Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egyedülálló anyaként milyen...

Egyedülálló anyaként milyen lehetőségeim vannak nekem és a leendő babámnak?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, védekezés mellett teherbe estem, 6 hetes terhes vagyok, egyetemre járok, bejelentett munkahelyem nincs, alkalmi munkákkal egészítem ki az ösztöndíjam és a diákhitelt. Nagyon pici albérletben lakom, a családsegítőben azt mondták, ha nem volt bejelentett munkám nem kapok támogatást. Lehet e dolgozni egy újszölött pici mellett rokoni, érettségivel milyen munkát kaphatok? Ti mit tennétek az én helyemben? ( Az apuka kiszállt a képből.)
2011. júl. 13. 15:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Pici mellett dolgozni semmiképpen sem tudsz, az első évben teljesen hozzád van nőve. Így csak gyest és családit kapsz, ami összesen majdnem 39 ezer forint. Az egyetemen tudsz halasztani, addig is kérheted a diákhitelt, de nem ajánlatos, mert akkor ugye még többet fizetsz vissza, viszont valami kell a megélhetéshez. Ismertesd el az apukával a gyereket majd ha megszületik és akkor kaphatsz némi gyerektartást is.
2011. júl. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Első és legfontosabb, hogy ülj le, és beszélj a szüleiddel. Az ő támogatásuk nélkül én vakmerőségnek tartom vállalni a babát, hiszen itt nem csak átmeneti megoldást kell találni, hanem hosszú távú stratégiát.

Amit én járható útnak találok: ha a szüleid vállalnak titeket, és el tudnak tartani legalább egy évig, akkor hazamenni. A családival és a gyessel Te be tudsz szállni a családi kasszába, viszont nem kell külön a lakbért, rezsit fizetned. Aztán, amikor a baba nagyobbacska, beadod bölcsibe, és munkát vállalsz, és a sulit pedig befejezed levelezőn. Kemény lesz, de nem lehetetlen.

2011. júl. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Van még az egyszeri anyasági támogatás (64eFt), egyes önkormányzatok egyszeri plusz dologgal (pénzzel, adható oltás ingyenességével) támogatják az oda születő babákat.

Ha egy éves kora előtt munkába állsz, ugrik a gyes, míg egy éves nem lesz - hacsak nem a nagyszülő veszi igénybe, rá más szabályok vonatkoznak.

[link]


A sulit csináld, amíg tudod, utána halassz. A diákhiteledre ne legyen gondod, a gyes ideje alatt kérhetsz állami támogatást:

[link]


Ami még megoldás (de inkább félmegoldás) lenne, ha most el tudnál helyezkedni, hiszen akkor a suli 180 napig beleszámolna, már csak 185 napig kell, hogy bejelentett munkád legyen (nem kell effektív végigmelózni), hogy járjon tgyás, gyed. Viszont előfordulhat, hogy csak minimálbér után kapnád, de még mindig több, mint a huszonezres gyes.


Szüleid mit mondanak? Melletted állnak? Apuka azért ad elismerő nyilatkozatot? Gyerektartás?

2011. júl. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Az apuka azt mondta, hogy amennyiben elvetetem mindenben mellettem áll és kifizeti, vállalni azonban nem fogja. Igazából fogalmam sincs, hogy adna e elismerő nyilatkozatot, vagy fizetne e, mert, bár 3 éve párkapcsolatban élünk, jelen pillanatban úgy érzem, hogy egyáltalán nem ismerem és nem tudom kiszámítani a következő lépését. A szüleim nem örülnek, de biztos vagyok benne, hogy ha már nagyon rossz lenne a helyzet támogatnának, viszont én nem nagyon szeretnék a "nyakukra szülni" egy gyereket, ha vállalom szeretném a lehetőségekhez mérten felelősséggel és önerőből vállalni.Persze tisztában vagyok vele, hogy ez száz százalékig nem megvalósítható. Ez a 34 ezer forint viszont elég elkeserítően hangzik... Ha annyira szeretné az állam, hogy ne legyenek abortuszok és szüljenek a magyar nők, akkor miért nem teremtenek ehhez legalább egy kicsit emberibb lehetőségeket? ...
2011. júl. 13. 15:46
 5/20 anonim ***** válasza:
Pici mellett nem tudsz dolgozni ami alanyi jogon jár az a gyes 28.500 ft az egyszeri anyasági támogatás ami kb 64 65 ezer és a családi pótlék ami egy 10 valahány ezer forint. Vennék egy mély levegőt megpróbálnék megnyugodni utána beszélnék a szüleimmel meg kérném őket hogy segítsenek. Tudom hogy sokan úgy gondolják ez nem helyes de miért ne kérhetnél segítséget a családodtól. Aztán követelném a gyerek tartást az apától. Utána néznék hol lehet olcsó baba holmikat venni akár használtan is. Esetleg megpróbálnék valami otthoni munkát keresni már ha egyáltalán létezik ilyen.
2011. júl. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
A párod egy tuskó már ne is haragudj az ilyen embereket kasztrálni kéne. Egy gyereket nem csak megcsinálni kell tudni hanem a felelősséget is vállalni érte. A helyedben nem hagynám követelném a gyerek tartást és a büszkeségem is félre tenném ha a gyerekemről van szó. Ne szégyellj segítséget kérni az embernek van hogy mások támogatására van szüksége ezért van a család. Vagy inkább elveteted biztos hogy képes leszel lemondani a saját gyermekedről?
2011. júl. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, természetesen várom őket továbbra is. Engedjetek meg még egy kérdést, bármilyen erősen is hangzik majd... mert a környezetemből ezt hallom folyamatosan...Szerintetek is felelőtlenség megtartani a babát?
2011. júl. 13. 15:56
 8/20 anonim ***** válasza:

