Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Petevezeték átjárhatósági...

Petevezeték átjárhatósági vizsgálat után valóban könnyebb teherbeesni?

Figyelt kérdés

2014. aug. 19. 12:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ne haragudj hogy nem a kérdésre válaszolok . De meg szeretnem kérdezni hogy hogyan működik ez a vizsgálat . Mennyi ideig tart . Fájdalmas e ? :)

Van mar egy 10 hós kislànyom , de szeretnénk kistesót , de nagyon repedtem meg minden mikor szültem es ki akarom vizsgáltatni magam, hogy nem lett e valami maradandó bajom , heg vagy valami ami miatt nem lehetne másik babank..de ne tudom hogy is működik :)

2014. aug. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Több féle módszer van tudomásom szerint. " félét el tudok mondani, hogy működik. Még én is az egész előtt állok, mert kisbabát szeretnénk. Nekünk sajnos nincsen még.

Tehát maga az eljárás mindkét esetben ugyanaz. Egy színezett kontrasztanyagot juttatnak a hüvelyen keresztül a méhbe, belefecskendezik. A cél hogy ez az anyag a hasüregbe jusson: ugye ekkor a petevezeték átjárható. A különbség 2 dologban mutatkozik meg: az egyik esetben egy sűrű zselészerű anygot juttatnak be, amit röntgennek figyelnek meg, a másik eljárásnál vízszerű folyadékot, és UH-val figyelik, hogy az anyag átmegy-e a vezetőn. Az első állítólag nagyon fájdalmas, és ugye a röntgen miatt károsabb, a második talán kevésbé fáj, mert könnyebben feljut a vízszerű anyag, és ugye UH-val figyelik, így nem is ártalmas. Ennyit tudok rla. Nekem hamarosan elvégzik a 2. félét, mert endometriózisom va, az pedig gyakran okoz összenövést akár a petevezetőben is... :( Remélem nem ez a helyzet...

2014. aug. 19. 12:52
 3/14 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnalom . Drukkolok hogy ne legyen baj és hamarosan babàs legyél :)

Köszönöm hogy leírtad . Nem lehet kellemes :(

2014. aug. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem röntgenes volt 8 évvel ezelőtt, sőt 2x csinálták pár percen belül, mert az első valamiért nem sikerült. Nem tagadom, fájt, de simán ki lehetett bírni, és utána bkv-val mentem haza (pedig felkészültem a taxizásra, amilyen horrortörténeteket olvastam előzőleg).

Na de a kérdésedre válaszolva: nekem másfél évi próbálkozás után ez volt az első beavatkozás, a doki azt mondta, hogy mielőtt rátérnénk a hormonra, ez legyen meg, mert hátha csak egy kis elzáródás van, amit az eljárás majd kitisztít. 2 hónap türelmi időt adott, és a 2. hónap végére megfogant a lányunk :)

2014. aug. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Gratulálok! Jó ilyet olvasni!!! Remélem nekem is sikerül mihamarabb a teherbeesés!
2014. aug. 19. 16:47
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én 6 évig nem estem teherbe majd lombikot javasoltak, előkészítettek azaz petevezeték átjárhatóságot végeztek, az eredmény az lett, hogy nem volt elzáródás, január közepén volt, egy hónap múlva pozitívat teszteltem, megszületett a baba három hónapos volt ismét várandós lettem ismét egy kislánnyal, utána 2 évig fogamzásgátlót szedtem , de vágytunk egy kisfiúra ezért abbahagytam a 3. gyógyszermentes hónapban lettem várandós a kisfiammal! :)
2014. aug. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok! Spontán fogant mind a három baba minden segítség nélkül! Lombikra csak júliusra voltunk előjegyezve, de oda már nem kellett menni nagy pocakkal! :)
2014. aug. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Gratula!!! Ezekbő merítek!!! ;)
2014. aug. 19. 23:56
 9/14 anonim ***** válasza:

Sok sikert! :)

(4-eske vagyok)

2014. aug. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2014. aug. 21. 11:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!