Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Házi orvostól kérhetek beutaló...

Házi orvostól kérhetek beutalót vérvételre hogy terhes vagyok e, vagy csak nőgyógyásztól?

Figyelt kérdés

az a helyzet,hogy aug.5-én mennem kell CT-re.Rajta vagyunk a tesó ügyön,és ha esetleg a CT előtt összejönne a baba,azt szeretném biztosra kideriteni,mivel ugye a CT árt a magzatnak,amit el is kellene vetetni,vagy meg se maradna emiatt...

A teszt nyilván még nem mutatná ki ha mégis baba lenne,de egy vérvétel gondolom igen.

Ezért kérdem,hogy lehetséges lenne szerintetek hogy aug.5-e előtt 1-2 nappal egy vérvételt csináltatnék amiből kiderülne hogy terhes vagyok e vagy sem?Ha igen,nyilván nem mennék el a vizsgálatra,ha meg nem,akkor nyugodt szivvel mehetek.

Háziorvos adhat beutalót egy ilyen vérvételre,vagy mindenképp nőgyógyásztól kell kérnem?


2014. júl. 7. 20:32
 1/7 anonim ***** válasza:
A vérvétel sem mutatja ki előbb,hiszen ha nincs hcg termelődés még,akkor nem tud mit kimutatni.Mikorra nem várod?
2014. júl. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
most van meg,2nap múlva múlik el.Akkor esetleg ha rögtön össze is jönne,(nem tudom mikor van peteérésem,de tegyük fel közvetlen menstruáció után)aug.5 előtt esélytelen hogy kimutatná a vérvétel?
2014. júl. 7. 21:03
 3/7 anonim ***** válasza:
Én szerintem esélytelen.De ne aggódj,ha össze is jön,még olyan pici lesz,hogy nem ártasz vele.Én tüdőszűrőn voltam kb 1 hétre rá,hogy megfogant.Minden rendben a terhességemmel,és mondták,hogy emiatt nem is kell aggódnom.De biztos ami biztos,esetleg hívd fel a diagnosztikát,és kérdezd meg,hogy ilyen esetben is meg lehet e csinálni.Biztos tudnak rá válaszolni.
2014. júl. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Peteérés középidőben történik,a rendkívüli peteérés meg ritka.Nem nagy rá az esély,hogy rögtön menzesz után teherbe ess.Előző voltam.
2014. júl. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem többször nézték vérvétellel, hogy terhes vagyok-e és soha nem csinálták a 28. nap előtt. Nem mutatja ki hamarabb, mint egy jó minőségű otthoni teszt. Én biztos nem kockáztatnék, a helyedben ebben a hónapban inkább védekeznék.
2014. júl. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

És ha kihagynátok ezt a hónapot? Mármint védekeznétek, hogy biztos ne legyen? És jövő hónaptól újra indulna a babaprojekt.


De azért kérdezd meg a nőgyógyászod.

2014. júl. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszönöm!

"nem szivesen" hagynék ki egy hónapot,mert már igyis lassan 1 éve próbálkozunk... :( de persze ha csak ez az egyetlen megoldás....

Nekem egyáltalán nem biztos hogy középidőbe van peteérésem,(ha van egyáltalán)mert rendszertelen a menstruációm,most is 1hónap késéssel jött meg....

Már be vagyok jelentkezve emiatt egyébként az endokrinológushoz.

2014. júl. 7. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!