Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Normális viselkedés ez 3 és...

Normális viselkedés ez 3 és fél éves kisfiúnál?

Figyelt kérdés
A problémák azóta vannak mióta óvodás.Szófogadatlan,Van kutyánk akit nem,hogy simogatna meg játszana vele azt ütögeti,rúgja.Ha el megyünk az unokatesókhoz akkor ott kavicsot dobál mindenkire,vagy botot.De hiába szólok rá mint ha meg sem hallotta volna.Ha valamit nem engedek meg neki akkor hisztizik.Már nem tudom,hogy mit csináljak.Sokan mondják,hogy el múlik..De sokszor úgy érzem hogy fel adom..Valakinek valami ötlete?Hogy kezeljem?
2014. júl. 24. 20:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Normális.Dackorszakban van plusz nemrég óvodás,ez gyakori dolog,de hagyni nem szabad.Ha ezt csinálja,azonnal karon ragadni,és elvinni (hazavinni) megmagyarázni,hogy ezt miért,illetve büntetésbe rakni.Hisztinél bekísérni a szobába,ha lenyugodott kijöhet,addig nem.
2014. júl. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Amikor pedig nem csinál ilyeneket, akkor megdicsérni, játszani vele, azaz a jelenléteddel, odafordulásoddal jutalmazni.

Ha az unokatestvérekhez mentek, ne csapjátok ki egyszerűen a gyerekek közé, könnyen lehet, hogy nem tud bekapcsolódni a játékukba, és ezért provokálja őket. Még mielőtt ezt elkezdené, kezdeményezzetek ti valami játékot vele (labdázás, bújócska, stb.) amibe a többiek is bekapcsolódhatnak. Egy ideig ez sajnos azt jelenti, hogy a felnőtt társaságból te vagy az apuka kimaradtok, de egy idő után már nem lesz szüksége a gyereknek a folyamatos támogatásra.

2014. júl. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

az előttem szólókkal egyet értek de még hozzáfűznék annyit hogy nálam mondjuk bevált a pofon is. Hisztinél pofon,agressziónál kettő is :D Azóta arany gyermek vagyok, de ez a szigor ne terjedjen ki mindenre mert pl gyakran hazudok szüleimnek arról hogy hol voltam mert abból cirkusz van (még akkor is ha csak egy pizzára maradtunk suli után)

De az agresszió és a hiszti ellen jót tesz mert a későbbiekben is tudni fogja hogy ez így már az a szint amit egyszerűen TILOS,nincs játék a határokkal

17F

2014. júl. 30. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem a tesóm gyereke DETTO ugyanez de ő csak szeptembertől megy oviba
2014. aug. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!