Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » PCOS-ok hány éve vártok...

PCOS-ok hány éve vártok babára, milyen kezeléseken/módszereken vagytok már túl?

Figyelt kérdés
2010. jan. 14. 11:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Már több, mint két éve várunk.

Barátcserjét, mastodynon cseppet szedtem csak, hogy rendben legyen nagyjából a ciklusom, és keményen diétáztam, folyton határon volt a cukrom és az inzulinom, 9 kg-ot fogytam. Novemberben összejött spontán a baba, de méhen kívüli lett, sajnos.

Most pihenünk, újra kemény fogyókúra, aztán majd meglátjuk.

2010. jan. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
sajnálom, én szeptember óta tudom, metformint + barátcserjét szedek,a cukrommal szerencsére nincs gond,"csak" a ciklusom még mindig nem állt be.
2010. jan. 14. 13:59
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
mi 7 éve probálkoztunk a babával a régi orvosom ( akit azota már régen lecseréltem) nem igazán tudott mit kezdeni velem. egy éve orvost váltottam aki kideritette hogy pcos vagyok és az lehet a gond illetve a sok stresszelés. március ota merckformint szedtem és augusztustol 3 honapig clostibegytet és most 14 hetes terhes vagyok!!! mellette még cukorbeteg és magas vérnyomásos is!! de minden rendben van a babámmal csak sokkal jobban kell figyelnem magamra!! tehát fel a fejjel ne keseredj el biztos hogy nektek is sikerülni fog csak ne "görcsöljetek" rá annyira! ja és 36 multam oktoberben valoszinüleg pont a szülinapomon estem teherbe!! sok sikert kivánok nektek szoritok hogy mielöbb sikerüljön!!!!!
2010. jan. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
4 év várakozás után, mely idő alatt volt egy 9. héten elhalt terhességem, 6 inszemináció és a végén egy orvosváltás, új orvossal (és Adimet szedéssel, diétával 10 kg mínusszal) 4 hónap alatt sikerült teherbeesni és megtartani a babát. Most már 19 hónapos lesz, én 36 éves múltam. Én csak azt tudom mondani, hogy metformint tabletta és kemény diéta nélkül nekem sem sikerült volna. Ja és elő voltam már jegyezve a lombikra is.
2010. jan. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia(sztok)! 2008. novemberében kerültem az egyik meddőségibe, ahol megállapították a PCO legsúlyosabb változatát, PCO"D"-t. Előtte volt vérzészavarom, meg hízam, de minden eredményem, köztük a hormonok is rendben voltak. Decemberre kiderült, hogy mi a bajom, elkezdtem szedni a Merckformint 3x850 mg-ot, majd márciusban megvolt az első inszem, eredményetelenül. Aztán mér kettő, és augusztusban a pihenő hónapban spontán megfogant a baba, most vagyok 22+4 hetes.

Kell idő a szervezetnek, amig helyrejön, de nagyon fontos, hogy jó legyen a gyógyszerezés. Van PCO-s diétám, ha érdekel küldjetek e-mailt és elküldöm!

2010. jan. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

én 6 év és két sikertelen lombik után dönötöttem úgy, hogy akkor most kicsit élünk és lekerült napirendről a baba téma. Fogyókúrába kezdtem, nyaralni jártunk, vállalkozást indítottunk, építkeztünk és 2 munkahelyenek dolgoztam. Nem szedtem soha semmit, véletlenül derüélt ki az is, hogy PCO-s vagyok. Aztán egyszer csak 4 hónapon keresztül minden hónapban megjött! Akkor már 32 éves múltam és ilyen még sosem volt. Aztán januárban tele lettem kiütéssel pedig sima bőrű vagyok :)

2007 májusában megtudtam, hogy 2 hónapos terhes vagyok, decemberben megszületett Anna lányom. Örültünk, hiszen ő egy csoda nekünk. Aztán 2009. decemberében ismét átéltük a csodát, mert Kata lányunk is megérkezett. Ő is spontán és ő is "váratlanul". Csodák igenis vannak és ha eljött az idő, akkor jön a baba. Sok sikert mindenkinek!

2010. jan. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

2008 tavaszán 5 hetesen spontán vetélés, 2008 szeptemberben kiderült a PCOS, decemberi ciklusban closti, 2008 dec. 31-én jött meg utoljára, most 3 és fél hónapos a kislányom.

Kitartást mindenkinek és mielőbbi babaáldást!

2010. jan. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
húúú,nagyon jó ilyen sikertörténeteket olvasni:) így már én is reménykedek..
2010. jan. 18. 16:23
 9/11 anonim ***** válasza:

Bocsi hogy belekérdezek, de mit jelent, hogy keményen diétáztok?

Én nem vagyok PCOs,legalábbis a dokim szerint nem. De mégsem jön a baba 4 éve(ezidő alatt volt 1 méhenkívülim)

2010. jan. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én is pco-s vagyok, 2 vetélésem volt, mindkettő a 7. héten, inzulinrezisztencia lehetett az oka. A kemény diéta nálam azt jelenti, hogy nincs (nem kevés, vagy kevesebb, mint eddig, hanem konkrétan Nincs) fehér liszt és finomított cukor az étrendemben. Heti vagy két heti 1x eszem rizst (kizárólag barna rizst), és krumplit soha. Zöldségek, gyümölcsök, olajos magok, (mind 45-s glikémiás index alattiak - tehát semmi banán vagy sárgarépa.) Ezt teszem mióta megtudtam a pco-m, 2 hónap alatt meghaladta a fogyásom a 10 kilót, és jobban érzem magam, mint eddig valaha. Mindenkinek kitartást és sok szerencsét a babához!!
2010. jan. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!