Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért mondják terhességnél,...

Miért mondják terhességnél, hogy az első három hónap vagy a harmadik hónap kritikus?

Figyelt kérdés
2014. aug. 13. 08:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Mert az első 3 hónapban még könnyebben megszakadhat a terhesség,és a babának az össze szerve az első 12 hétben alakul ki.Ilyenkor sokkal jobban kell figyelni a táplálkozásra,és minden káros dologra.
2014. aug. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Mert az első 3 hónapban a legnagyobb az esély a vetélésre. Ilyenkor ha az anyuka elkap egy olyan vírusfertőzést, akármit, amit esetleg ő észre sem vesz, a babát az is megölheti. Én is így jártam, ikrekkel voltam terhes, kétpetéjűekkel, mindkét babám elhalt, a 10. héten műtöttek meg, mert nem indult be magától a vetélés. Valószínű vírus volt az ok, de olyan gyenge, hogy nekem föl se tűnt. Ennyi is elég. Aztán ha valami genetikai hiba van, kromoszómahiba, rossz a sejtosztódás a "természet szelektál", vagyis még a terhesség elején kilöki a beteg magzatot. Ezért van az, hogy ha sikerül átvészelni az első 12 hetet, már nagyobb az esély, hogy nem lesz gond, ha valami gond van, az esetek nagy részében addig megtörténik a vetélés.
2014. aug. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

ahogy az előttem írok mondták.

a második babánkat most vesztettük el 3 hete a 8.héten...

nem tehet róla senki, ez van..

pedig senki nem vetélt még el a családunkban.

2014. aug. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!