Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kinek melyik módszerrel van...

Kinek melyik módszerrel van tapasztalata?

Figyelt kérdés

Egy gyerekünk van, ennyi is a tervezett gyerekszám (férjem részéről már van egy korábbról is).

Ma voltam orvosnál, 7 hónappal szülés után. Kicsit belemélyedtünk a fogamzásgátlásba és figyelmeztetett, hogy mivel több, mint tíz éve szedek fogamzásgátlót, nőnek a szövődmények kockázatai. Magas vérnyomás, cukorbetegség, mélyvénás trombózis,stb, úgyhogy gondolkozzak el más lehetőségeken.

Ráadásul dohányzom, terhességi cukrom volt, keringési problémák voltak a felmenők között, tényleg van esélyem a fentiekre.


Hüvelygyűrűvel még egy próbát teszek, de régebben állandóan gombás fertőzést okozott.

Óvszert azért évekig nem szeretnék, nem kedvelem.

Megszakításos módszert sokáig sikeresen használtuk, de akkor nem volt gond, ha besikerül, mert egy gyereket terveztünk (amúgy csak akkor lettem terhes, amikorra tényleg terveztük, a megszakítás előtte működött.)


Spermicides cuccok, naptármódszer - hááát, nem tűnik olyan biztonságosnak.


Valamint felmerült a vaszektómia vagy a petevezeték elköttetés - ettől viszont a véglegessége miatt tartok kicsit. Mármint nem a beavatkozástól magától, hanem az eredményétől. (Mi van, ha 10 év múlva meggondolom magam?)


Mit javasolnátok, hasonló helyzetben kinek mi vált be?


2014. dec. 29. 11:49
 1/7 anonim ***** válasza:
a spiràlon nem gondolkoztàl még?
2014. dec. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Megfordult a fejemben, de egyrészt nem tudom, hogy mennyire fájdalmas a felhelyezés, illetve úgy tudom, hogy ha mellette alakul ki terhesség, akkor az nem is megtartható.
2014. dec. 29. 12:38
 3/7 anonim ***** válasza:

ennyi rizikófaktor mellett a helyedben nem hasznàlnék hormontartalmú fogamzàsgàtlót. Ezért kérdeztem a spiràlt, később én is ezt tervezem. A felhelyezés szerintem nem nagy dolog, főleg ha màr szültél. Az esetleges terhesség megtartàsàról nincs infóm.

A végleges fog. gàtlàs is megoldàs lehet, de utolsó infóim szerint 3 gyerek és egy csomó vàrakozàsi idő mire megcsinàljàk.

2014. dec. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lea contraceptivum spermiciddel és megszakítással esetleg, bár én maradnék a gyógyszernél szerintem.
2014. dec. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az orvos szerint a bürokrácia része nem nagy cucc, megoldható.

Ő tulajdonképpen felsorolta a lehetőségeket, de nem tolt semelyik irányba. Egyedül a tablettáról szeretne lebeszélni. A hüvelygyűrű se lenne rossz, mert a gyomrot kikerüli. Azzal ugye a fertőzés a gond, amivel régebben szenvedtem.

2014. dec. 29. 13:18
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem hüvelygyűrűm van,lekopogom eddig semmi problémám nem volt vele.Nekem is azért kellett,mert nem megy át a májon úgy,illetve kényelmesebb is mert nem kell minden nap időben bevenni.
2014. dec. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, a feledékenység nálam is komoly faktor. A bogyós verzió csak úgy működik, hogy a "férjem szedi", azaz minden nap odahozza és megvárja, hogy bevegyem, mert a sima figyelmeztetés nem működik. Bólintok, elfordulok egy pillanatra és hopp, el is felejtettem.
2014. dec. 29. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!