Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nagy gond ha nem szedek előre...

Nagy gond ha nem szedek előre folsavat?

Figyelt kérdés

Tervezzük a babát, 3-4 hónapja rajta vagyunk az ügyön. Egy hónapig szedtem a Femibiont, de aztán leálltam. nem az ára miatt, hanem mert elfelejtem bevenni.

Viszont tudom, hogy kellene, főleg a korom miatt is (35 év felett)

Szerintetek nagy felelőtlenség?


2014. dec. 7. 23:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
39%
Raersz akkor szedni, ha mar terhes vagy. 3 mg naponta
2014. dec. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
24%
Kellen, igen. Döntsd el te, hogy mekkora felelőtlenség.
2014. dec. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
54%
És nem, nem ér rá, mert mire kiderül, hogy terhes, már gyakran késő a folsav pótlás. Vsz. Nem okoz bajt, de ha mégis,akkor nem fog érdekelni, milyen ritka a velecsó záródás rendellenessége.
2014. dec. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
47%

nem,de egyél sok narancsot, vagy szedj bármilyen (multi)vitamint, amiben van legalább 0,8mg folsav.


terhesen ennél többet kell amúgy, ha már szedni akarsz folsavat - terhesvitamin ide-oda, a 3mg-os folsavat adja a nem reklám után fizetett nőgyógyász.

2014. dec. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
28%
Igen, az, felelőtlenség. Mire megtudod, hogy terhes vagy, már késő. De te kockáztatsz... csak 35 év felett azt hinné az ember, hogy felelősséget vállal az ember, nem csak szórakozik. Főleg, ha tudod előre, hogy kell. Elfelejted bevenni? Pelenkázni és etetni is elfelejtesz majd? Azért ez eléggé a minimum, nem? A mai világban elfelejteni valamit képtelenség, lassan a wc is digitálisan programozható riasztásra.
2014. dec. 8. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
31%

A folsav az idegcsőzáródásnál játszik fontos szerepet.

Az idegcsövek a 12. hétre alakulnak ki.

A folsav viszont kb. 12 hét után fejti ki a hatását, tehát túl késő.

Pláne, ha beleszámítjuk az, hogy a legtöbb nő 4 hetesen tudja meg, hogy terhes. Ha akkor kezdi el szedni, akkor 16 hetesen kezd hatni. Akkor már fölösleges.

2014. dec. 8. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
31%

Folyt.:

Ergo, a terhesség előtt min. 3 hónappal kell szedni.

Ha valaki nem szedte, és megtudja, hogy terhes, akkor tök felesleges nekiállni szedni.

2014. dec. 8. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
75%

Na most tuti lepongoznak :)

Sztem nem. Főleg nem felelőtlenség. Egyél rendesen, változatosan és nem kell tömni magad semmi ilyennel. 3 gyerekem van és egyikkel sem tömtem magam, teljesen egészségesen.

2014. dec. 8. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
76%

Ejha, mennyi gyakorló orvos osztja itt az észt...

Kérdezd az orvosod erről! Nem hiszem, hogy rögtön ennyire le kéne hordani valakit, aki még csak nem is terhes, hogy miért nem szed folsavat!

2014. dec. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
81%

Az én szemem is elkerekedett a válaszok olvasásakor....

29 évesen szültem... SENKI nem mondta ezt a folsav dolgot ám. Se orvos, se védőnő.Terhesség előtt és terhesség alatt sem. Senki az ég világon. Nem is szedtem. Ettem változatosan mindent. ennyi.

a gyerkőcöm egészséges 7 éves :)

2014. dec. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!