Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha eldöntöttük a férjemmel,...

Ha eldöntöttük a férjemmel, hogy meddőségibe megyünk, mi az első lépés? Mikor érdemes időpontot kérni, ha csak nyéron tudnánk belevágni?

Figyelt kérdés
2012. febr. 10. 11:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia! Mi most január 31-én kértünk időpontot 1. konzultációra, és március 27-re tudtak adni legkorábban. De sok olyat olvastam, hogy a konzultáció után kb. fél év múlva tudták csak őket beírni kezelésre.

Mindenhol azt írják, hogy nagyon sokan vannak, és bár időpontra kell menni, mégis rengeteget kell várni, hogy sorra kerüljünk...

2012. febr. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Eldöntöttük?? nem a sors (természet)hozta így?

vagy papok vagytok és no sex? akkor az más...

2012. febr. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

11:49-es, hogy te milyen nemnormális vagy? Minek kell itt böfögni, amikor semmi közöd a dolgokhoz????


Mi a BMC-be járunk. És nekünk nem volt olyan sok idő az első bejelentkezéstől az első konzultációig.

De mi az, amibe nyáron tudtok belefogni? A vizsgálatokba? vagy nyáron már szeretnétek esetleg inszemet? Mert nagyon sok vizsgálat van. Több hónap eltelik addig, amíg mindent végignéznek, szóval azt kalkuláljátok be.

2012. febr. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi 11.49-es a jóindulatodat. 2 éve szeretnénk gyereket. Endokrinológushoz járok kb. 1 éve, de semmi javulást nem eredményez. Ezért döntöttük el, hogy inkább a meddőségibe járunk innentől.
2012. febr. 11. 15:23
 5/9 Grófházy ***** válasza:

Mi Tapolcára jártunk.Minden vizsgálatot megcsináltattam előző hónapokban,így egy csomó időt nyertünk.

(hormonprofil,Hsg,Aids,hepatitis szűrés,kenet stb...páromnak csak spermavizsgálat kellett,de azt nem csináltattuk meg,mert azt nem fogadták volna el,és nem akartam feleslegesen "kínozni" szegényt :))

februári mensim megjöttekor felhívtam őket.

márciusban mentünk az első konzira,mivel friss leleteink voltak,asszem 1 vérvétel volt mindkettőnknek,+ a páromnak spermavizsg.+andrológus és 1 hónap múlva még 1 spermavizsg.

Májusban volt az első inszem,aztán,június,július,augusztus

nem sikerültek,így szeptemberben lombik.

Sajna az sem sikerült.

Ezután 3 hónap szünet.

Januárban megcsinálták a lombikhoz szükséges vérvételt,és indult a stimuláció.

És sikerült :)


Szóval tapolcán relatív gyorsan ment.

Azt,hogy mennyivel előtte jelentkezz be,sztem inkább az intézetben érdeklődd meg,hiszen ők tudják kb mennyit kell várni.

vagy ha lehet jelentkezz be minél előbb.


Egyébként 2 év sikertelenség után mentünk.Mindent rendben találtak mindkettőnknél...így aztán ismeretlen eredetű meddőség lett a diagnózis


Sok sikert,és minél előbbi eredményt kívánok


33 hetes pocakcsajszi mami :)

2012. febr. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bő választ!

Épp ma telefonáltam, azt mondták vizsgáltassam ki magam a nődokival és ha kész az összes vizsgálat és diagnózis kérjek időpontot.

2012. febr. 16. 11:16
 7/9 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Had javasoljak valamit : a hormonvizsgálatot ne nődokival csináltasd, hanem endokrinológussal, ő több mindent meg tud nézetni, és csak utána menj a nődokihoz a többi vizsgálatért.

2012. febr. 17. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Járok endokrinológushoz, volt hormonvizsgálat, szedem a metet 1 éve, de semmi.

Elmegyek a nődokihoz is és az endokrinológushoz is, az a biztos.

2012. febr. 22. 08:42
 9/9 Manka68 ***** válasza:
Ha már szeded a metet, akkor valószínűleg úgyis kérik majd a meddőségiben a friss eredményeket. Nekem legalábbis kérték.
2012. febr. 23. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!