Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mekkora esélyem van hogy...

Mekkora esélyem van hogy megint ikreim legyenek?

Figyelt kérdés
PCOS-es vagyok,már 34 éves.5 évvel ezelőtt stimulálással ikreim születtek.Most szeretnénk harmadikat,fél éve próbálkozunk,sehol semmi.Dokihoz bejelentkeztem,egyelőre folyamatban vérvétel,majd lesz uh,Inofolicot ajánlotta.Metformint nem ad,inzulinrezisztenia "bizonyítása" folyamatban van.Lehet,hogy akar majd adni megint Clostit és társait,de én nem vagyok hajlandó újabb ikerterhességet vállalni.Mi a véleményetek?
2014. dec. 29. 10:42
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Ja,és mensim anno egyáltalán nem volt,most ugyan van,de rendszertelen,van hogy 60 napra jön meg.
2014. dec. 29. 10:44
 2/20 anonim ***** válasza:
Én biztos nem vállalnék 3.gyereket, mivel elég nagy az esélye az újabb ikerterhességhez. Az első kettő is pici még szerintem, hogy 2 újszülöttet bevállaljak. Én nem kockáztatnék, de ez a te döntésed.
2014. dec. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Csakis azon múlik, hogy lesz-e megint stimulálásod, egyébként pont annyi az esélyed, mint bárki másnak, a múlbeli stimu miatt nem lettél "hajlamosabb" magadtól is több petét érlelni.


Én most várok ikreket, szintén PCO, de metforminnnal. Nekem is volt Closty, plusz szurik. Most múltam félidős, eddig semmi különösebb bajom nincs a terhességgel, a hasam sem nagy, egyelőre inkább a két baba egyszerre gondozásától tartok. Bocsi, hogy kérdezek a kérdésedre, de neked milyen gondod volt a terhességed során?


30/N

21+1 hkm

2014. dec. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Az előző terhességem ikerterhesség volt. Mikor megtudtam, hogy megint terhes vagyok, tartottam, hogy megint duplacsomag lesz, de nem.


Sok mindentől függ az esély. Legfőképpen a kismama korától, hogy volt-e korábban ikerterhessége és hogy vannak-e a felmenők között ikrek.

2014. dec. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
A terhesség nagyon nehéz volt,a végére ikertranszfúzió alakult ki a babák között,minek következtében B baba kis súllyal született(1800 gr,a másikuk 2800 gr volt),enyhe oxigénhiány miatt most hiperaktív gyanús.Ezen kívül piszok nehéz volt két babát gondozni.Persze imádom őket,és szép volt(még mindig az),de egyszer elég volt.Mindenféleképpen szeretnék még egy babát,de ikreket már nem,négy gyerek nekünk már több ,mint sok.
2014. dec. 29. 10:52
 6/20 A kérdező kommentje:
Kérdés hogy hagyjam magam stimulálni,vagy próbálkozgassunk csak úgy az Inofoliccal(ezt annyira nem preferálom az életkorom miatt)?Vagy hagyjuk ki azokat a hónapokat,amikor a doki két tüszőt lát?Mit tegyek?
2014. dec. 29. 10:56
 7/20 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom a Closti okozhatja az ikerterhességet.

Én a méhpempőt ajánlom én is PCOs vagyok és az első hónapban sikerült. Hormonális vérvételen voltál már? mindent rendben találtak?

2014. dec. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, én öt hónapig ittam az Inofolicot, sajnos nekem nem hozott javulást... :/


Ha tényleg IR-es vagy, azt jó lenne minél előbb megtudni és már kezelés mellett teherbe esni, hogy ne legyen nagyobb a vetélés esélye.

2014. dec. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Ma voltam az első vérvételen hormonvizsgálat céljából.Jan. közepére lesznek eredmények úgy mindennel kapcsolatban(inzulin,cukorterhelés is).Újra férjhezmentem és mindenképp szeretnénk közös babát.Az ikrek már viszonylag önállóak,így a harmadiktól nem tartok(annyira),a 4. től viszont igen..
2014. dec. 29. 11:11
 10/20 A kérdező kommentje:
Az Inofolicról én is hallottam jót,is rosszat is.Az orvosok itt Szolnokon nem akarnak metet adni.4. válaszoló,neked simán fogant a 3. babád?
2014. dec. 29. 11:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!