Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 1 mg folsav elég teherbeesés...

1 mg folsav elég teherbeesés előtt?

Figyelt kérdés
Eddig a LadeeVit terhesvitamint szedtem, de nemrég mondta az endokrinológus, hogy ne szedjek olyat, amiben jód van. És a Supradyn multivitamint javasolta. Abban 1 mg folsav van. Annyi elegendő?
2015. jan. 5. 21:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem most kellett vennem egy dobozzal, napi kettőt szedek és 3 mg-os. Nem mondom, hogy nem jó, de szerintem kevés.
2015. jan. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1 mg az nagyon sok!


Az 1000 mikrogram, és 400 mikrogram az ajánlott napi adag. (0,4 mg). Az 1 mg az a legfelső határeset, ami még ki tud ürülni, de afelett halmozódik.


Ne szedj ennyit, mert úgysem használ fel a szervezeted 0,4 mg-nál többet. És ha nem tud kiürülni mind, akkor felgyülemlik, és az nem egészséges.


Ami a terhesvitaminokban van, az elég. (Sőt, az Elevitben így is a duplája van.)


Érdeklődj orvosnál vagy gyógyszerésznél, de ne magad állítsd fel a napi mértéket, mert laikus vagy, és többet árthatsz, mint használsz.


Aki meg 3 mg-ot szed naponta, hát gratulálok! A napi ajánlott adag 7,5-szerese. Biztos nagyon "egészséges".

És akkor még add hozzá, amit más táplálékkal beviszel.

2015. jan. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#1 napi 2?

Akkor az az ajánlott napi adag 15-szöröse. Gratulálok.

2015. jan. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Folsav 3 mg tabletta betegtájékoztatójában ez szerepel:

Felnőtteknek 4,5-6 mg/nap (1,5 - 2 tabletta) terhességi előzményben szereplő velőcsőzáródási rendellenesség megelőzésére

A férjem is napi kettőt vett be, mikor szednie kellett. Szóval gratuláció ide vagy oda, de szerintem az orvosok már csak tudják mit miért csinálnak...

Vagy tán valamelyikőtök orvos volna csak elfelejtette közölni?

2015. jan. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4, kérlek kérdezd meg a nőgyógyászod. Meg fogsz lepődni.
2015. jan. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!