Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Teszt vagy nőgyógyász?

Teszt vagy nőgyógyász?

Figyelt kérdés
2 napja késik,nőgyógyász már megtudná állapítani,hogy van e baba vagy a teszt "gyorsabb"?2 éve próbálkozunk,eddig sikertelenül.Reménykedem.

2014. okt. 11. 15:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Előbb teszt, mert az orvos elso kérdése is az lesz.
2014. okt. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Teszt!

Nőgyógyász ilyen korai terhességnél még nem lát semmit.

2014. okt. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Csinálj tesztet, sajnos ilyen korai terhességet még nem tudnak megállapítani, maximum eltudnak küldeni vérvételre. De a teszt gyorsabb.
2014. okt. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Teszt.
2014. okt. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Milyen érdekes,hogy nem lát semmit ultrahanggal :) Nem tudom,mikor teszteljek.Még sosem használtam tesztet.Viszont azt olvastam,hogy van akinek 1 héttel később mutatta csak ki a teszt.
2014. okt. 11. 15:57
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha már két napja késik, akkor csinálj holnap reggeli első vizeletből, az már nagyon nagy valószínűséggel ki kell mutassa.
2014. okt. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 5 hetes terhességnél látszik petezsák, aztán lesz szikhólyag, majd kb. 6 hetes terhességnél lesz szívhang.

A terhességi teszt pedig a HCG nevű hormon alapján működik, vagyis ezt a hormont érzékeli a teszt. Amikor megtörténik a sikeres aktus, létrejön a megtermékenyülés, akkor kb. 10 nap múlva megtörténik a beágyazódás, és ezt követően kezd el termelődni ez a bizonyos HCG nevű hormon. Vagyis maga a hormon előbb elkezd termelődni, így a teszt is már kimutatja, minthogy petezsák látszódjon egy ultrahangon. Ezért van az, hogy előbb kell tesztet csinálni és utána orvoshoz menni.

Sőt, ha valaki 4-5 hetesen csinál tesztet, ami ugye pozitív és elmegy az orvoshoz, akkor is az orvos vissza fogja kb. 2 hét múlva rendelni, mert vagy még a petezsák sem fog látszódni, vagy ha látszódik is, az még magában kevés, majd ha szívhang is lesz, akkor számít igazán terhességnek a terhesség, hiszen az utal arra, hogy életjelenség van. A petezsák még magában nem. Ilyenkor szokták elkezdeni a terhesgondozást is. Amikor már van szívhang.

Ha már késik a vérzésed, akkor már megtörtént a beágyazódás is, tehát lesz HCG hormon, amit ki fog mutatni a teszt. Csak azért javasolják, hogy reggeli első, vagy legalábbis koncentrált vizeletből kell a tesztet csinálni, mert a HCG szám eleinte kevesebb, aztán 2 naponta duplázódik a száma, ezért nem mindegy egy nagyon korai terhességnél, hogy milyen vizeletből van csinálva a teszt.

Szóval ha már 2 napja késik, akkor mondjuk holnap, holnapután reggel nyugodtan csinálhatsz tesztet. Ha terhes vagy, akkor nagy valószínűséggel már ki fogja mutatni.

Akinek mondjuk csak 1 hetes késésnél mutatja, az valószínűséggel később esett teherbe, mert mondjuk később volt peteérése, vagy később volt neki egy spontán peteérése és abból esett teherbe. Vagy nem koncentrált vizeletből csinált tesztet.

Nekem 3 napos késésnél délutáni vizeletből egyértelmű, erős pozitív tesztem volt, mikor terhes voltam a kisfiammal.

2014. okt. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.Sokkal többet tudtam meg tőletek,mint amire számítottam :) Holnap reggel akkor tesztelek,annyira szeretnénk ha végre összejönne.Vaterás teszt is jó lesz hozzá?
2014. okt. 11. 17:19
 9/17 anonim ***** válasza:
Na mi lett az eredmény?
2014. okt. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
attól függ, hogy milyen gépe van. Van amelyiken akár már ilyenkor is látszódik (az mondjuk nagyon ritka) és van olyan amihez 7-8 hetes baba kell, hogy lássa, ez utóbbi is ritka. Kb. 6 hetes terhességnél érdemes menni először, hogy biztos látszódjon. De inkább 7, hogy szívhang is legyen
2014. okt. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!