Ezt a felelőtlenséget csak te tudod kezelni, értelmezni.

Nyilván ha az a végigbulizós-ivós-lesza.. a világot típusú ember vagy, akkor LEHET, hogy felelőtlenség. De akkor is megváltozhatsz. A lehetőség (és a felelősség) a tiéd.

Nagyon sok ember van (félig-meddig én is ide tartozom), aki nem tudja elképzelni, hogy hogyan lehet 30eFt-ból gyereket nevelni, etetni, rezsit fizetni, stb. És ugyanakkor látom, hogy mégis rengeteg egyedülálló gyeses anyuka van, aki megoldja. Csodálom is őket ezért.

Nekem (ill. nekünk a férjemmel) fontos volt az, hogy legyen egy lakásunk - hitellel, de megvan, fontos volt, hogy ne egyik napról a másikra éljünk - biztos(nak tűnő) állásunk volt/van, fontos volt, hogy legyen valamennyi megtakarított pénzünk, hiszen az én fizetésem szinte teljesen kiesik hosszú időre. Így megtehettem, hogy már a 4. éve itthon vagyok, sőt itthon is fogok maradni még egy darabig, mert szeretnénk még egy babát.

Másnak pedig ezek nem fontos dolgok. A hitellel nekünk szerencsénk volt, időben tudtunk váltani, de ha ma szétnézek, akkor azt mondom, hogy rengeteg "saját" házas gyermekes pár veri a fejét a falba, hogy miért nem inkább albérletbe szült.

Ami neked rohadt nehéz lesz, az inkább az, hogy egyedülálló leszel a szó minden értelmében. De ez is olyan dolog, hogy láttunk már karón varjút. Lehet, hogy meggondolja magát apuka. Lehet, hogy nem, de te találsz olyan társat aki társ a szó minden értelmében. Az biztos, hogy ha egyedül leszel, akkor nehéz lesz, de nézz szét, hány meg hány nő neveli az első perctől fogva a gyerekét egyedül? Rengetegen.

Összességében én azt mondom, hogy egy gyerekvállalás egy emberen múlik és az az anyuka. Az az ideális, ha ott van az apuka is, de ha anyuka meg akarja tartani, akkor ne azért vetesse el a gyermekét, mert a Gizike a szomszédból azt mondta, hogy felelőtlenség.

2011. júl. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
30%

Szia!


Írok majd privátban is, majd légyszi olvasd el előre annyit, hogy szerintem az abortusz igenis GYILKOSSÁG, és egyetlen esetben elfogadható, ha a nő közvetlen életveszélyben van. Másrészt szerintem nem csak az a nő a gyilkos, nem csak azt a nőt kell elítélni, aki abortuszra megy, sőt őt kevésbé, hisz azért ő valahol legtöbbször áldozat is, és valóban nehéz helyzetben teszi(Ez csak enyhítő körülmény, nem menti fel.), hanem az a "férfi" is, aki nem akarja vállalni a babát, és abortuszra buzdítja saját gyermeke anyját. Az ilyen férfi legalább annyira gyilkos, mint aki bemegy az abortuszra... De légyszi, valahogy próbáld megoldani kérdező, de ne ölesd meg a Picit! Merre laksz?

2011. júl. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Na persze azért a legtöbb ember nem fekete, vagy fehér, angyal, vagy ördög. Jó, és rossz dolgok, érzések tulajdonságok, tettek keveréke. És változhat is. Van olyan is, hogy a férfi először nem akarja, aztán megszereti.
2011. júl. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!