Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek normális viselkedés?

Szerintetek normális viselkedés?

Figyelt kérdés
A következőről lenne szó. Párom és én 5 éve vagyunk együtt, elmúltunk 30 évesek. Van egy normális házunk, autónk, nagjából biztosnak mondható állásunk és normális fizetésünk. 1-1,5 hónapja megbeszéltük, hogy igazából már nem i kéne tovább várni a babavállalással. El is kezdtem utánanézni olgoknak, amiket meg is osztottam ele az utóbbi hetekben.. gyes hogy működik, mit hol lenne érdemes megvenni stb.. Erre most nézelődök egy nagy áruházban és kíváncsiságból menézegettem egy babülést is. Erre minden előzmény (beszélgetés vag vmi) odamondja nekem, hogy mostmár fejezzem be ezt a baba témát mert rákattantam. Úgy csinál mintha nem beszéltük volna meg a babát és eddig nem beszéltünk volna meg vele pár apróságot hogy mi hogyan stb.. ( nem napi szinten hogy állandóan erről beszéltem, kb 5-6 dolgot beszéltünk meg 1,5 hónap alatt. Szerintetek ez normális? Vagy mire véljem? bocs kicsit hosszú lett..
2014. szept. 24. 20:19
 1/6 anonim ***** válasza:
ne haragudj de szerintem is kissé rákattantál,hisz még terhes sem vagy és autosülést nézegetsz
2014. szept. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet hogy nem te kattantál rá túlságosan(bár az autósülés valóban korai)hanem az lehet a gond hogy a párod nem kattant rá egyáltalán.tuti akar gyereket?
2014. szept. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Túlpörgöd. Bőven ráérsz dolgokat nézegetni, ha már a pocakodban lesz a baba. Lesz rá minimum 7-8 hónapod. Addig meg inkább élvezztétek egymást, az együttléteket.

A férfiakat nagyon is meg tudja ijeszteni ez a görcsös hozzállás még akkor is, ha ők is akarnak babát.

2014. szept. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Persze,h túlreagálod!elôszőr csináljatok gyereket aztán ha majd összejön megnézheted mi hol olcsóbb milyen minőségű..ez ráér még nagyon, minek idegesíted hülyeségekkel?én nő vagyok de engem is idegesített volna ha olyanról beszélünk ami még nem aktuális..pedig akartunk gyereket de a terhességem előtt annyit beszéltünk csak meg,h melyik lesz a gyerekszoba:)amúgy a gyes dolgot igazad van jobb előre latni...de te mivel állandó munkaviszonyod van és feltehetőleg dolgozni fogsz ha majd teherbeesel akkor is így gyedet fogsz kapni ami sokkal több!:)de Ugye még lehet akar egy év is mire terhes leszel addig meg sokat változhatnak a dolgaid!szal.szerintem most mar megbeszeltetek,h jöhet a baba..de egyenlőre semmi teendő ezzel kapcsolatba azon kívül,h szeressétek egymást egyre többször,es majd ha összejön beszélhettek a többi dologról,de ne akard elvenni a kedvet az egésztől!sok sikert;))
2014. szept. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A férfiak nagyon megtudnak ijedni az ilyen jelenségtől,hogy még terhes se vagy és már a gyerekülléseket nézegeted.Biztos szeretne gyereket,csak ne nyúzd ezzel a témával.Ha a pocakodban lesz akkor sem javaslom,hogy az első héten elvonszold az árúházakba kiságyat,meg ruhákat nézegetni.Utáljàk az ilyet.Menj a barátnőddel vagy egyedül nézegetni.Vásárolni meg bőven ràérsz.Nincs baj pároddal!
2014. szept. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nalunk a ferjem is szeretne mar gyereket, de szerinte is tulzas, hogy a hordozokendoket nezegetem, meg kadas szulesrol gondolkodom es hasonlok, es oszinten szolva megertem, hogy nem akarja hallgatni, pedig en sem egesz nap errol beszelek, es igy is sok tud lenni neki. Es mondom, o tuti, hogy akarja, szokta is mondogatni, hogy de jo lenne mar, meg hogy milyen aranyos babat latott.


Viszont szerinte is azert van az a 9 honap, hogy az ember akkor keszuljon fel ra, meg nem akarom en se, hogy unja a beszelgeteseinket. Egy nonek ez mas erzes, ezt nekunk meg kell ertenunk.


En azt csinalom, hogy van egy baratnom, neki mar van gyereke, es vele ezeket ki lehet vesezni, meg forumokat olvasgatok, es a minimalisra szoritom vissza a megtudott info kozleset a ferjemmel. Az is lehet, hogy van olyan babas tema, amirol lehet vele beszelni, pl. hogy masok hogyan elnek a baba szuletese utan, milyen programokat csinalnak, nalunk legalabbis ezeket felcsattanasmentesen tudom emliteni.


Ellenben ha a szulesrol beszelek, rogton felkapja a vizet:D De ezt nekem is ki kellett tapasztalnom. Ha latom, hogy valami sok neki, akkor nem vele beszelem meg. Viszont vannak dolgok, amiket en meg azelott tudni akartam, mielott babat vallalunk. Ilyen dolog pl., hogy mennyit es miben fogja kivenni a reszet, tisztaban van-e a testemben bekovetkezo valtozasokkal, hogy veszelyeztetett terhesseg eseten nincs szex, hogy a terhesseg alatti hormonalis valtozasok miatt, majd pedig a kicsi szuletese utan nagyon sok turelemre lesz szuksege, hogy elofordulhat, hogy ugy erzi, hogy kizarom ot az elmenybol, es ebben az esetben szolnia kell, stb.


Sokaknak van rozsaszin kod a szemen a gyerekvallalasrol, pl. az en ferjem sem akart am ezekrol tudni, de volt, amit meg kellett beszelnunk, mert en ugy nem akartam belevagni, hogy azt latom, hogy a ferjem nincs teljesen tisztaban vele, hogy mit vallal (pl. akar 8-10 honapos szexmentesseg). Viszont az autosulest meg tenyleg massal beszeld meg. Ha gondolod, irj privit, en is szivesen kiveseznem ezeket a dolgokat. En is ilyesmiket nezegetek:)

2014. szept. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!