Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogfájás lehet a terhesség...

Fogfájás lehet a terhesség korai tünete?

Figyelt kérdés
Kisbaba projektben vagyunk, és peteérésem előtt és napján is szeretkeztünk. Többek között menstruációm utolsó napján is, és most a napokban( tegnap volt peteérésem kalkulátor szerint) Ma iszonyatosan elkezdett fájni a fogam, holott sosem voltam fogfájós, talán még fogorvos sem látott, maximum gyerek koromba az iskolai kötelezőkön....Ezen kívül egész nap furcsa hasszurkálást érzek...Szerintetek?

2014. okt. 30. 18:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Annál,hogy a fogfajast osszekotod a terhességgel csak az nagyobb butaság,hogy vèlt ovilacio utan 1nappal keresel tüneteket!!

A fogfajassal menjel fogorvoshoz,terhessegi tünetet meg kimaradt vérzés után kezdjel megfigyelni magadon.

2014. okt. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
*ovuláció
2014. okt. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ez fogas kérdés... :D
2014. okt. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Az egyiknek az ánusza,a másiknak a foga fáj és ebből arra gondolnak hogy terhesek...

Ez már nevetséges...

Biológia óra esetleg???

2014. okt. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Aztarohadtéletbe de nagy baromság ez!!:)))))kár lenne belemenni ilyenekbe,h beágyazódás kb.10 nap es társai te úgyse értenéd!!
2014. okt. 31. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Azta....Azért nem büszkélkednék azzal, hogy gyerek korod óta nem látott fogorvos.. Akármilyen egészségesek a fogaid azért évente 1-2szer illik elmenni megnézetni. Mert lehet, hogy te szabad szemmel nem látsz elváltozást, de attól még gond lehet.

Az meg különösebben baj, hogy babatervezés előtt nem mentél el megnézetni a fogaidat. Ha már éveken keresztül nem tetted, legalább most pótolhattad volna, mivel a terheség során a fogak sok veszélynek vannak kitéve (hányás miatti saverózió, kálciumhiány, hormonális egyeensúly felbomlása, fogínygulladás)És kismamaként sajnos nem a legjobb dolog fogászati beavatkozáson részt venni, hiszen a röntgen, az érzéstelenítés nem nagyon javasolt, persze ha már olyan szinten fáj, akkor mindenképpen el kell végezni.


20 hetes kismama és fogászati asszisztens

2014. nov. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 mmarianna1985 válasza:
100%
nekem két terhességem elején is jelentkezett a fogfájás. napokig nem tudtam aludni. a fogorvos azt mondta semmi baj a fogammal. gyökérkezelést ajánlott. nem képzelgés igen is valakinél jelentkezik ez a tünet. én akkor már 2 hete tudtam hogy babát várok
2017. márc. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Babafalva.hu cikke a terhesség korai jeleiről:


"Íny- és fogfájás


A megfelelő szájhigiénia nem csak a babáknak fontos, de a kismamáknak is, várandósan azonban néha igazi kihívás tud lenni a megfelelő fogápolás. Terhesség alatt magasabb a testben a véráramlás (pontosabban a duplája), ez pedig duzzadt és érzékeny fogínyt tud kiváltani. Néhány nő számára az egyszerű fogmosás vagy fogselyem használata is fájdalmas tud lenni ilyenkor, a fogak pedig fokozottan érzékenyek a túl meleg, vagy épp túl hideg ételek és italok iránt."


Nekem is a fogérzékenység volt az első jel a terhességeim során, fájt ha hideget és akkor is ha meleget ittam, pedig semmi baj a fogaimmal, rendszeresen járok fogorvoshoz.

2022. nov. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!