Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Viszkető érzés, két dudor a...

Viszkető érzés, két dudor a méhnyakon, együtt lét után enyhe vérzés?

Figyelt kérdés
Jövőhéten kérek időpontot a dokihoz, de addig is valaki nyugtasson meg, hogy nincs nagy baj mert nagyon félek. Kis tesót szeretnénk, de kb. 2 hónapja viszkető érzéssel kezdődött egy "fertőzésem" itthon kezeltem, gondoltam a szokványos gombás fertőzés. Aztán mensim után el is múlt. 2 hétig semmi nem volt. Mivel második babát szeretnénk elkezdtem nézni a méhnyak magasságot, és ekkor tapasztaltam, hogy két oldalt egy egy dudor van rajta, és bár nem sokat nézegettem eddig, de ilyen két dudor nem volt rajta eddig. 1 éve szültem, januárban voltam rákszűrésem teljesen jó eredménnyel. Nagyon félek, hogy még is méhnyak rákom van és soha nem lesz második kisbabám. De tán még a kisfiam sem tudom felnevelni. Még annyi, hogy együtt létek után nagyon enyhe barnás folyásom van.

2014. nov. 22. 17:54
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
ÉS még annyi, hogy azért nézegetem a méhnyakamat, hogy tudjam mikor vannak a termékeny napok. Nem hiszem, hogy az önvizsgálattal bármi probléma lenne.
2014. nov. 22. 18:57
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

sajnos az,hogy januárban jó volt a rákszűrés,az nem jelent semmit,mert már december van pillanatokon belül..

az,hogy vizsgálod magd,nekem új,én nem nyúlkálok magamba.. érdekes.

nemtudom hol laktok,de ahol én (bp 17) ott reggel 8-tól este 8ig van nőgyógyászati rendelés (sztk),és délelőtt szinte senki nincs munkanapon,illetve olyan 6-7 körül délután szintén munkanapon. Pedig elég nagy kerület..

nem vagyok nőgyógyász,szerintem biztos nem rák,de valami fertőzésed biztosan van. ne kezeld magad önhatalmúlag,és főleg így ne próbálkozzatok újabb babával,hogy közben lehet van valamid.. menj el dokihoz,kezeljen ki,csináljon tenyésztést,és csináljon rákszűrést,úgy is letelik nemsokára az egy év.

36hkm

2014. nov. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Terhesség előtt sokat volt viszkető érzésem, 2 éven keresztül szinte havonta ültem a dokinál, míg nem egyszer egy normálishoz kerültem aki mondta, hogy ez a viszketés nem pont mindig peteérés körül van, én meg akkor gondolkodtam el rajta, hogy de igen. Mondta, hogy ez nem gomba ha nem hormonális változások mit van írt krémet és utána nem is volt ezzel probléma. Nem viccelek 2 éven keresztül 5-6e Ft okat hagytam fölöslegesen a patikában. Ezért kezeltem magam mert nem nagyon bízok ezek után a dokikban. Meg mint mondtam nem olyan egyszerű eljutnom az SZTK ba. Nincs kocsink Bálványosra napi 2-3 alkalommal jön a busz, nem régen költöztünk ide, igazából azt sem tudom pontosan hova is kellene mennem. Persze Budapesten nyilván közelebb van minden. Most nem próbálkozunk a babával pedagógusként nyilván tudom, hogy nem most kellene teherbe esnem. Hétfőn megpróbálok elmenni dokihoz. (Mindegy látom itt nincs akinek hasonló gondja lett volna, viszont az időmet, pénzemet mindenki beosztja nekem.)
2014. nov. 23. 08:38
 14/17 anonim ***** válasza:
65%

Kedves kérdező!

Szülést követően 3 éven keresztül jártam különböző egészségügyi problémák miatt orvoshoz, műtöttek is, közvetlenül a császármetszéses szülésem után 2 és fél hónappal volt egy műtétem. És aztán nőgyógyászati problémáim is kijöttek, miómám volt, illetve egy idő után rendszeresen jártam orvostól orvosig pont az miatt, ami miatt te! 3 év után lett vége a tortúrámnak, amikor is végre rájöttek a dolgokra, hogy mi miatt volt, 2 fajta gyógyszert szedek rendszeresen, illetve 1-2 dolgot el kellett hagynom az életemből. Viszont ehhez 3 év kellett! Nem kevés időnkbe, pénzünkbe, szervezésbe került! Nem egyszer kellett magándokihoz mennem, mert már az SZTK-s orvossal semmire nem mentem, mert rendszeresen félrekezeltek.

És a kisfiunk is ez mellett jutott kórházba, voltak neki gondjai, arra is kellett a pénz, az idő, a szervezés, stb.

