Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mekkora esélyem van hogy...

Mekkora esélyem van hogy megint ikreim legyenek?

Figyelt kérdés
PCOS-es vagyok,már 34 éves.5 évvel ezelőtt stimulálással ikreim születtek.Most szeretnénk harmadikat,fél éve próbálkozunk,sehol semmi.Dokihoz bejelentkeztem,egyelőre folyamatban vérvétel,majd lesz uh,Inofolicot ajánlotta.Metformint nem ad,inzulinrezisztenia "bizonyítása" folyamatban van.Lehet,hogy akar majd adni megint Clostit és társait,de én nem vagyok hajlandó újabb ikerterhességet vállalni.Mi a véleményetek?
2014. dec. 29. 10:42
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Amúgy most kezdtem cickafarkot meg palástfüvet inni(anno nem segített,de most újra megpróbálom,hátha..Inozitolt megrendeltem.Reménykedtem,hogy a 3. -kal már csak nem kell szenvedni,de úgy tűnik tévedtem:(
2014. dec. 29. 11:16
 12/20 anonim ***** válasza:

Nálunk spontán ikrek jöttek, és a második szülinapjuk után teszteltem pozitívat. A kistesó egyedül jött.


A ti esetetekben azonban lehet, hogy tényleg nagyobb az esély ikrekre. Ha bevállalnátok, akkor hajrá, de ha nem, akkor szerintem ne tervezzetek több babát. Semmi sem szomorúbb, mint ha egy (két) babának nem örülnek a szülei, pláne, ha netán nem is hagyják őket életben.

2014. dec. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Egy babát még mindenképp szeretnénk,főleg hogy a páromnak még nincs gyermeke.Eléggé rá is vagyok már görcsölve.
2014. dec. 29. 11:26
 14/20 anonim ***** válasza:

Hát, nehéz kérdés... A stimuval mindenképpen nagyobb az esély ikrekre, mivel nem lehet befolyásolni, hogy hány tüsző érik meg. Utána akár természetes együttlét, akár inszem van, megint nem befolyásolható, hogy megtermékenyül-e, beágyazódik-e, megmarad-e valamennyi embrió.


Ami még eszembe jutott, az olyan lombikbeültetés, ahol csak egy embriót kapnál vissza. De a lombik meg baromi hosszú folyamat és nagyon költséges is.


A legjobb az lenne, ha sikerülne valahogy beállítani a saját peteérést, hogy működjön stimu nélkül. A PCOS diétát szerintem elkezdhetek laboreredmények ismerete nélkül is, ha tudsz, akkor lehetőleg mozogj valamit és kezdd el az Inofolciot, hátha neked pont segít! Én azért hagytam abba, mert eleve szedtem metformint. Az Inofolic elvileg az inzulinérzékenységet javítja, mint a met, emellett csak folsav van benne. Tehát ha alapban nem szedsz metet, könnyebben hozhat javulást, mint nekem.

2014. dec. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

A barátnőm pcos mindhárom babaja clostyllal sikerült egyik sem volt ikerterhesseg.

Nem tudom mennyit szedtel annak idején ,általában 2x1et adnak,en is ugy szedtem.Lehet most siman 1et kene szedned,azzal pl tuti nem stimulalnak tul.

Nekem spontán terhességek utan,a többedik jott nehezen,ezert szedtem ezt a gyógyszert es bar 2petezsak volt a 8.heten vegen csak 1babam szuletett.Szoval ilyen is van.

Nem tudom mennyi ideje próbálkoztok es miket vetettél be,de a baratcserje kapszula,es a mehpempo tenyleg nagyon jo dolgok.

2014. dec. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Bocsánat, hogy ezt mondom, de PCOS esetén bizonyítani már nem kell az IR-t, persze, a vizsgálat eredméne tájékoztató jellegű, de mivel ez van a hátterében, biztosan ott van. A metformint ilyenkor alap adni. A Closty meg túlstimulál és további cisztákat gyárt. Nem érzem úgy, hogy elég tájékozott az orvosod PCOS kezelésében, ha úgy érzi, metformin tuti nem szükséges, az IR-t bizonyítani kell, de a Closti megoldás. Az ilyen orvostól menekültem sikítva anno. Természetes úton, spontán fogant a fiam metforminnal, sporttal, és diétával.


Itt segítettek: www.mensmentis.hu

2014. dec. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Kezelés: (a doktornőm videója): [link]
2014. dec. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!Igen,tudom én is hogy met kellene,térden állva könyörgök évek óta,most már két dokinak is(egyik sima endokrinológus,másik endo-nőgyógyász),de egyik sem ad.Szerintük az egy komoly cukor gyógyszer,túl erős pco-ra.Ha nem lesz más,és nem segít az inozitol,akkor nem hagyom magam stimulálni,keresek egy pesti dokit.
2014. dec. 29. 15:04
 19/20 anonim ***** válasza:

Egy kis tapasztalatcsere első kézből: https://www.youtube.com/watch?v=n1ZAG5ZhPlc


A jobb oldalt felajánlott további mozikat is ajánlom!


Igen, cukorgyógyszer, de a PCOS oka az inzulinrezisztencia, ezért ezt kezelni kell. Nem biztos, hogy kell a gyógyszer, ezért kell a min. 3 pontos cukor ÉS inzulin terhelés, de ha kell gyógyszer, akkor ez kell, nem a stimuláció!


Annyi mindenen keresztülmentél már, keresd fel őket, megérdemelsz végre egy olyan orvost, aki tudja, mit csinál! www.mensmentis.hu Ha nem vagy Bp-i, akkor távkonzultáció is van.


www.pcos.hu


és gyere beszélgetni a facebook-on:


PCOS Alapítvány - minden, ami PCOS csoport. Itt aztán kérdezhetsz, orvosokról, kezelésről, és sorstársakon túl rengeteg hasznos információt is találsz, főleg az ilyen orvosi zsákutcákról is, amiben most vagy!

2014. dec. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Ingyenes program, ahol minden kérdésedre választ kaphatsz!!


[link]

2014. dec. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!