Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Anyukák, Apukák, Terhesek!...

Anyukák, Apukák, Terhesek! Akinek van vagy lesz babája/gyermeke. Tapasztalatok érdekellnének. Mikre kell majd menni ha teherbe esek stb?

Figyelt kérdés

A párommal babaprojectbe kezdtünk,de érdekellne minden ami evvel jár,amit el kell végezni elötte.

Mikre kell figyelni,nekem is és a páromnak is.

Minden érdekell,amit csak tudni kell a gyermek vállalásnál,terhességnél.



2014. okt. 5. 19:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha kismama leszel:

pozitív teszt után, ha kb 6-7-8 hetes leszel, akkor érdemes először nőgyógyászhoz elmenni, hamarabb nem érdemes.

fel kell keresned a területi védőnőt, akihez lakcím szerint tartozol. ő adja majd a kiskönyvet, amit később minden vizsgálatra, szülésre magaddal kell vinned.

lesznek majd vérvételek, oda mindig kapsz beutalót. belgyógyászat, fogászat esetleg, bár ez utóbbi nem kötelező, azt hiszem.

a városodban levő, vagy a legközelebbi sztk-ban fogsz terhesgondozásra járni. mindig adnak majd időpontot, hogy mikor kell menned. ezen kívül, ha úgy döntetek, akkor magánrendelésre is járhatsz és fogadsz szülész orvost.

most hirtelen ennyi infó jutott eszembe. kérdezz még bátran! :)

2014. okt. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ja és tervezéskor érdemes odafigyelnetek a helyes és egészséges táplálkozásra, együtt lenni 2naponta érdemes-úgy tudom, bár mi erre nem figyeltünk és mindkét babóca hamar összejött. alkohol mellőzése egyértelmű. vannak gyógyteák, amik állítólag segítik a teherbeesést, de szerintem ezeket akkor próbáld, ha sokáig nem jön össze a baba.

sok sikert kívánok. 1. voltam :)

2014. okt. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm,igen átváltottunk az egészséges életmódra,alkoholt nem iszom,cigizni már nem cigizek,letettem már rég.

Ha jól emlékszem a 6-7 héten lehet hallani a szívhangot?

És mikor nő meg annyira a hasam hogy látszodjon?

A nőgyógyásznál mit néznek,mit mondanak?

A védőnőhöz bemegyek és hogy fogom megkapni a kiskönyvet?

Abba minden benne van?

És ha egy vizsgálat kimarad?Nem fog,csak mivan ha..

És mindegyik orvosnak kell fizetnem?

És a kórházba?Lesz szülész orvosom?

Hány napig kell bent maradnom?Hallottam van olyan,hogy megszületik a baba és depressziós lesz a mama.Ez komoly?

milyen gyógyteák?gravida ilyesmi?mikor kell szedni?

és milyen vitaminokat kell majd szedni?

És ha nem fogok tudni szoptatni?

Mennyi ideig lehet szoptatni?

2014. okt. 5. 21:29
 4/8 anonim ***** válasza:

Én most vagyok először terhes, szóval nekem is még minden új. Én most vagyok 16 hetes.

Én 5 hetesen mentem először dokihoz (magánorvos) mert véreztem. Akkor még csak petezsákot látott. Nem tudom sztks nődoki hogy működik mert ott engem a magándoki miatt nem szoktak vizsgálgatni de magánorvosnál hüvelyi uh-val állapította meg a korom. Sztkba gondolom megvizsgál az orvos, aztán átküld ultrahangra.

Én védőnőhöz elég későn mentem mert a dokim szerint ráérek a 12. hét után is, szóval én hozzá a 12. heti uh után mentem. Ő adott kiskönyvet amit kitöltött majd elküldőtt a körzeti nőgyógyászhoz, aki adott beutalót vérvételre meg vizeletre. A védőnő mondta hogy terhesség alatt 4x jön el hozzánk családlátogatásra, már 1x volt. Csak leültünk beszélgettünk, nem tartott sokáig.

