Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pozitivat teszteltem, utána...

Pozitivat teszteltem, utána mi a következő lépés? Mikor érdemes vele dokihoz menni?

Figyelt kérdés
Bár nagyon izgulok, hisz mindjárt megjön érzésem van és a babának így az elején mennyire árt ha nehéz fizikai munkát végzek... úgy értem min. 10-20 kg cipelése mindennap 1-2x.
2014. nov. 20. 07:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Gratulálok! :) Szerintem a munkád miatt menj hamar orvoshoz! Nem nagyon kéne ilyen nehezet emelni.
2014. nov. 20. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem sem tesz jót ilyen súlyos cipekedése. Emiatt menj hamarabb orvoshoz.
2014. nov. 20. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Gratulálok.

Mennyi hét telt el az utolsó mensi első napjától? Ha olyan 5 hét akkor menj el dokihoz ha még nem látná esetleg kérj szabit vagy menj el beteg állományba a vissza rendelés napjáig. Nehogy baj legyen.

2014. nov. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Gratulálok! :)

Mivel ezt a cipekedést napi szinten csináltad eddig is ezért a szervezeted hozzászokott (gondolj bele hogy akinek már van egy kisgyereke nem teheti meg, hogy többet nem veszi fel, nem emeli meg az orvos sem tudja "kiírni az anyaságból) szóval most emiatt nem kell orvoshoz menned mert rögtön a pozitív teszt után a doki még nem lát semmit az ultrahangon és veszélyeztetett terhes táppénzre csak azután írhatnak ki bárkit, hogy már van szívhangja a magzatnak (ami a 6. héttől várható). A babádnak ettől nem lesz semmi baja, nyugi.

Szóval most örülj, legyél türelmes és 2-3 hét múlva menj orvoshoz.

Boldog babavárást! :)

2014. nov. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%

Akkor kiíratja magát megfázással, ez annyira részletkérdés most. Lehet, hogy semmi baja nem lesz az emelgetéstől, de ha nem muszáj, szerintem nem kéne kockáztatni.


Egyébként lehetne beszélni a felettessel is, hogy az emeléseket hadd bízd most másra, nem egész nap csinálod, hátha vannak ennyire toleránsak.

2014. nov. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
Én is azt javaslom, hogy minél előbb menj dokihoz, és vele beszéld meg és egyeztesd le, hogy mit tegyél. Gratulálok!
2014. nov. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Október 22-én jött meg utoljára. Az a baj a munkahellyel, hogy még másfél hónapig próbamunkán vagyok. így nem nagyon tudok táppénzre menni, a fönök megtudná. biztosan kirúgna.

De igyekszem majd odafigyelni, hogy más emelje a súlyokat, vagy vigyük ketten... a piciért nem hajtom túl magam

2014. nov. 20. 14:50
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek!!
2014. nov. 20. 14:51
 9/9 anonim ***** válasza:

Gratula! :)

Dokihoz kb 8-10 hetesen érdemes először elmenni, mert akkor már van szívhang (és onnan számít élő terhességnek)! Ha nagyon aggaszt a cipekedés próbáld valahogy elsumákolni, vagy megkérni valakit. De ha már hozzászoktál akkor nagy baj nem lehet! Én 2. babámmal vagyok vàrandós az első alig múlt egy éves és 12 kiló (rengetegszer emelnem kell, le/fel cipelnem az emeletről, ezt sajnos nem tudom elkerülni)! :)

2014. nov. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!