Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 40 éves vagyok, nagyon szeretn...

40 éves vagyok, nagyon szeretnénk egy harmadik babát, de a korom miatt félek is tőle. Milyen tapasztalatok vannak a késői szüléssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Nem az általános cikkek, szakvélemények érdekelnének, hanem konkrét tapasztalatok esetleg. Köszönöm.
2014. szept. 2. 09:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én szülésznő vagyok, és a "hivatalos álláspont" többnyire egybevág a tapasztalatokkal. Azaz a nők nagy része gond nélkül szül ekkor is, nagyjából 20-30%uk megsínyli. A profi magzati diagnosztikának hála nem is annyira a beteg újszülöttek a jellemzőek, sokkal inkább a problémás szülés.
2014. szept. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 41 leszek mire megszületik a második babánk (október vége). Az elsőt is 38 évesen szültem. A terhességem teljesen probléma mentes volt. Igaz császárral szültem, és most is azzal fogok.
2014. szept. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm gyors válaszodat! Megkérdezhetem, konkrétan milyen problémák merülnek fel ilyenkor?
2014. szept. 2. 09:22
 4/10 A kérdező kommentje:
Kedves második válaszoló! A császár amúgy miért kellett és most?
2014. szept. 2. 09:26
 5/10 anonim ***** válasza:
56%
Engem anyukám 42 évesen szült, jó anyuka, szeretjük egymást, de mivel átéltem milyen idős szülők gyerekéne lenni, nem szülnék ennyi idősen.
2014. szept. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
40 körüli első terhességnél például (nálunk) alapvetően felajánlják a császármetszést, mivel gyakoribb a fájásgyengeség, az elakadás, a szövetek sokkal rosszabbul regenerálódnak, gyakrabban alakul ki méh- vagy hólyagsüllyedés. Ha már nem első szülő vagy, akkor minderre valamivel kevesebb az esélyed, de még így is jellemzőbbek ezek a komplikációk, mint korábban. Összességében azonban az én véleményem az, hogy abszolút vállalható, mivel - ahogyan írtam is - jellemzően azért semmi baj nem történik. :)
2014. szept. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 endrus ***** válasza:
100%

Én 42 évesen szültem a harmadik babámat. Az elsőt 28, a másodikat 30 évesen természetes úton. A harmadikkal szerintem nagyon óvatosak voltak az orvosok, már 7 ujjnyira nyitva voltam, de elfolyt a magzatvíz és mechoniumos volt, ezért megcsászároztak. Mindegy fő, hogy egészséges lett a babám. Nagyon boldog időszakot élünk most át, hiszen a kamasz lányaim miatt már tudom milyen gyorsan elszalad ez az időszak, most nagyon szeretném kiélvezni. Ráadásul ő kisfiú lett.

Egyébként a terhességem teljesen problémamentes volt, 39 hétre szültem.

2014. szept. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok, az első azért lett császár, mert túlhordtam egy héttel, elment a szívhang (sima szülésindításra mentem be a kórházba), csupa kakis volt a magzatvíz, és mint kiderült, még a köldökzsinór is a nyakán volt, ezért császároztak (több óra elteltével a rossz szívhang után, óriási szerencse volt, hogy még nem indult el kifelé, mert már órák óta vajúdtam, a "kedves doktor úr" meg éppen magánrendelt, ezért utána 5 napig antibiotikumot kapott a kisfiam a lehetséges fertőzésveszély miatt).

Most a másodiknál rám bízta az orvos (természetesen egy másik) a döntést, hogy meg szeretném-e próbálni simán, de mondtam, hogy nem, így megbeszéltük az császár időpontját.

2014. szept. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 endrus ***** válasza:
Kedves 5-ös! Csak az életed köszönheted annak, hogy anyukád ebben a korban is bevállalt, képzeld, ha úgy gondolkozna ahogy te, akkor te nem is lennél. Melyik a jobb?
2014. szept. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az utolsó hozzászólóhoz. Engem 40 évesen szült anyám, és csodálatos volt a kapcsolatunk. Jó fej, vagány, felvilágosult és nagyon gondoskodó édesanya volt. Ráadásul nagyon szép és fiatalos.Mindenki különböző természetű, így egy huszonéves anyuka is lehet begyöpösödött és túlkoros gondolkodású.

Sajnos anyám meghalt rákban, amikor 30 éves voltam, de az rokonai (anya és nővére mégérték a kilencvenet is).

2015. febr. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!