállja helyét a mondás, miszerint "Akinek veled van problémája, annak saját magával van baja."

2013. máj. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
nem bántottam senkit
2013. máj. 11. 14:03
 9/10 anonim ***** válasza:
Munkán kívül kapd el egy kicsit...
2013. máj. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Aki a szép szóból nem ért az majd ért máshogy...
2013. máj. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!