Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Viszkető érzés, két dudor a...

Viszkető érzés, két dudor a méhnyakon, együtt lét után enyhe vérzés?

Figyelt kérdés
Jövőhéten kérek időpontot a dokihoz, de addig is valaki nyugtasson meg, hogy nincs nagy baj mert nagyon félek. Kis tesót szeretnénk, de kb. 2 hónapja viszkető érzéssel kezdődött egy "fertőzésem" itthon kezeltem, gondoltam a szokványos gombás fertőzés. Aztán mensim után el is múlt. 2 hétig semmi nem volt. Mivel második babát szeretnénk elkezdtem nézni a méhnyak magasságot, és ekkor tapasztaltam, hogy két oldalt egy egy dudor van rajta, és bár nem sokat nézegettem eddig, de ilyen két dudor nem volt rajta eddig. 1 éve szültem, januárban voltam rákszűrésem teljesen jó eredménnyel. Nagyon félek, hogy még is méhnyak rákom van és soha nem lesz második kisbabám. De tán még a kisfiam sem tudom felnevelni. Még annyi, hogy együtt létek után nagyon enyhe barnás folyásom van.

2014. nov. 22. 17:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem baromira nem kéne itt húznod, halasztanod, meg időpontot kéregetned, meg elve magadat sem kellett volna kezelgetned. Nagy valószínűséggel van egy szép kis fertőzésed, amit baromra nem tudtál kikezelni, csak a tüneteidet nyomtad el, a fertőzésed ugyanúgy fennáll és akár okozott már egy gyulladást is odabent.

Szerintem az lesz a legjobb, pláne ha babaprojekt közepében vagytok, hogy hétfőn fogod magad és elmész orvoshoz! A fertőzés sürgős esetnek minősül, időpont nélkül kell fogadniuk, max. az időpontosokat ki kell várni. A legtöbb helyen ez működik, de sajnos vannak, ahol nem. De ilyenkor szerintem az egészség többet számít, ha nem fogadnak SZTK-s alapon, akkor meg menj el magánrendelésre. Hidd el, hogy jobban jársz, ha normálisan és rögtön ki leszel vizsgálva!

És ilyenkor a párodat is ki kell kezelni, mert már rég átadtad neki is a fertőzést, vagy ő adta neked éppenséggel vissza!

2014. nov. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem ismerek jó magándokit, és pénzünk sincs rá, SZTKba megyek mindenképpen. Egy éves gyerekkel azért nem olyan egyszerű orvoshoz menni és ott üldögélnem órákig vele. Férjem egész nap dolgozik.
2014. nov. 22. 18:04
 3/17 A kérdező kommentje:
Jaa és még annyit hozzátennék, hogy másfél óra mire eljutok az SZTK-ba. és ugyan ennyi vissza is. (közben cihölöm a gyereket magammal a hidegben)
2014. nov. 22. 18:07
 4/17 anonim ***** válasza:
87%

Ne haragudj, nem bántani akarlak, de ha arra nincs pénzed, hogy pár ezer forintot kiadj magándokira a te és esetlegesen egy tervezett baba érdekében, akkor arra lesz pénzed, hogy gyereket nevelj??? Mert tudod egy gyerek nagyon sok pénzbe kerül. De hát persze, hogy tudod, hisz van már egy gyereked...

És ha majd összejön a baba, akkor is kell orvoshoz járnod, terhesgondozásra, stb. Akkor nem lesz gond, hogy utazni kell, gyerek van, stb?

Magam is anyuka vagyok, de azért úgy terveztünk gyereket, hogy azért volt egy alap. És ha egészségről volt szó, akkor azon nem spóroltunk.

És nyugodtan pontozz le, vagy pontozzon le bárki, de attól még szerintem el kéne gondolkozni, hogy valóban van-e mire gyereket vállalni...

És nem mellesleg, ha egy fertőzés közepén leszel terhes, akkor akár abból még gond is lehet...

De te tudod, a ti életetek, nem az enyém...

