Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 21 évesen babát várok, nagyon...

21 évesen babát várok, nagyon kétségbe vagyok esve! Nem szeretném elvetetni, szerintetek fel tudjuk ilyen körülmények között nevelni?

Figyelt kérdés
Még suliba járok, nagyon nem volt tervbe véve ez az egész, konkrét forgatókönyvem volt, hogy suli után dolgozok 2-3 évet, aztán jöhet végre a baba, de most minden összedőlt. :( Szerencsére van egy saját tehermentes picike lakásom, illetve kitart mellettem a párom, akinek van állandó munkája, de sajnos utalvánnyal, mindennel együtt havonta maximum 150 ezret keres. Csak a rezsink 40-50, plusz kaja, aztán a babával járó kiadásokról ne is beszéljünk. Olyan szerencsés helyzetben vagyok, hogy a hallgatói jogviszonyom fennállásáig havonta 80 + 40 ezer Ft-ban részesülök, de amint vége a sulinak, úgy nem kapok több ösztöndíjat sem. Eddig csak diákmelóim voltak főleg... Az én szüleim már nem élnek, de a párom szülei nagyon sok mindenben segítettek bennünket eddig is. Még nem mondtuk el senkinek a nagy hírt, mert mi magunk sem dolgoztuk fel. Én nem szeretném semmiképp elvetetni a babánkat, és nagyon megnyugtat, hogy a párom is mellettem áll (ő 26 egyébként), de rettenetesen félek... Nem így kellett volna történnie. Mindig is szerettem volna gyerekeket, sőt az utóbbi 1-2 évben vágytam már rá, de teljesen más, amikor az ember álmodozik, és teljesen más, amikor szembesül egy váratlan helyzettel. Az anyagiakon kívül problémát jelent az is, hogy éretlennek tartom magam (és őszintén szólva a páromat is) arra, hogy jó szülő legyek. Az én gyerekkorom borzalmas volt, épp ezért szerettem volna, ha nálam minden flottul megy... Nagyon kétségbe vagyok esve, nem igazán látom a kiutat!!! Ti mit tennétek, mit lépnétek?
2014. szept. 6. 11:09
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Felsőoktatásban tanulsz,mert akkor a gyed extra értelmében jogosult leszel a diplomás gyed-re.
2014. szept. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem neked jar a diplomás GYED, de majd ki javítanak, ha tévedek.
2014. szept. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
37%
Én szerintem vállaljátok be a babát,mi sokkal kevesebből élünk és mi is bevállaltunk egy babát.Meg van mindene.Szűkösen,de kijövünk.
2014. szept. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ki fogtok jönni. Tegyetek félre előre, amennyit csak tudtok. Gondoljátok meg kétszer, hogy mire van tényleg szükség, nem kell mindent megvenni, amit vesztek, azt is lehet töredékáron használtan.


Ha éretlennek érzed magad, az szerintem nem baj. Majdnem mindenkiben megfordulnak ezek a kétségek, 30 fölött is új helyzet a babavárás, ha első gyerekét várja az ember. Hozzá fogtok nőni a feladathoz.

2014. szept. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
Én nem aggódnék, viszonylag jól állsz, van lakás, van férj, és még diploma is van kilátásban, a gyerek ennél sokkal rosszabb helyre is születhetne, nézd meg, hogy élnek az országban sokan, milyen körülmények között nőnek fel. Egy babának igaziból nincs olyan sok mindenre szüksége az első években, csak szerető szülőkre, némi anyatejre és pelusra. Így már mindjárt nem is olyan bonyolult. :) Lehet, hogy nem úgy fog történni minden, ahogy megálmodtad, de ha már vágytál is rá, na és ez a baba is vágyott arra, hogy világra jöhessen, hidd el, nem lesz gond. Lesznek nehéz napok, de akor is lennének ha milliomos lennél. Ráadásul még lesz nagyszülő is, akire esetleg lehet néha számítani. Én 19 évesen szültem, utána évben pedig megint és mi sem voltunk gazdagok, de felnőttek a gyerekek és egész jól ment minden.
2014. szept. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem extrém kevés a jövedelmetek, a lakáskérdés meg van oldva. A babával járó kiadásokat be kell tervezni (mostantól félretesztek meghatározott összeget az alapvetö kelengyére), a párom és a szülei melletted állnak.


Ez eddig sokkal több, mint amit sok kismama elmondhat.


Az, hogy éretlennek tartod magad, érzésem szerint inkább csak ijedtség, már a kérdésed is felelöségtudatról árulkodik. NEm vagy(tok) már gyerekek,és az, hogy a párod fenntartás nélkül kiáll a helyzet mellett, szintén nem az éretlenséget mutatja.


Egy gyerek nem olyan nam probléma, mint ahogy most látod, ha túljutsz az elsö sokkon, akkor már örülni is tudsz majd.

2014. szept. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
Legyél nyugodt, ki fogtok jönni ennyi pénzből!
2014. szept. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%

6-os teljesen leírta, amit én is gondolok. Már a felvetésedből látszik, hogy nem egy buta lány vagy, felsőoktatásban tanulsz, van párod, igyekszel értelmesen átgondolni a helyzetet.

Nem lesz semmi gond, ha szeretnétek megtartani, menni fog minden. Hiába vállaltam én 28 évesen gyereket, én se fogtam előtte egyszer sem kisbabát, mert nem volt az ismerősök között senkinek. De olyan gyorsan belejön az ember :) És igen, az apák is. Párod pedig 26, nem egy tinédzser suhanc :) Az én férjem is 27 volt, amikor az első gyerek született, nagyon ügyesen helytállt, kivette a kezemből, ha már nagyon kivoltam, most is nagyon jó apa.

Egy 5 és egy 3 éves gyerkőcünk van :)

2014. szept. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Járni fog a GYED extra,és kapsz csaladi pótlékot is.Sok dolgot lehet jutányosan,használtan megvenni.

Hidd el szinte mindenki megijed és kétségei lesznek,aki az anyaság elé néz,akár tervezve akár véletlenül.Mikor oda kerülsz majd az osztoneid segítenek,hogy tudd mit kel tenned.Van még 9hónapod felkészülni rá lelkileg.

Èn 24èvesen szültem,nem terveztük,de minden nagyon jol alakult.

Egy 3 gyerekes anyuka

2014. szept. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Babeli Zurzavar ***** válasza:
83%
en is azt gondolom, hogy nem feltetlenul lehetsz eretlen, ha csak a gondolata is felmerult ezeknek a kerdeseknek! okos lanynak tunsz az irasod alapjan, en nem ketelkednek a helyedben a babara pozitiv vegkimenetelu dontesedben! ne aggodj, most 150 a parod bevetele, es van Neked is 120 ezer, ami nagyjabol egyezne azzal, amit a gyed extra keretein belul fogsz kapni. en azt hiszem, tudom, hogy a baba szuletesevel szamtalan kapu nyilik majd meg elottetek,! tartsd meg a babat, nem veletlenul most es nem veletlenul ebbe a csaladba szeretne erkezni!
2014. szept. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!