Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hormonvizsgálatra küldtek...

Hormonvizsgálatra küldtek vetélés után. Akkor ebben a hónapban nem is próbálkozhatunk a vizsgálat miatt? A 3 hónapos türelmi idő már lejárt.

Figyelt kérdés
2010. jan. 29. 12:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Ugyan miért ne próbálkozhatnátok? A hormonvizsgálat egyszerű vérvétellel történik a ciklus meghatározott napjain. Ha esetgel teherbe esnék a ciklus alatt, gondolom nem szedné le a fejedet az orvos. :-)
2010. jan. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
lehet, hogy butaságot kérdeztem? :) csak azért gondoltam, mert teherbeesésnél már más hormonértékeket mutat a vizsgálat mint alapban. vagy ez nem probléma?
2010. jan. 29. 12:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Teherbeesésnél csak egy hormonérték küéönbözik: a HCG. Ez ugyanis csak tehrességnél van, "üres" ciklusban nincs. Minden más hormonérték megegyezik a nem terhes hormonértékekkel.


Ezért nem lehet a görbéből babára következtetni az előtt, hogy a vérzés kimaradt volna. A hőgörbe is a hormonszintről árulkodik ugyanis.

2010. jan. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mármint úgy értem, hogy kb a kimaradó vérzésig a hormonértékek megyegyeznek. A ciklus folyamán a 21. napon vesznek utoljára vért, ha jól tudom, ez 28 napos ciklusnál még csak 7 nappal vana fogantatás után, ekkor még a szervezet nem vesz tudomást a babáról, ami még be sem ágyazódott. Hivatalosan tehát ekkor még nem vagy terhes akkor sem, ha megfogant a baba.
2010. jan. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm, nagyon kedves vagy, hogy válaszoltál. akkor próbálkozunk :)
2010. jan. 29. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!