Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nem volt kedvünk védekezni....

Nem volt kedvünk védekezni. Lehetek terhes?

Figyelt kérdés
A barátommal fél éve vagyunk együtt, tegnap lefeküdtünk 3-szor úgy, hogy nem védekeztünk, nem vigyáztunk, belém ment el. 3 napja volt a menzeszem utolsó napja. Azt olvastam, ilyenkor nem lehet teherbe esni, mert nincs peteérés. Ugye nem lehetek terhes? Nem akarunk még babát, fiatalok vagyunk hozzá.

2014. okt. 31. 22:25
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit többet kellett volna olvasgatni.

Ha valakinek van méhe, petefészke és még nem ~80, akkor bármikor lehet terhes. Menstruáció előtt, alatt, közvetlenül utána is, csak éppen más-más eséllyel.

Ennek az az oka, hogy egyazon nőnél is hónapról hónapra változó lehet a normál ovuláció ideje, illetve spontán ovu is van a világon, ami akár egy jobb orgazmus hatására is létrejöhet.


Egyébként az egyéni esélyeid számolgatásához az kell, hogy tudd, hogy átlagosan hány naponta menstruálsz, illetve hányadik napon történt az együttlét.

A ciklusnapokat pedig NEM a menstruáció elmúlásától, hanem az első vérzéses naptól számoljuk.

Az ovu normál esetben a várt menstruációd előtt ~14 nappal van. A kisfickók pedig odabent 3 napig biztosan, de akár 5-7 napig is eléldegélnek, azaz az ovu előtt napokkal folytatott együttlétből is lehet gyerek.


Minél pontatlanabb a menstruációd, annál nagyobb bajban vagy.


Ha valaha az életedben menstruáltál már 28 napnál kevesebbre, akkor ideje elkezdeni imádkoznod, vagy még jobb, ha elslattyogtok az ügyeletre sürgősségi tablettáért.

2014. nov. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
100%
*pontosabban az se kell, hogy 28-nál rövidebb legyen, csak akkor még nagyobb az esély.
2014. nov. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
100%

Lehetsz terhes, amúgy ismerned kell a testedet és akkor nagyjából tudni fogod, hogy mikor van peteérésed. Hozzá kell tennem, hogy a sperma még egy jó ideig életképes lehet a szervezetedben, szóval ha mondjuk ma van peteérésed simán az lehetsz.

Csak, hogy valami megnyugtatót is halljál: sok embernek akkor sem jön össze a baba amikor a megfelelő napon vannak együtt, még akkor sem, ha mindketten egészségesek.

2014. nov. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig a hozzászólásokat, de eléggé buta vagy kedves kérdező...

Mi babát akartunk a párommal, és mindkét alkalommal közvetlen a menstruáció előtt illetve után jött össze. Én is kicsit hitetlenkedtem, de nem minden működik úgy ahogy az a nagy könyvben meg van írva. Hogy ezt honnan tudom?? Az elsőnél abban az időben külföldön dolgozott még a párom, és havonta egyszer jött haza..(az a baba sajnos elment később)

Így mikor megtudtam másodszorra is hogy babát várok, akárhogy számolgattunk a dokival a menstruációt megelőző napra esett a számolás :)


Szóval van rá esély. Nem tudhatod, hogy a te szervezeted hogyan működik.


20 hetes kismama

2014. nov. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 A kérdező kommentje:
Általában 30-32 napos a ciklusom, de volt egy időszak, mikor 28-30 volt. Annál kevesebb soha. Előfordul néha 1-1 hetes késés.
2014. nov. 1. 14:27
 26/59 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehetsz terhes, de azért nem annyira nagy eséllyel.

Kipróbáltátok, remélem, nem lesz baj, de most már legyen eszetek, nem csak magatokért vagytok felelősek, hanem egy potenciális gyerekért is. Nem kéne idő előtt megfogannia.

2014. nov. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 A kérdező kommentje:
Köszönöm 26-os.:) Megnyugtató a válaszod. Jövő héten csinálok tesztet.
2014. nov. 2. 09:18
 28/59 anonim ***** válasza:
68%
Mindenképp írj majd!
2014. nov. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
68%
Na?
2014. nov. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 A kérdező kommentje:
Ma vettem tesztet, holnap reggel megcsinálom, mert azt olvastam, célszerűbb reggel... de nincs semmi tünetem.:)
2014. nov. 10. 17:44
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!