Szóval ne beszélj már olyanokat, hogy másnak nincs ilyen gondja! Még rosszabb is, elhiheted! Nem kívánom, hogy a helyemben légy, viszont ezt azért tudtuk végigvinni, mert volt egy alap, amire vállaltunk valamit és nem az egészségre sajnáltuk a pénzt és fontos volt az, hogy rendben legyek, legyünk, minthogy a kifogásokat keressem, mint ahogyan te teszed! Másnak is nehéz, mégis megoldja, mert fel tud állítani egy rangsort, hogy mi a fontosabb és mi az ami annyira nem.

Szerintem...

2014. nov. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Már bocs, de ha jól értelmezem, te kezdtél belém kötni, hogy mire akarok második gyereket, amikor még arra sincs pénzem, hogy dokihoz menjek. Van rá pénzem, de sajnálom most erre a pénzt ennyi. És nincs is doki akinek szívesen fizetnék mert senkit nem ismerek a közelben, találomra meg az SZTK ban is találok orvost. Honnan a csudából tudod te , hogy mi milyen helyzetben vagyunk? És nem hiszem el, hogy nem lehet megérteni, hogy bár ha nagyon muszáj tudunk felügyeletet taláni a fiamnak, de most ezért egyik nagyszülő sem fog ide utazni, apuka nem fog csapot-papot otthagyni a munkahelyén hogy én most SOS orvoshoz rohanjak. Hétfőn elmegyek a dokihoz az sztk ba és viszem a fiam is, de értsed már meg, hogy azért itt nem olyan egyszerű utazgatni mint Budapesten. Hétköznap 2 busz jön a faluba, az egyik reggel az iskolabusz. Ha rendelés csak 11 től van, nekem akkor is 8kor kell elmennem a busszal innen akár tetszik akár nem, és ott várni az egy éves fiammal a rendelőben 11 ig vagy még tovább.
2014. nov. 23. 15:31
 16/17 anonim ***** válasza:

Nem kötöttem beléd, csak feltettél egy kérdést, én pedig válaszoltam, hogy valószínűleg mi bajod van és tisztában vagyok vele, hogy egy ilyen dolognak, ami veled van, annak milyen következményei lehetnek.

Te pedig pedagógus és anyuka, illetve második gyereket tervező anyuka létedre csak jössz a kifogásokkal, tereled a szót, mint hogy fognád magad és kikezeltetnéd magad végre és egészségesen vágnál bele a gyerekvállalásba.

És amúgy képzeld el, hogy én sem budapesti vagyok, hanem én is vidéki kis faluban élek. Szóval nyugodj meg, nekem sem 5 perc egy utazás.

Csak tudod valaki megoldja, valaki meg a kifogásokat keresi. Ennyi.

De mondom, nem az én életem, nem az én egészségem, csak majd ha lesz egy olyan nagy mértékű fertőzésed-gyulladásod, ami esetleg nagyon nagy hátrányára válik a gyerektervezésnek, vagy netán majd kialakul egy felszálló fertőzésed és netán elmegy a babád, aki megfogan, vagy éppen majd koraszülött lesz, mert te felelőtlenül elhanyagolod magad, akkor gondolj majd arra, hogy nem lett volna egyszerűbb a kifogások helyett orvoshoz menni?...És ezek nem ijesztgetések, ezek puszta tények. Bármilyen orvost megkérdezhetsz róla vagy utána olvashatsz, hogy bizonyos fertőzések-gyulladások miket válthatnak ki a női szervezetben és milyen hatással lehetnek a terhességre. Nem mindegyik fertőzés, de léteznek olyan fertőzések is és ezt senki nem fogja neked megmondani, hogy neked épp milyen fertőzésed van, ha az van. És én úgy vagyok vele, hogy inkább menjek el potyára az orvoshoz és mondják azt, hogy csak irritáció, minthogy nagyobb bajom legyen belőle. Szerintem jobb a nyugalom.

De én erre már nem fecsérlek több szót.

Minden jót kívánok neked és remélem minden rendben lesz veled! Tényleg szívből kívánom!

2014. nov. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom milyen szó elterelésre gondolsz, mert egyetlen kifogásom, hogy magándokihoz nem akarok menni, ennyi. Mindegy is ez már régen nem a kérdésről szól... Voltam tegnap dokinál semmi bajom, semmi elváltozást nem talált, valószínű csak azért éreztem magam másmilyenek mert a szülést követően megváltozik az ember alfele, mivel eddig nem nézegettem magam, nem is tűnt fel a változás. Írt egy gomba elleni gyógyszert és javasolt egy vény nélküli kúpot, megcsinálta a rák szűrést. (megkértem az iskola busz vezetőt, hogy vigyen be minket a városba így 7 kor indultunk, fél 9-re be is értünk, 11 ig vártunk a dokira, és szerencsémre össze futottam a boltossal a városba aki haza hozott minket :D Mondta, hogy ő heti 2-3 alkalommal jár be ha úgy van akkor szóljak neki nyugodtan)
2014. nov. 25. 08:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!