Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Magas az ínzulin színtem,...

Magas az ínzulin színtem, Meforal nevű gyógyszer kaptam károsíthatja babát ha teherbe esek?

Figyelt kérdés
A tájékoztatóba az van hogy terhesség elött és közben nem szedhető,de én pont azért kaptam hogy levigye az ínzulin színtemet és akkor lesz pé.-m és síkeres lehet a megtermékenyítés.Ha fent áll a terhesség akkor azzonal abba kell hagynom.Csak kicsit aggódom hogy nem e lesz ettöl a magzatnak valami problémája!Volt már valaki így???
2008. aug. 6. 09:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Igen, károsíthatja a babát, ezért terhesség esetén azonnal abba kell hagyni. Terheseknél a cukorbetegség nem kezelhető gyógyszerrel, csak inzulinnal.
2008. aug. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Na igen ez van a tájékoztatóba.De nekem a cukrommal nincs baj!!!Csak az insulin szintem magas!
2008. aug. 6. 09:38
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

Lényeg az hogy terhesség esetén majd az orvosnak kell szólni , hogy mi a problémád, de magadtól ne hagyd abba, csak ha egy orvos mondta, vagy ha nagy biztonsággal kibírod a gyógyszered nélkül is.

Majd a nőgyógyász megmondja ilyenkor mit kell szedni, ez tökre egyénfüggő, de a gyógyszer az első 4 hétben nem okoz gondot, tehát mikor nem jön meg a mensid az kb a 4. hét és onnan spuri a dokihoz, és bőven elég akkor abbahagyni.

Ne aggódj, csak többször fognak rád figyelni ezmiatt.

2008. aug. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Pont hogy nem kell ínzulin mert nekem sok van belöle ezt kell lecsökkenteni mert gátolja a nemi hormonokat(tehát alacsony az a hormonom ami felelös a teherbeesésért)és nincs pé.-m!
2008. aug. 6. 09:41
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen a doki monta hogy ha észlelem a terhességet abba kell hagyni!Csak aggódom!Ja és szigorú diétán vagyok!!!
2008. aug. 6. 09:42
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2008. aug. 6. 09:44
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem is magas volt az inzulinszintem elozo ciklusban, de eddig harom orvos es 3 masik egeszsegugyi dolgozo mondta, hogy nem kell paraznom emiatt. Nem is kaptam ra gyogyszert! A biztonsag kedveert mult heten ujra vert vettek, ezuttal ehgyomorra. (A cukrom mult honapban nekem is jo volt, az akkori vervetel utan ket hettel, 5.5 volt es 6.1 alatt normalis.) Hatha most jobb lesz az inzulinszintem, majd ma/holnap telefonalok az eredmenyert.


Erdekes, hogy neked nem volt peteeresed, mert nekem - legalabbis ebben a honapban - tutira volt, ovu teszt is kimutatta. Remelem most babas lettem vegre es nem jon meg a mensi 3-4nap mulva.

2008. aug. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Neked mekkora volt az inzulin színted?Én terheléses vércukron voltam, éhgyomorra jó de amikor megittam a cukros vízet nagyon fel ment 3-17 között van a normál érték és nekem felment 58-ra,és megegyszer mondom nem a vércukor szint hanem az ínzulin színt!A hőm szerint mult hónapba nekem is volt pé.-m csak a luteális szakaszba kicsit cikk-cakkos volt ami az alacsony hormon miatt van és a magas ínzulin színt miatt.Ha teherbe is estem volna, vetélés lett volna belöle mert a hormonom alacsony!
2008. aug. 6. 11:31
 9/12 A kérdező kommentje:
Irj holnap!Kiváncsi vagyok!Amúgy drukkolok hogy babás legyél!!!!!
2008. aug. 6. 11:32
 10/12 anonim ***** válasza:
pcos vagy? de ha nem és nincs peteérésed akkor a clostilbegyt készítmény peteérést serkenti és segít elvileg,nem írta még fel az orvos? illetve a cickafarktea.a diéta a sport segít, hogy csökkenjen az inzulinszinted.
2008. aug. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!