Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A "biológiai órám", "gyermekvá...

A "biológiai órám", "gyermekvállalási kedvem" befolyásolja a fogamzásgátló?

Figyelt kérdés
30 éves vagyok, 8 éve vagyunk együtt a barátommal (nem házasodtunk össze), minden adott lenne, hogy gyerekünk legyen, szinte nem telik el úgy nap, hogy ne kérdeznék meg, hogy "mikor lesz baba", ő már jelezte, hogy készen áll rá és lehetne, de én még mindig nem érzek anyai ösztönöket, még mindig csak motoszkál a gondolat és valahogy félek az egésztől. Lehet ehhez köze annak, hogy kb 11 éve folyamatosan használok fogamzásgátlót (pár éve már hüvelygyűrűt, ami igen alacsony hormon tartalmú), hogy a mesterséges hormonok miatt nem kapcsol be az anyai ösztön?
2014. okt. 17. 15:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, akár annak is lehet köze hozzá, ha egyéb okot nem találsz (pl. a gyerekkorod miatt, nekem van olyan ismerősöm, aki azért halogatta, hogy saját gyereke legyen, mert nagyon sokat kellett a szülei helyett vigyáznia a kisebb testvéreire, és úgy érezte, hogy ő tizenéves korában már "kibabázta" magát, más attól tartott, hogy rossz szülő lesz, mert nem bántak jól vele a szülei, de olyan ismerősöm is van, aki eldöntötte, hogy neki olyan génjei vannak, amivel a gyerek csak rosszul jár, és nem akarja továbbadni, stb., stb.) Ha ilyesmi lelki okok nincsenek, akkor próbáld ki, hogy abbahagyod a hormonális fogamzásgátlást, és más módon védekeztek. Ha ezután megjön a "babázós kedved", akkor ez volt az oka :)
2014. okt. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

természetesen van számtalan lelki oka is egyébként..


azért félek abbahagyni, mert kamasz koromban, mielőtt elkezdtem szedni a menstruáció egy kész kínszenvedés volt, legalább 1 olyan nap volt, amikor szinte ki se tudtam lépni otthonról, fájdalmas is volt és ömlött a vér. ez a fogamzásgátlóval megszűnt. és kicsit félek, hogy felnőtt, dolgozó nőként hogy kezelném, ha havonta 1 nap menstruációs szabadságot kéne adnom magamnak. :)

2014. okt. 17. 17:31
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell attól tartanod, hogy a menstruációd ugyan olyan fájdalmas lesz, mint kamaszként.

Nekem is volt olyan, hogy a fájdalomtól hánytam, a fogamzásgátló szedése alatt nem volt ilyen. Aztán kb 8 éve abbahagytam, azóta talán 1-2 alkalommal voltak erősebb görcseim a menstruáció alatt. Ilyenkor jön a Nospa :)

Szóval, ha csak ez tart vissza attól, hogy abba hagyd, akkor szerintem felesleges az aggodalmad. :)

2014. okt. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!