Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » S. O. S. , egy baleset kovetke...

S. O. S. , egy baleset kovetkezteben nagyon fajt a derekam, CT kellett csinaltassak, s most injekciot kapok (ketonal) ez mind a mult heten tortent, s ma reggel pozitivat teszteltem. Most mi lesz?

Figyelt kérdés

2014. jún. 23. 08:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Menj el a dokidhoz és mond el neki,hogy terhes vagy!!De lehetőség szerint minél előbb,mert ha ez olyan gyógyszer ami ártalmas a magzatra nézve,akkor minél hamarabb fel kell függeszteni az injekciózást!!
2014. jún. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
én is azt javaslom, hogy irány a doki és mond el neki, sajnos a CT pont az első 3 hónapban veszélyes... a sugár károsíthatja a magzatot... :/ normál esetben CT-t menstruáció után kéne csinálni rögtön, hogy véletlenül se álljon fenn a terhesség kockázata... sajnálom... persze nem biztos, hogy bármi gond lesz de sajnos a kockázat megvan... :/
2014. jún. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ketsegbe vagyok esve!!!!, koszonom a valaszokat, en is pont ezt olvastam, hogy artalamas a magzatra, bele sem merek gondolni :((((((!!!!
2014. jún. 23. 09:12
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 34 hetes kismama vagyok és 32 hetesen sürgősségi röntgent kellett készíteni a vesémről, így a kicsimet is érte a sugárzás... én is kétségbe voltam esve teljesen, éjszakákon át nem aludtam, de beszéltem több orvossal is, akik azt mondták, hogy a sugárzás az első 3 hónapban a legveszélyesebb, ami azt jelenti, hogy vagy megmarad a baba és egészséges lesz, vagy elmegy...

Meg azt is mondták, hogy sokan terhesen is repülnek és egy átlag repülőút 3 mellkasi röntgen sugárdózisának felel meg, és mégis hány kismama repül és nem okoz problémát, meg hogy a mai gépek már annyira modernek, hogy a sugárszórás sokkal kisebb mértékű, mint régen volt, és mivel elkerülhetetlen volt a vizsgálat, ezek fényében én valamennyire megnyugodtam...

Szerintem a CT is kb olyan mint a röntgen, (remélem nem írtam hülyeséget, bár még sohasem CT-ztek) úgyhogy szerintem ha veled marad a baba, akkor nem kell aggódj...

Azért persze kérd ki az orvosod véleményét...

2014. jún. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!