Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mik a tapasztalatok? Alulmukod...

Mik a tapasztalatok? Alulmukodo pajzsmirigy okoz teherbeesesi problemakat, ha szedem ra a hormonpotlo tabletat?

Figyelt kérdés
regen rendszertelen volt a mensim a pajzsmirigy miatt, most pedig fogamzasgatlot szedek meg, amit az ev vegen akarok abbahagyni. Szoval nem tudom mi a helyzet a termeszetes ciklusommal. Mire szamithatok szerintetek?
2014. aug. 4. 18:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia. nekem tulmukodesem volt, majd kezeles utan beallt. Kesobb magas lett az anti TPO. Miutan abbahagytam a fogamzasgatlot, rendszeres mensi jelentkezett,am rengeteg pecsetelo verzessel, mensi eloot-utan, kozepidoben, stb. Szoval, a pajzsmirigy miatt barmi lehet...

En azt nem ertem, endokrinologusok pajzsmirigyproblema ES gyogyszer mellett hogy engedhetnek fogamzasgatlot is szedni egyidoben. Ne ertsd felre, nem te tehetsz rola, sot nalam is igy volt....de ez szerintem nagyon nem helyes. A pajzsmirigy befoyasolja az EGESZ hormonrendszert, ez a rengeteg kulso hormon csk szetcs*szi az ember termeszetes mukodesi rendjet.

2014. aug. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Amugy ha szedsz ra gyogyszert es ellenorzik a hormonszintedet, akkor valoszinu nem lesz problemad. Kerdezz ra a pajzsmirigy antitestedjeidre is, mert annak a magas szintje is okoz teherbeesesi problemat.
2014. aug. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, jól vagy-e beállítva. Ha "csak" szimplán alulműködik, és megfelelő, kontroll alatt tartott a gyógyszerszint, akkor minden rendben, de ha olyan, mint az enyém, és steril gyulladás miatt hol alul-, hol pedig túlműködik, akkor az nem ideális helyzet a családtervezés szempontjából.

90 naponta lehet menni vérvételre, hogy ellenőrizzék a hormonszinteket, szerintem mindenképpen érdemes élni ezzel a lehetőséggel.


Fogamzásgátló abbahagyása után amúgy is nagyobb az esély.

Szóval hajrá!!!

2014. aug. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igazabol en most angliaban dolgozok es itt a hazi orvos irja fel az L-thyroxine-t. Es vervetelre is csak egy evben egyszer kell mennem, aminek az eredmenyet nem adjak ki, mert a dokinak elkuldik e-mailben es ennyi. Szoval fogalmam sincs hogy hol all a TSH-m. Ja es itt nodoki sincs, hanem a haziorvos megvizsgal es csak akkor kuld tovabb ha valami bajt lat stb. A fogamzasgatlot is o irja fel, ami ingyen van. Az ovszer viszont nagyon draga. Akkor szerintetek nem is szabadna az L- thyroxine-al fogamzasgatlot szedni? Abba hagyjam szerintetek?
2014. aug. 5. 11:41
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem, ne hagyd abba. Magyarorszagon is siman szedettek velem, nem csak Angliaban. En is itt elek, elso valaszolo vagyok. Ez a szemelyes velemenyem volt...mivel a pajzsmirigy noi hormonokat is befolyasol.

Ha megkerdezed a haziorvosodat, akkor kiadja a TSH es egyeb eredmenyeidet, en is ezt teszem. Megmondjak, ha kerdezed. Nekem csak magas anti TPO-m van, erre most egy tanulmany/kiserlet reszekent olyan gyogyszert szedetnek velem kis dozisban, mint a tied. (de ez egy hosszu sztori)

Kerd meg az orvos, hogy utaljon tovabb, de szerintem ne nodokihoz, hanem endokrinologushoz. Tudom, nem nagyon akarnak majd, de mondd, hogy aggodsz, stb. Fel evembe tellett, de havi szinten visszajartam hozza, mult heten beutalt...

2014. aug. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt. Igazabol a kivancsisag is hajt, hogy vajon megjonne e rendesen a bogyo nelkul, mert hiaba mondjak, hogy az LThyroxine al rendben kell lennie a ciklusnak nekem regen nem volt rendben meg azzal sem. Mar 7 eve hogy tudom a pajzsmirigy alulmukodest es sosem volt rendben a ciklusom csak bogyoval. Ami nem is termeszetes ciklus szoval kicsit aggodom, mert ha nincs mensi nincs baba sem. Bar meg a peteeres is kerdeses, hogy van e. koszi szepen a valaszt. szep napot.
2014. aug. 5. 12:17
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem sem volt rendben a verzesem mar 7 eve. (fogigatloval se, bar pajzsmirigyre gyogyszer nem kellett) En is aggodtam, van-e peteeresem, szerintem nekem kb gyogyszer abbahagyasa utan 4 honapra lehetett. (tobb minden utalt ra) Elutalt ultrahangra, neztek, van-e ciszta (nem volt) , illetve neztek progiszintet. Alacsony lett, de volt peteeres. (terhes lettem) Vegyel LH csikot, ha abbahagytad a gyogyszert es merd az ebredesi hodet, ebbol meg tudod allapitani, volt-e peteeres. En a verzeszavar miatt kaphattam meg a beutalot es mivel sajnos habar gyorsan teherbe estem, elveteltem. Szoval, szerintem, ha abbahagyod a gyogyszert meg varj legalabb 2 honapot, hogy lasd, milyen a verzesed. Utana lepj. Sok szerencset!
2014. aug. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszi a segitseget. Abba hagyom a bogyot mert kivancsi vagyok mi ujsag a ciklusommal es a hot is merni fogom. Bar a baba projekt csak jovo nyaron indul en kivancsi vagyok mi van. Na meg szeretnem ha gyorsan ossze jonne jovo nyaron, mert megyunk vegleg haza a jovo ev vegen es mar pocaklakoval szeretnek haza menni. :)minden jot. szia
2014. aug. 5. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!