Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Teherbeesés előtt is szedtetek...

Teherbeesés előtt is szedtetek terhesvitamint?

Figyelt kérdés
Csak most kezdtünk próbálkozni, de az orvos már azt ajánlotta, hogy kezdjem el szedni a terhesvitamint. Tényleg kell már előtte is? Mi van, ha nem esek teherbe még hónapokig? Az a bajom vele, hogy megnőtt tőle az étvágyam, ígyis gondok vannak a súlyommal és igyekszem fogyni, nem tudom, hogy érdemes-e még vitaminnal is tömjem magam?
2014. dec. 29. 13:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem szedtem terhesvitamint, viszont folsavat és D vitamint igen. Nekünk 1 év 8 hónap kellett, irreális is lett volna ennyi ideig szedni. A legtöbb párnak azért kell egy jó fél év, mire összejön a baba.


A folsavat viszont tudom ajánlani nagyon, mert mire megtudod, hogy jön a baba, már a fejlődés egy része lezajlott, így jó ha van a szervezetedben plusz folsav.

2014. dec. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja és még annyi, hogy én a pozi teszt napján vettem terhesvitamint, onnantól azt szedtem a folsav és a D vitamin helyett.
2014. dec. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem, nem szedtem előtte, és egész terhesség alatt is mindössze egy dobozzal szedtem be.
2014. dec. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Csak folsavat (meg C-vitamint megfázás esetén, illetve időnként kalciumot - de ezt nem a lehetséges terhesség miatt). A folsavat is csak mindig a ciklus második felében (ovu után) szedtem csak (a 3 mg-os tablettákat negyedeltem), mert nálam szorulást okozott.


Én is a pozitív teszt napján mentem el terhesvitaminért.

2014. dec. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is csak folsavat szedtem előtte. :)
2014. dec. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, szedtem, majdnem fél évig. A vitaminoktól nem leszel kövérebb, csak attól, amit megeszel. Egészségesen kell táplálkozni és akkor fogyni is fogsz. Ennek ennyi a titka.
2014. dec. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Folsavat szedtem csak, de azt már jócskán előtte, mert kell 2-3 hónap mire feltöltődik a szervezeted vele.

Vízben oldódik, gy túladagolni nem lehet.

2014. dec. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7, ha nem lehet túladagolni a vízben oldhatóság miatt, az azt is jelenti, hogy FELTÖLTENI se lehet a szervezetet vele!
2014. dec. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom még aktuális-e a kérdés, a Jutavites immunokomplex multivitamin ugyanannyi folsavat és jódot tartalmaz mint a Femibion és több vitamint is. A femibion árát nem tudom a Jutavites vitamin 1480ft.
2015. jan. 21. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!