Én nem fogadtam orvost hiába járok magándokihoz, szerintem ügyeletesnél fogok szülni. Szülésznő fogadásán gondolkodom de senkit nem ismerek szóval nem tudom még mi lesz :)

2014. okt. 6. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4es vagyok, elírtam, természetesen hüvelyi uh-val a terhesség korát állapította meg az orvos :))

Az hogy mikor látszik meg a hasad azt nem lehet tudni. Azt mondjak aki először szül annak később látszódik meg a 20. hét körül. Nekem 16 hetesen még szinte semmi se látszik :)

A védőnőnél semmi különleges nincs. Kikeresed hogy körzetileg melyik védőnőhöz tartozol (de ha méssz sztk-s nődokihoz akkor ő is megtudja mondani, legalábbis nálunk debrecenbe így működik), és felhívod mikor tud fogadni. Beméssz és már tölti is majd ki a kiskönyved. Nálunk úgy van sztk-ban hogy kedden bentvan a védőnő a körzeti nőgyógyász mellett. Szóval kedden bemegyek sztk-s rendelésre, leadok vizeletet aminek megvárom az eredményét. Utána bemegyek a védőnőhöz. Ő vérnyomást, súlyt mér majd beviszi a kiskönyven a nődokihoz. Ő behív, megkérdezi van e problémám, majd pedig ad beutalókat ha menni kell valahova (uh, vérvétel...).

Ha ez megvan akkor visszamegyek a védőnőmhöz, akivel megbeszéljük mikor találkozunk legközelebb. Amúgy sztk-ban nem sokat szokták nézni uh-al a babát, van a 12. heti uh, a 18. heti uh, meg asszem még később lesz egy valamikor. Én azért szeretek magánorvoshoz is járni mert ő mindig megnézi uh-al a babát hogy jól van e, szépen elmondja miket látok. Most voltam 16 hetesen nála és tökjó érzés volt hogy megnézte hogy dobog a szíve meg jólvan. Sztk-s nődokinál is voltam a múlthéten de ott semmit nem csináltak csak megkérdezték van e problémám majd kaptam beutalót a 18. heti genetikai uh-ra. Nekem így megnyugtatóbb hogy járok magánorvoshoz is.Márcsak azért is mert őt már ismerem, előtte könnyebben szétrakom a lábam és hagyom hogy vizsgálgasson :))

2014. okt. 6. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jah és sztk-ban én senkinek semmit nem fizetek. A magándokimnak fizetek, nála 8ezer ft a terhesgondozas egy alkalommal ami nem olyan vészes még így az elején hogy csak 4hetente kell menni. Jah azt elfelejtettem ha régen voltál rákszűrésen (1éven túl) akkor az első vizsgálaton rákszűrést is szoktak csinálni. Szerintem nem nagy gond ha 1-2 vizsgálat kimarad de minden vizsgálat érted és a babáért van, hogy ne legyen veletek semmi baj, ezért érdemes mindenhova elmenni.
2014. okt. 6. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is peteéréskor érdemes együtt lenni! Ez általában félidőben van,persze csak akkor ha 28 naposak a ciklusaid,az esetben a 14.nap. 2 naponta érdemes együtt lenni. Emellett egészséges életmód.. Én szerintem egyenlőre ennél több nem kell.

Ha kimaradt a vérzés,csinálsz egy tesztet, ha pozitív természetesen akkor orvoshoz kell menned! De nem érdemes csak 6-7 hét környékén menni,mert akkor láthat is valamit és már szívhang is lehet! Ha előbb mennél, úgyis visszarendelne..

Minden városban,megyében egy kicsit eltér a terhesgondozás,plusz attól is függ,hogy problémás e vagy probléma mentes a terhességed!

Ezért én most nem írom le neked,hogy hogyan működik,mert mint írtam mindenhol más....Ráadásul megváltozott a terhesgondozás is. Akik július 01-től vannak bejegyezve mint várandós nők.. Ezt itt a gyakorin olvastam nem olyan régen. Tehát hiába is írnám le neked, hogy van,neked már biztosan nem úgy lesz:)

Amikor kiderült a terhesség a nőgyógyászod elküld majd a védőnőhöz és tőle úgyis fogsz majd kapni egy gondozási tervet,plusz a elején átbeszéltek majd mindent!!

De belinkelek neked egy két oldalt. Érdemes böngészni..:)


[link]


[link]


A második szól arról miképp változott a terhesgondozás.

Üdv 30+1 hkm

2014. okt. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom mindenkinek aki valaszolt,jaaj mar nagyon varom hogy en is kismama lehessek.

Nem fog kimaradni egy vizsgalat se,mindenre elfogok menni.

Lehet hogy en is inkabb a magandokit valasztanam.

Ott rendesen megvizsgalnak.

Szoktam mostanaban bongeszni ezeket

ki is szoktam jegyzetelni oket amik fontosak.

Szeretnek majd babanaplom vezetni.

Olvastam is hogy kozepidoben a legerdemesebb,de sajnos nalam nem lehet tudni hogy mikor jon meg vagy hogy mikor lesz peteeresem.

Meg tobb valaszt kernek.

2014. okt. 6. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!