Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tüszőrepedés lehetséges a 21....

Tüszőrepedés lehetséges a 21. napon 28 napos ciklusnál?

Figyelt kérdés

Május óta próbálkozunk babával,sikertelenül.A ciklusaim rendszeresek 28-29 naposak.Tegnap voltam nőgyógyásznál aki hüvelyi uh-val látott egy 34 mm-es tüsszőt.Azt mondta,ha haza megyünk és akciózunk apával,akkor lehet ebből is baba.De nekem ez olyan hihetetlen,mivel már csak 7 nap van addig,hogy megjöjjön.Vagy ilyenesetben ha ez megtermékenyül akkor a menstruáció elmarad?De elég ehhez 6-7 nap?Szerintem nem!

Járt már valaki így és baba lett belőle?


2010. jan. 27. 12:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetben a menszesz késni szokott. A tüszőrepedés és az azt követő vérzés között ugyanis 12-16 napnak el kell telnie. Ha ennél kevesebb telik el,, azzal nem lehet teherbe esni. tehát ha neked 28 napos ciklusnál rendszeresen a 21. napon lenne tzüszőrepedésed, azzal nem tudnál teherbe esni; ezt úgy hívják, hogy túl rövid luteális fázis.


Ha ilyen esetben megtermékenyülsz, akkor a visszamaradt tüsző által termelt progeszteron nem engedi leválni a méhnyálkahártyádat, tehát a vérzésed máris kimarad, de a pozitív tesztre még várni kell a kimaradástól számítva kb egy hetet, a fogantatástól számítva két hetet.

2010. jan. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Énis ettől tartok,h kevés az idő,de ha most visszagondolok,arra,hogy amióta próbálkozunk,mindíg a 12-15.napig beleadtunk mindent,aztán meg pihentünk,mert rosszul voltunk a szextől :-D,amikor a fiammal terhes lettem akkor is így történhetett,mert 28.napos ciklusnál a 32.napon csináltam tesztet(qupido),ami a leg érzékenyebb és csak nagyon nagyon halvány lett.Aztán mikor a dokihoz elmentem a35.napon még semmit nem látott,így azt mondta valszeg később lettem terhes,és a baba mérete is azt mutatta.Szóval lehet,hogy nekem ílyen későn van a repedés?

2010. jan. 27. 12:34
 3/4 anonim ***** válasza:
ebben az esetben 34-35 napos ciklusra számíts ha nem termékenyülsz meg.mivel a luteális fázis ugyebár 14-15 nap,kinek mennyi,nekem 16 volt mindíg.tehát 21. napi tüszörepivel ne várj menszit a 28. napra.
2010. jan. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem is várok,sőt 35 napra sem,csak nekem az a furcsak,hogy ált.érzem mikor van pé-m,vagyis eddig azt hittem,és ez mindíg a 1415.napon volt,egyszer volt a 18.-on de akkor rá 14 napra meg is jött a 32.napon,viszont most a 15.napon éreztem,h peteérésem van.Na mindegy,még pár nap és kiderül mi lesz.Remélem pozitív teszt :-)
2010. jan. 28. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!