Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha anyáék egypetéjű ikrek és...

Ha anyáék egypetéjű ikrek és az ikertestvérének is ikrei vannak, csak ott egy fiú egy lány, szerintetek mennyi az esélyem hogy nekem is ikrek legyenek?

Figyelt kérdés
Már van egy 8 éves fiam, hirtelen sok lenne 3 gyerek. Persze ha már besikerülne örülnék neki, de aggaszt egy kicsit, biztos nem lenne könnyű. 33 éves vagyok, túl későn se akarok szülni.
2010. ápr. 15. 18:36
 1/10 anonim ***** válasza:
12%
Én úgy tudom, hogy ez a hajlam inkább apáról öröklődik lányra, és generációt ugrik, vagyis nagyobb esélye az ikerterhességeknek, ha apai nagymamád szült ikreket:)
2010. ápr. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Családunkban anyának és lányának is ikerlányai születtek.
2010. ápr. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A hajlam anyai ágon öröklődik, utána néztem, szóval jó esélyed van az ikrekre.
2010. ápr. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Anyai ágon öröklődik, és általában úgy, hogy nagyszülő unoka. De ettől függetlenül bárkinek lehet ikerbabái, szóval készülj fel.
2010. ápr. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%

Én is utánanéztem:

Dr. Gáspár János: Fajismeret

"Az ikerterhesség némely családban szintén örökletesen ismétlődik. A dispozició a férfi ivarsejtjeiben van, mert az ikerterhesség megújul mindazoknál a nőknél, akiket ilyen hajlammal bíró férfi termékenyít meg; ellenben megszűnik, ha az asszony más férfitől fogamzik."

Tehát eszerint apai ágon öröklődik.

2010. ápr. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg a hajlam anyai ágon öröklődik, plussz azt is olvastam, hogy minél idősebb a nő, annál nagyobb az esélye hogy ikrei legyenek.

Hát nálunk sehol nincs a családban iker, (még a férjemék családjában sem), 28 múltam, és 18 hetes ikerterhes vagyok. Természetes úton sikerültek, elsőre amikor terveztük a kistesót. Mellette meg van egy 17 hós lányom. Hát tényleg sok lesz a 3 gyerek, főleg hogy mind kicsi lesz, de majdcsak túléljük. :-)

Szóval ennyit az esélyekről!

2010. ápr. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a férjem részéről van csak ikerpár. Méghozzá apósomnak van ikertestvére. A két sógornőmnél nincsenek ikrek. Ott össz. 7 gyerek van. Én most várom az ikreket.
2010. ápr. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk pont így van. Anyuék ikrek, ikertestvérének ikrei születtek. Én egyke vagyok és 2 lányom van, de 3 év különbséggel. :) Hála az égnek nem ikrek.
2010. ápr. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

En ugy tudom, hogy az egypeteju ikerterhessegre valo hajlam anyai agon oroklodhet, de ahogy egy korabbi valaszolo irta az sem mindegy, hogy a himivarsejt milyen, ugyanis ilyenkor mar a megtermekenyult petesejt osztodik kette.

A ketpeteju ikerterhesseg annyiban mas, hogy az is anyai hajlam, de barkivel elofordulhat valamilyen kis hormonalis "borulas" miatt (azoknal is, akiknel generaciok ota nem voltak ikrek), hiszen akkor az tortenik, hogy egy cilusban vmilyen oknal fogva ket petesejt erik meg. Ha ez igy van, akkor szinte mar biztosra veheto, hogy mindketto megfogan, hiszen egyszerre tobb ivarsejt is eljut odaig, igy nem csak egynek van lehetosege bejutni egy petebe, hanem meg egynek (es altalaban sikerul is).

Utana az a kerdes, hogy mindkettonek sikerul-e beagyazodnia.

Ezt azert irtam le, merta nagynenednek lehet, hogy nem is az oroklott hajlam miatt lettek ketpeteju ikre.

Egyebkent igen, felkeszulhetsz erre is.


De ez kiszamithatatlan: az en felmenoim kozott nem tudunk ikerterhessegrol, sem a ferjemcsaladjaban nincsenek ikrek, a masodik terhessegem megis ikerterhessegnek indult, raadasul egypetejunek, kozos mehlepennyel. Az egyik embrio viszont koran elhalt. Tehat nalunk minimalis esely volt ra, megis sikerult.

(Talan jobb is, hogy egy baba maradt, szurnyu ezt beismerni, neha belegondolok, hogy milyen lett volna egy ikerpar. De tudni kell, hogy a nagyobbik babank is csak 14 honapos volt, amikor szultem, mar eleve vakmeroseg volt ilyen koran bevallalni meg egy babat, nemtom, hogy mit kezdtunk volna hirtelen ket picivel es egy kicsivel. Azt sem tudom, hogyan hordtam volna ki ikreket, mert a nagyobbik gyerek folyamatos cipelese, a hajtas, az ejszakazasok miatt es annak koszonhetoen, hogy nulla pihenesem volt terhesseg alatt, mar igy is nyilni kezdett a mehszajam 28 hetesen es loadagnyi magneziumot szedtem a folyamatos kemenyedesre. De azert harmadik gyerek bevallalasanal fontolora fogjuk venni, hogy akar ikrek is lehetnek ezek szerint.)


Egyebkent en bevallalnam a helyedben! Ha kesobb szulsz, akkor sem lesz kisebb az ikerterhesseg eselye, sot. Minel erosebb vagy, annal konnyebben hordhatod ki oket, ha megis ikrek fogannanak. Ha azok lesznek, akkor is el fogod tudni latni oket, hidd el! A te nagyobbik gyermeked mar nagy, elvezni fogja o is a tesozast, talan mar segiteni is tud neha.

Tehat ha mindenkeppen szeretnel meg gyermeket, akkor kockazat ide, vagy oda, erdemes lenne minel hamarabb bevallalni.

2010. ápr. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szép kilátátások. Bár úgy látom a vélemények megoszlanak hogy apai vagy anyai ágon.
2010. ápr. 18. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!