Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhesvitamin - Ladeevit -...

Terhesvitamin - Ladeevit - kapszula lenyelése?

Figyelt kérdés
Az a probléma, hogy nem tudom lenyelni a Ladeevit vitamint, mert annyira vastag és nagy a kapszula, hogy esélytelen. Van egy ilyen gondom a nagyobb kapszulákkal, egyiket se tudom lenyelni. AZt találtam ki, hogy kettévágom, kinyomom belőle, ami benne van és egy kanál víz kíséretében lenyelem. Ez így rendben van, vagy sürgősen hagyjam abba? Köszi...

2014. nov. 8. 21:51
 1/9 anonim ***** válasza:
A femibion sokkal kisebb és jobb bármelyik terhesvitaminnál. Énis ilyen lenyelési problémákkal küzdök és nekem bejött :)
2014. nov. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De mennyivel kisebb? Mert ha csak a fele, akkor is nagy :( Már attól félek, hogy tönkreteszem a gyomornyálkahártyát azzal, ahogy szedem...
2014. nov. 8. 22:11
 3/9 anonim ***** válasza:
Én nem szedném szét a kapszulát.
2014. nov. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A felszívódás befolyásolja a biológiai hasznosíthatóságot: milyen gyorsan és milyen mennyiségben éri el a készítmény a tervezett támadáspontot. A felszívódást (és így a biológiai hasznosíthatóságot) befolyásoló tényezők a gyógyszerforma és a gyártás módja, a készítmény fizikai és kémiai tulajdonságai, valamint a az azt szedő személy élettani jellemzőit. A szájon át szedett készítmények esetén meghatározó élettani jellemző például, hogy mennyi idő alatt ürül ki és milyen savas a gyomor (mennyi a pH-ja), valamint hogy milyen gyorsan jut keresztül a gyógyszer az emésztőtraktuson.

A segédanyagok minősége és mennyisége, valamint a préselés mértéke befolyásolja, hogy a tabletta milyen gyorsan esik szét, és a hatóanyag milyen gyorsan szívódik fel.


Ha a hatóanyag túlságosan gyorsan szabadul fel, túlzott reakcióhoz vezet. Ha nem szabadul fel elég gyorsan, a hatóanyag nagy része felszívódás nélkül távozhat a széklettel. A gyártók úgy állítják össze a készítmények kapszuláit, hogy a hatóanyag éppen a kívánt sebességgel szabaduljon fel belőle.


Ha egy szájon át adható gyógyszer irritálja a gyomor nyálkahártyáját, vagy a gyomorsav hatására elbomlik, a tabletta vagy kapszula bevonható olyan anyagból álló réteggel, ami megvédi az elbomlástól, míg a vékonybélbe nem ér. Ezeket bélben oldódó (ún. intesztinoszolvens) védőbevonatoknak nevezik. A bevonat akkor bomlik el, amikor kapcsolatba kerül a vékonybél kevésbé savas környezetével vagy emésztőenzimeivel. A bevonatok azonban nem mindig a várt módon oldódnak fel, így különösen idős embereknél előfordulhat, hogy a tabletta vagy kapszula változatlanul távozik a széklettel.

2014. nov. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat és a segítséget. Egy dolgot nem értek még. Miért van az, hogy olyan kapszulákat gyártanak, amiket nagyon nehéz lenyelni? Ennek az alakja egyáltalán nem lapos, hogy lecsússzon, hanem nagy gömb alakú....egyszer képzeljétek, beszorult a mandulám alá, vagyis abba a részbe...hogy mit szenvedtem vele, mire valahogy le tudtam nyelni...azóta nem merem lenyelni. Azt hiszem, akkor vitamint váltok. Köszi mindenkinek.
2014. nov. 8. 22:36
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én se tudok lenyelni semmilyen nagyobb mondjuk kisebb gyógyszert se. Így nem is szedtem terhes vitamint hanem vitamindusan ettem. De most láttam h a hipp-nek van folyékony ilyen étrendkiegészìtője terheseknek tele vitaminnal. Napi 20 ml kell inni, 4 ezer körül van.
2014. nov. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Tényleg? Erről nem tudtam...Köszi a tanácsot, megfogadom.
2014. nov. 8. 23:02
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Itt van, le is van írva mi van benne:



[link]

2014. nov. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, már megtaláltam. Köszi még egyszer.
2014. nov. 8. 23:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!