Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mivel növelhetném az esélyeink...

Mivel növelhetném az esélyeinket természetes úton? (többi lent)

Figyelt kérdés

37 éves nő vagyok, 7 hónapja próbálkozunk a babával. Párom 36 éves. Nekem van egy 7 éves fiam. Páromnak nincs gyereke. A fiam 5 hó alatt fogant, úgy hogy heti egy együttlét volt....

most nem akar összejönni. Tudom ez sem sok idő még, de szeretném már.... mivel tudnám könnyebbé tenni a teherbe esést? Életvitel, táplálkozás.... stb. -re gondolok itt.

A stressz sajnos megvan, mert dolgozok.... páromnál kevésbé. Nem dohányzom, nem iszom, sportolok (módjával). Vékony testalkatú vagyok.

Párom kicsit túlsúlyos, dohányzik. Epilepsziára gyógyszert szed tizen éve.... nem sportol, de fizikai munkát végez.

hirtelen ennyi jutott eszembe. Kivizsgálásra még nem akarunk menni!



2014. szept. 19. 07:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

ok, akkor tesztelgess. Az csak az ovuról ad infót (kivéve, amikor nem). Rendelj a netről és elmagyarázom, mit hogyan, ha gondolod.

A kalkulátor nem érdekel. :)

2014. szept. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
értem, hogy jobb a természetesség, de hidd el, annyi minden lehet a háttérben, hogy jobb ha kicsit nézegeted te is a dolgokat és kideríted, amiket lehet.
2014. szept. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy hosszú hónapokat/akár éveket veszíthetsz el a "nem méregetős, majd lesz valahogy próbálkozással".

Ha mondjuk 30 körül lennél, azt mondanám, ez a tökéletes hozzáállás, mert végre valaki, aki nem görcsöl rá.

Viszont 36 éves vagy! Egyáltalán nem mindegy, hogy a kisbabádnak 37 éves vagy 40 éves anyukája lesz. Tényleg "nincs vesztegetni való időd", ha fogalmazhatok ilyen keményen.


Szerintem 7 hónap próbálkozás bőven elég volt már. És nincs olyan, hogy 1 év próbálkozás után állnak csak szóba Veled. Egyszerűen odamész a dokihoz és azt mondod, hogy már bő 1 éve próbálkoztok (vagy 2 vagy 3, ahogy tetszik). Hogyan is ellenőrizné?


Ráadásul ha bármelyikőtöknél gond van (lehet a párod gyógyszere hosszú távon hat a spermiumok számára/minőségére), akkor aztán tök feleslegesen próbálkoztok.


Egy teljesen egészséges párosnak is 30% esélye van ha a peteéréskor vannak együtt. Na most nálatok ugye itt a magasabb kor, ami már eleve egy nehezítő tényező. És az összes többi kétséges.

Lehet nincs megfelelő peteérésed;

Lehet nincs is peteérésed;

Lehet a vezetékekkel van gond;

Lehet van némi hormoneltérésed és ez még csak a Te oldalad.


Szóval szerintem a lehető leghamarabb el kellene mennetek (mindketten) egy alap kivizsgálásra, hogy egyáltalán lássátok, van-e esélyetek.


De tényleg szívetek joga eldönteni, mit akartok, persze lehet még próbálkozni amennyit csak akartok. Én csak a saját meglátásomat írtam, remélem segítettem vele.

2014. szept. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Mondjuk én az egész kivizsgálósdit apával kezdeném. Azt egy nap alatt rövidre lehet zárni. egy nőt meg két évig is el lehet vizsgálgatni.
2014. szept. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Elég azt mondanod hogy 2 éve nem esel teherbe és kész, nem? Menjetek vizygálatokra, nagyon ketyeg az óra. Nekem a HSG rögötn segített.
2014. szept. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Tényleg nem rossz ötlet a kivizsgálás. Először a pároddal kezdjék, hátha nála nem megfelelőek a dolgok.

de addig is próbálkozzatok méhpempőkúrával, neked tea (ovuig cickafarktea, ovu után palástfű, de ugye ehhez tudnod kell az az ovudat), E-vitamin (de ez csak akkor ha valóban vékony a máhnyálkahártyád), folsavat viszont mindketten nyugodtan szerdhettek, ez jót tesz a párod katonáinak is. Illetve a dohányosoknak erősen javasolnak c-vitamin szedését, ami leköti a valamilyen rossz gyököket a dohányosoknál. vagy valami ilyesmi...

a stressz persze nem jó, mert megemeli a kortozolszintet, ami éppen a progeszteron szintjét nyomja le, a terhesdséghez meg éppen progeszterin kell. Esténként egy finom citromfű tea és próbálj relaxálni, jógázni.

2014. szept. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Szia!Praktikus lenne egy kivizsgálás.Ettől függetlenül célszerű lenne mindkettőtöknek egy méregtelenítés, különösen a párodnak a dohányzása és a gyógyszer szedése miatt.Ezt követően a szervezeted feltőltése vitaminokkal , ásványi anyagokkal,a stessz csökkentése akár nyugtató hatású gyógynövényekkel.A párodnak mindenképpen sok szelén , maca kivonat fogyasztás a spermaszám növelésére.Van egy szülésznői cikk, hogy mit ajánl a fogantatás előtt, áldott állapotban és a szülés után.Ha esetleg érdekel, akkor szívesen beszkennelem és elküldöm emailben.Sok sikert!
2014. szept. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek! ezt a hetet még biztos megvárom, hogy lesz e piros nap vagy sem :O

a ciklusom a 29-dik napon van. Átlagosan 28-30 napos szokott lenni....

ha szombatig nem jönne meg..... tesztelnék.

2014. szept. 22. 08:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!