Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Antibiotikum (Zinnat) szedése...

Antibiotikum (Zinnat) szedése csökkenti a Nuvaring hatását?

Figyelt kérdés

Nuvaringet használok, de vesemedence gyulladás miatt 5 napos antibiotikum kúrán vagyok. Péntekig kell szednem még. A leírásában az volt, hogy a fogamzásgátló tabletta hatását csökkenti, de a többi fogamzásgátló módszerről nem írt semmit.

Tegnap együtt voltam a párommal, a 13. ciklusnapon, általában 29 naposak a ciklusaim. Lehet, hogy ebből baba lesz?

Köszönöm a válaszokat!



2014. okt. 16. 10:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Amennyire én tudom mindegyik antibiotikumnál benne vana pakliban.
2014. okt. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, csökkentheti. Ilyenkor kiegészítő védekezést kell alkalmazni.
2014. okt. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem használtunk kiegészítő védekezést... Ráadásul pont a ciklus közepén vagyok... Hát, meglátjuk mi lesz ebből. Őszintén szólva tegnap eszembe sem jutott, hogy a Nuvaring hatását is csökkentheti, hiszen a leírásban csak a tabletta volt.

Kicsit aggódom most, nem vagyunk közel sem ideális helyzetben ahhoz, hogy babát vállaljunk.

2014. okt. 16. 10:42
 4/6 anonim ***** válasza:
Remélem, aki kiírta, nem tudta, hogy ezt használod. :) Kb. 10 antibiotikum van, amivel a Zinnat helyettesíthető, de nem befolyásolja a hatását a hormonális fg-nak. A cefuroxim az pont igen. Most már mindegy, tesztelj azért 2-3 hét múlva, biztos, ami biztos.
2014. okt. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De, az orvos tudta, hogy a Nuvaringet használom. Szó is volt róla, mert egy kezeletlen nőgyógyászati probléma miatt lett vesemedence gyulladásom...
2014. okt. 16. 14:03
 6/6 anonim ***** válasza:
Vesemedence gyulladásra akár olyat is adhatott volna, ami lokálisan hat, és nincs olyan szisztémás hatása. Mármint nyilván jó rá a Zinnat is, a fogamzásgátló miatt lett volna jobb. Eső után köpönyeg.
2014. okt. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!