Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha még tanulo vagyok és nincs...

Ha még tanulo vagyok és nincs bejelentett munkahelyem, akkor fizetnek utánam tb-t? Igy kapok valami kedvezményt, vagy kaphatok valamiféle segélyt szülés után, meg a kezeléseken?

Figyelt kérdés
2008. jún. 17. 19:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen kaphatsz. A családi pótlék és a gyes alanyi jogon járnak. A családi 12200 ft a gyes kb 25000 ft. Szülés után egyszeri segélyt is kapsz , ha 4 szer legalább terhesgondozáson részt veszel.
2008. jún. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A terhesség alatti összes kötelező vizsgálat a kismamaáknak INGYEN JÁR!
2008. jún. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nagyon jó hírem van, ha felsőoktatási intézmény hallgatója vagy: IGEN, kapsz TGYÁS-t a 180 napra és GYED-et is a baba 3 éves koráig. A TGYÁS elfogadható összeg, a GYED elég sovány.

Ajánlom, hogy a pontos összeget nézd meg az oep.hu oldalon az "ellátások" címszó alatt.

Ami az ellátást illeti, természetesen jár neked az ingyenes orvosi ellátás.

2008. jún. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
technikumra járok,ami az érettségi utáni 2-3 év.de ez egy középsuliban van.akkor is jár?
2008. jún. 17. 20:05
 5/8 anonim ***** válasza:

gyed-et biztos, hoyg nem fogsz kapni, mert az nem jár alanyi jogon, munkahelyhez, fizetéshez kötött. gyes-t viszont kaphatsz, de az édes kevés (kb. 25 ezer havonta).

kapsz caládi pótlékot is, és a szülés után EGYSZERI

2008. jún. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
anyasági támogatást, ami 65 ezer
2008. jún. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
az utolsó 2 választ én küldtem, csak 2 részletben. bocs.
2008. jún. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Utánanéztem a TGYÁS-odnak. Ezt akkor is kaphatod, ha nem felsőfokú iskolába jársz! És jól emlékeztem, az alapja a minimálbér kétszere, ami 2008-ban 138.000,-/hó tehát ennek a durván 52%-át kaphatod készhez, ha megigényled 180 napon keresztül. Ez pedig azért mégiscsak több, mint a GYES.

És persze ezok a juttatások is járnak, amikről a többiek írtak (egyszerü szülési segély, családi pótlék, GYES a babád 3 éves koráig)


Szerintem járj utána a dolognak!

A védőnő sokat segíthet.


Gondtalan babavárást kívánok

2008. jún. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!