Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Párommal ikreket szeretnénk,...

Párommal ikreket szeretnénk, van valami módszer hogy nagyobb legyen az esélye, hogy valóban ikreket szülök majd?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok, az egyetemet most fejeztem be. 8 éve vagyunk együtt a vőlegényemmel. Karácsonykor lesz az esküvőnk, és 2 éven belül szülni szeretnék. 18 éves koromtól minden álmom hogy ikreim lesznek. Hallottam olyat, hogy aki sok sót eszik annak fiú lesz, aki sok cukrot annak lány. Van ennek valami igazságtartalma?

2014. aug. 28. 15:18
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
Én már annak is örülnék, ha egy összejönne...
2014. aug. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

Persze a gyerkőcöknek baromi jó lenne a:

- nagyobb esély a koraszülöttségre

- nagyobb esély a genetikai rendellenességre

- iker transzfúzió szindróma


És neked is sokkal jobb lenne a:

- nagyobb esély az atóniás vérzésre


Az ikerterhesség nem annyira szupcsi, mint ahogy az emberek elképzelik. Inkább szurkolj azét, hogy legyen egy darab egészséges gyereked, akit rendesen ki tudsz hordani.

2014. aug. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én most 26 éves vagyok, 25 évesen lettem terhes ikrekkel. Igaza van annak, aki írja, hogy nem olyan móka és kacagás az. Sok terhesség ikernek indul, de vagy elhal az egyik, vagy mindkettő. Nálam sajnos mindkettő elhalt, a 10. héten vették észre. Ennek az az oka, hogy elvileg ez nem természetes állapot a szervezetnek, nem úgy vagyunk kitalálva, hogy 2 babát hordjunk ki egyszerre, és sokszor ezt a testünk hamar felismeri, ezért véget vet a terhességnek. Hidd el, sokkal jobb ha csak egy babát szülsz egyszerre, de problémamentes a terhességet, végig tudod hordani (ikrek jó eséllyel koraszülöttek lesznek), és egészséges maradsz te is, meg a pici is. Örültem volna a két babának, most is örülnék, de legyen inkább csak egy, és problémamentes terhesség, egészséges baba születésével a végén. Csakhogy a vetélés óta nem sikerül egyáltalán... Van ennek veszélye bőven, ne akard annyira.

Egyébként nem nagyon tudod befolyásolni. Azzal lehet, hogy olyan gyógyszert szedsz, ami stimulálja a petefészkeket, hogy több pete érjen egyszerre (Clostilbegyt), de ezt nem adják csak úgy, több hónap, év sikertelen próbálkozás után írják csak föl.

2014. aug. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

Ha ikreket szeretnél, az imádságot javaslom. Ha elég egy baba, akkor is. :)


Viccen kívül: nem, nincs recept ikrekre. Legalábbis ti nem magatok nem tudjátok növelni az esélyeket.


Nekem vannak ikreim és egyedül született gyermekem is. Az ikrek koraszülöttek lettek, irtó nehéz volt velük a terhesség, sok volt a gond, egy éves korukban mondták ki, hogy na akkor rendben vannak, addig jártunk orvostól orvosig. Napi 4 órát aludtam (két részletben), a tejem elment a sok idegeskedéstől és a hullafáradtságtól (ez mondjuk nem mindegy, hogy kinek mennyi segítsége van). Ennek ellenére természetesen nagy áldásnak tartom mindhárom gyermekemet, és jó, hogy minden úgy lett, ahogy lett, de itt jön a régi "mindegy, csak egészséges legyen" kezdetű mondás igazsága... egyszerűen csak örüljetek, ha összejön a gyermek, ha ki tudod hordani és meg tudod szülni, és utána is minden rendben van... aztán ha teljesül az álmod, és tényleg ikrek jönnek, akkor meg a dupla öröm mellé dupla erőt is kívánok! Legyen úgy, ahogy szeretnétek, és ahogy lennie kell. :)

2014. aug. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim válasza:
75%

Kamuzol. Ha az egyetemet most fejezted be, akkor nem lehetsz bíró. De ha nem most fejezted be, és 25 vagy akkor sem. Ugyanis 5 év a jogász szak, utána kötelező 3 év szakmai gyakorlat van. Ha megvan a 3 év, akkor szakvizsgázhatsz, ha minden szakvizsgád elsőre sikerül, az is kb. 9 hónap. Ahhoz, hogy valaki bíró legyen, ráadásul nem is elég a szakvizsga, ugyanis szakvizsgát követően előbb min. 1 évig bírósági titkár vagy, onnan lehet továbblépni bírónak, feltéve, ha van hely.

Tehát érettségitől kb. 10 év, mire valakiből bíró lehet. Jobb lenne ha nem kamuznál, a kérdésed is pont ennyire vehető komolyan.

Házi praktikákkal nem lehet befolyásolni az ikerterhességet, ráadásul - ahogyan azt már mások is írták - nem is veszélytelen az ikerterhesség.

2014. aug. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
2014. aug. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

Nincs recept ikrekre. Nekem 3as ikerterhessegem volt.tzdom mennyi a kockazat arra,hogy megmaradjon legalabb egy egeszseges. Csak abban biztam,hogy egy baba megmarad.es igen, a masik ketto elment. Nincs a csaladban iker, clostit sem szedtem. Total megvoltam gyozodve arrol,hogy lanyom lesz,merthat joval peteeres elott voltunk egyutt a ferjemmel.de volt egy korai peteeresem es fiu lett :D igy meg ez sem megbizhato,legalabbis nalam tuti :D

A tobbi butasagot felejtsd el, orulj egynek is majd :)

De azert sok sikert :)

2014. aug. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
35%

van egy kis falucska azt hiszem ukrajnában,de lehet itt valahol a határ mellet. de ebben nem vagyok biztos. ha a neten utána nézel tuti megtalálod.

szóval van egy olyan falu ahol van valami forrás viz amitől elvileg ikreid leszenk. a faluban is szinte csak ikrek születnek és születtek.

nemrég hallotam róla a rádióban.

2014. aug. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
48%
Az eg mentsen meg attol, hogy egyszer is olyan birohoz keruljek, aki azt hiszi, ha cukrot eszik ikrei lesznek !!!
2014. szept. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!