Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nincs potenciális "apajelölt"...

Nincs potenciális "apajelölt" a közelemben, de nagyon szeretnék babát. Egyedül szeretnék babát nevelni. Milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés
2010. jan. 17. 12:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
Hány éves vagy? Inszemináció (idegen donortól), lombik (idegen donortól), örökbefogadás, vagy egyéjszakás kaland (ezek nagyjából).
2010. jan. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
27 éves vagyok.
2010. jan. 17. 12:57
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Oh, akkor még változhat a véleményed :)

Egy gyereknek azért kell apa is, hidd el. Az enyém egy éves múlt, nem mondhatni, hogy "kétemberes" baba, de néha úgy érzem megőrülök már. Sokat éjszakázunk. Nappal is keveset alszik és rosszul.. Nekem sokat fáj a fejem, örökké kialvatlan vagyok és ingerült. Néha jó, ha van aki levált, hacsak egy-két órára is.

2010. jan. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy szeretnék egyedül babát nevelni. Mindig a kicsi érdekeit kell figyelembe venni, akinek apa kell. Nem fognak még lombikprogramba se bevenni anélkül.


Ha annyira szeretnél felnevelni egy gyermeket, fogadj örökbe. Igaz, ott is a házaspárokat részesítik előnyben, de a hátrányos helyzetből induló (cigány, sérült, idősebb) gyerekeket egyedülállóknak is odaadják. Nagyre becsülöm azt, aki ilyenbe belevág.

2010. jan. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%

Még van bőven időd! Ennyi idősen szándékosan egyedül vállalni gyereket hihetetlen nagy önzés. Milyen alapon mersz te egy leendő gyermek élete felől minden ok nélkül önkényesen dönteni?!

Ha 35-40 között lennél, akkor megérteném, de ilyen fiatalon, ne haragudj, de ez nagyon gáz. Remélem végiggondolod mégegyszer.

2010. jan. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te nem tudod,hogy milyen egyedül babát nevelni,ezt csak kényszerből választják az emberek,soha sem önszántukból.Javaslom vállald el ismerősöd kisgyerekét egy-két napra,utána gondolkozz,hogy tényleg egyedül akarod-e.Amúgy azt is vedd figyelembe,hogy a sajátod nem tudod majd lepasszolni,ha szórakozni,dolgozni,sportolni vagy ne adj .... tv-ni akarsz.
2010. jan. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Megértem a problémádat. Hasonlón gondolkodtam magam is. igaz én egy tizessel idősebb vagyok. De egyenlőre még arra jutottam, hogy adok magamnak még 2 évet arra, hogy potnciális jelölt legyen, mert mégis jobb lenne úgy.

Azt tényleg gondold végig amit a fentebb szólok mondtak, hogy van-e lesz-e segítséged. Szüleid vagy valaki. Biztos anyagi háttérrel rendelkezel- e, hogy ezt megtehesd stb.

Amúgy szerintem az alkalmi kapcsolatnak van a legnagyobb esélye. Akkor mondjuk azt is tudod, hogy ki az apuka. Tapasztalatom szerint A férfiak 80% elég felelőtlen védekezés terén, úgyhogy van esélyed. Csak arra figyelj, ha így döntesz nincs jogod (főleg erkölcsi)bármit is követelni az apukától, hiszen nem ő kérte, hogy így legyen.

Tudomásom szerint egyedülállók csak akkor kérhetnek mesterségest, ha papírjuk van, hogy meddők.

Gondold át, van még tizenvalahány éved a döntésre.

Megfontolt döntést kívánok!

2010. jan. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%

A lehetőségeid tényleg csak a mások által említettek. Azonban azt nem értem, miért kell így ennek a lánynak esni. Tökéletesen abban a korban van, amikor az ember lánya gyermeket szeretne, és nem tíz év múlva. Én azt tartom szomorúnak, hogy a mai világban ilyen is eszébe jut egy nőnek, mert azért valljuk meg őszintén, a mai fiúk közül, kevesen családcentrikusak.

Amiért nem kéne még szapulni, arra csak egy lehetséges példát írnék. Összeházasodik valakivel, szül 1-3 gyereket, és a pasi lelép. Akkor mi van? Akkor is neki kell a gyereket felnevelnie, és egyedül.

Az élet sok mindent hozhat, és az, hogy valaki a saját sorsát próbálja ilyen szempontból irányítani, nem biztos hogy nagy baj, de kétségtelen, hogy nem a legjobb megoldás, mivel egy gyereknek, tényleg szüksége van apára.

2010. jan. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
63%

Ne hasonlítsd össze azzal ha a pasi lelép, válás történik, meghal balesetben stb, mert az egész más tészta.

Ha valaki önkényesen úgy dönt, hogy a gyerekének nem lesz apja, tiszta önzésből, mert ő akar valamit az egy 27 éves nőtől elég visszataszító. A saját vágyai miatt egy gyereket rögtön megfoszt az apjától és ez gusztustalan.

2010. jan. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Utolsónak! Igazad van, akkor inkább ne is szülessen meg az a gyerek, a lány meg soha ne legyen anya...
2010. jan. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!