2014. nov. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam, lenne pénz, de nem szívesen fizetnék ki 10-20 ezer Ft a magándokinak. A terhesgondozás amúgy ingyenes azt is az SZTK-ban csinálták. Más időpontra menni egy orvoshoz még ha viszem is a gyereket, mint oda menni és várni gyerekkel 2-5 órát. Szerintem már az a 2-3 nap nem sokat számít az állapotomban, viszont a fiamnak nagyon nem mindegy, hogy egész nap ott ül velem az SZTK-ban a sok beteg ember között. Nem ismerek jó, közeli megbízható magándokit, mire találok egyet az szintén 1-2 hét.
2014. nov. 22. 18:31
 6/17 anonim ***** válasza:

Nem igzán értelek én sem, az egészség legyen az első mindig, ráadásul, ha már együttlétek után többször volt barnás folyás el kellett volna menni rögtön orvoshoz, mert az önmagában sem normális. A másik meg azt sem értem felnőtt nő létedre minek vizsgálod a méhnyakad? Arra van az orvos, magadnak max. valami jó kis fertőzést viszel be, vagy megsérted a hüvelyed.

Szóval a hétfőt szépen azzal kezdd, hogy betelefonálsz az orvoshoz és mész is, gyereket vagy viszed, vagy valakire ráhagyod.

(Azt mondjuk én sem értem, ha még egy hét van hó végéig de nektek nincs egyszerre 10.000 Ft-ok, amit a magánorvosnak oda lehet adni, akkor miből akarjátok a 2. gyereket nevelni?)

2014. nov. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

"Szerintem már az a 2-3 nap nem sokat számít az állapotomban,"

1. 2-3 nap, ha szerencséd van és nálatok olyan a betegellátás. Nálunk speciel 2-3 hetes várakozás van egy időpontra a nőgyógyászatra.

2. Egy fertőzésnél nagyon is sokat számíthat 2-3 nap nap, ugyanis iszonyatosan el tud durvulni.

És igen, a terhesgondozás valóban ingyenes, de attól még az oda és hazautazás is pénzbe kerül, illetve ha valamilyen gyógyszert felírnak, azt is ki kell váltani, ha véletlenül van valami gond, kórházba kell feküdni, mert olyan dolog van, azt is meg kell oldani, közben bármikor megbetegedhet a már meglévő gyerek is, az ő gyógyszereit is ki kell fizetni...

Szóval tényleg nem értelek...Ennyit nem ér meg az egészséged???

2014. nov. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Abból a 10e Ft ból egy hétig eszünk. A főprobléma, hogy nem is tudok a közelben magándokit akihez szívesen mennék. És a magándokihoz is csak hétfőre kapnék időpontot vagy későbbre. De NEM is tudok olyat akit hétfőn reggel felhívhatnék. Terhesség alatt voltunk magándokinál, volt időpontom hozzá így is 3 órát vártunk. A gyereket nem tudom senkire hagyni, vinnem kell magammal. Persze, hogy az egészség a legfontosabb, de ha 2 nap múlva a fiam megbetegszik akkor inkább neki vennék gyógyszer ebből a pénzből. De a pénz másodlagos, az én hibám de én sajnálom a magándokira a pénzt. Hétfőn fel hívom reggel az sztk-t remélem oda érek rendelési időben. Hátha megszánnak, hogy pici gyerekkel vagyok.
2014. nov. 22. 18:43
 9/17 A kérdező kommentje:
Most költöztünk, 2 napja szinte minden fillérünket kifizettük a tulajdonosonak, ez most ilyen hónap ennyi, ha nagyon kellene nyilván lenne pénz dokira, és persze a gyógyszert is amit ír azt is ki kell fizetni, de én most jelen helyzetben sajnálok magándokira költeni, és mint már mondtam senkit nem tudok a közelben. Voltunk magándokinál terhesség alatt is 5-en ajánlották még is egy tapló volt, konkrétan majd nem beindította 20 héten a szülést. Utána átmentünk egy másik dokihoz ő meg mondta, hogy nincs semmi gond. (ő sajnos közben szülni ment hozzá nem tudok menni)
2014. nov. 22. 18:50
 10/17 A kérdező kommentje:
Jaaa és ha olyan van akkor anyukám feljön és vigyáz a gyerekre, de hétfő reggel nem fog most ezért felutazni, így nincs más mint vinni magammal.
2014. nov. 22. 18:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!