Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Egy kis diéta megnehezíti a...

Egy kis diéta megnehezíti a teherbeesést?

Figyelt kérdés
A következő ciklusban már szeretnénk próbálkozni, viszont még mindig van rajtam kb. 4-5 kg felesleg. Ha elkezdenék diétázni, az mennyiben nehezíti a teherbeesést? Vitaminokkal viszont tömöm magam (elevit, e-vit, c-vit, folsav).
2010. jan. 25. 13:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha minden vitaminra figyelsz, semmivel sem kisebb az esélye a teherbeesésnek. Szerintem nyugodtan. A koplalás és az extrém mértékű túlerőltetés (torna vagy munka) nem segít, de normális keretek között, szerintem, nyugodtan.
2010. jan. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a kettő nem függ össze. (Mondjuk én azt sem értem, hogy miért kell előre szedni a terhes vitamint, miért nem elég, ha már megfogant valaki. Ha nem jön össze rögtön, akkor hónapokig , esetleg évekig szedni fogod?) Ha lenne összefüggés, Afrikában nem születnének gyerekek...

Máskülönben ha összejön a baba, akkor pár hónap alatt visszaugrik, amit ledolgoztál, sőt. :o) De Te tudod.

Remélem hamar babás leszel!

2010. jan. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem nehezíti meg. Sőt, én fél évig próbálkoztam a párommal, de sikertelenül. Aztán úgy döntöttem, hogy elkezdek fogyózni, ha esetleg terhes leszek, ne kezdjek túl sok kg-val. Hát azonnal összejött a baba :)
2010. jan. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Másodiknak: semmi baja nem lesz a nőnek attól, ha akár évekig szedi a terhesvitamint. Azért kell már a teherbeesés előtt szedni, mert még a legegészségesebb táplálkozással is csak a töredékét tudod bevinni a szervezetedbe annak a 0,8 mg B11-vitaminnak (folsavnak), ami bizonyítottan kivédi a velőcsőzáródásos rendellenességek (agy- és koponyahiány, nyitott gerinc) 92%-át. A velőcső akkortájt kezd záródni, amikor kimarad a vérzés, ha a kismama cska ekkor kezd terhesvitamint vagy folsavat szedni, akkor már késő.


Terhesvitamin nélkül minden 400-600-ig baba ilyen rendellenességgel jön a világra. Afrikában is, meg idehaza is. Sterte a világpn több tízmillió beteg gyermek betegségét lehetne terhesvitaminnal megelőzni!


1975-ben még minden 465-ik baba ilyen volt. Mára a terhesvitaminok elterjedése és (sajnos) a szomorú diagnózis utáni abortuszok miatt csökkent ez a szám, már csak minden 2631-ik baba születik így.


A kérdésre válaszolva: a fogyókúra nem segíti elő a teherbeesést, kivéve ha a leendő anyuka erősen túlsúlyos. Az életmódváltás (fehér kenyér helyett teljes kiőrlésű, zsíros húsok helyett fehér húsok és hal, édesség és sütik helyett zöldség és gyümölcs stb) viszont elősegíti.

2010. jan. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!