Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhességem 7. hetében múlt...

Atlantys kérdése:

Terhességem 7. hetében múlt szombaton bevéreztem, tegnap missed. Ab-om volt.2 kutyát, és 1 macskát tartok. Elképzelhető, hogy toxoplazmózis okozta a vetélést? Az orvos annyit mondott csak, hogy nem volt életképes a petesejt.

Figyelt kérdés
2010. jan. 7. 11:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem tartom valószínűnek, szerintem ilyen korán inkább beágyazódási probléma az oka a vetélésnek, vagy sárgatest probléma okoz korai vetélést. Nekem a terhesség előtt kórokozó szűrést is végzett a doki ami még okozhat korai vetélést.

2010. jan. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is sajnálom, én is átéltem már ezt az érzést.

Valószínű nem volt életképes a sejt, vagy nem megfelelően ágyazódott be, esetleg a kromoszómákkal lehetett gond.Ilyenkor csak találgatni lehet.A toxoplazma vizsgálatot megcsináltathatod, beszéld meg az orvosoddal, egy vérvétel az egész, és kiderül, hogy ez is közrejátszott e.

Nagyon sok erőt kívánok a lábra álláshoz, és a folytatáshoz!


11 hetes km.

2010. jan. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a gyors választ,kicsit jobb a lelkemnek,hogy talán nem a kedvenceim miatt történt. Jövő pénteken talán a szövettanból többet tudok.
2010. jan. 7. 11:38
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem tartom valószínűnek, annak megfázáshoz hasonló tünetei vannak, sztem észrevetted volna. Gondolom már régóta vannak háziállataid, lehet, hogy már évekkel ezelőtt átestél a toxoplazmózison, ebben az esetben már védett vagy, nem kaphatod el újra. Viszont az is igaz, hogy ha kint (is) tartod az állataid, bármikor megfertőződhetnek, és te is bármikor elkaphatod, ha eddig még nem történt meg. Néhány fontos higiéniai szabály betartásával kivédhető a fertőzés (simi után kézmosás, almot ne te takarítsd, ne aludj együtt velük, ne puszilgasd), illetve úgy tudom, terhesség alatt lehet kérni erre vizsgálatot, és talán még az állataidat is meg lehet vizsgáltatni.

Nagyon sajnálom, ami veled történt, én is átestem ezen 9 hetesen :( Nálunk genetikai rendellenesség volt az ok, azzal vigasztaltak, hogy jobb ez, mint egy súlyosan beteg baba... Egyébként nekem is volt akkor egy öreg cicám, de ő nem tehetett semmiről...

2010. jan. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mióta tartasz kutyát,macskát?

Ha nem pár hónapja kezted akkor valószínübb hogy már rég túlestél rajta és védett vagy!

Amúgy tényleg csak egy vérvétel az egész.

Szerintem valószínübb a bágyazódási és/vagy kromoszóma rendellenesség. Nekem 2 egészséges gyerek után volt missed Ab.-m a 10. héten.

Gyerek korom óta tartunk macskát.Most is van kettő.Eszembe sem jutott hogy miattuk lehetett.

2010. jan. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnálom ami történt,nekem novemnerben volt missed abom.Sajnos aszövettanbol nem negyon fogsz megtudni semmit mert az orvosok ha nem genetikai okot látnak nem mondanak semmit.

Én ugy tudtam meg a szövettan eredményét hogy egy ápolónö rokonommal leforditattam amiböl nekem kiderült hogy valami gyulladás okozta a vetélést.ezt persze az orvos nem mondta.az a gond hogy egy vetélésel nem nagyon foglalkoznak mivel azt mondják hogy egy bár kivel megeshet.sok sikert a következöhöz és próbálj türelmesnek lenni.tudom hogy nehéz

2010. jan. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, sajnos mi is átestünk ezen.

Nem hinném, hogy ez a kutya-macska dolog miatt lett volna, ilyenkor általában valamilyen genetikai eltérés miatt mennek el.

Szívhangotok volt már? Ha nem, akkor szinte biztosan ez a gond, ha volt, akkor inkább a nyálkahártya, méh stb, vaamiért tökéletlen volt a beágyazódás vagy a sejtosztódás.

2010. jan. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ! Évek óta megvannak a kedvenceim, van kertünk, de bejárnak a lakásba. Azért merült fel ez a gondolat,mert keresem az okokat.. 35 éves vagyok,és 1. babó lett volna..
2010. jan. 7. 13:28
 9/9 A kérdező kommentje:
A szívhangig el sem jutottunk, már a 6. héten elhalt,azon a héten épp nem voltam orvosnál. a 7.en kezdett kilökődni.
2010. jan. 7. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!