Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Valaki meg tudja mondani,...

Valaki meg tudja mondani, hogy hogyan ne görcsöljenek ra a nök annyira a teherbeesesre?

Figyelt kérdés
Mindenkitöl azt halljuk, hogy ne görcsölj ra annyira, es akkor jönni fog a baba. De ezt konkretan hogy lehet megvalositani? Szerintem aki mar honapok, evek ota probalkozik, az bizony akaratan kivül is ragörcsöl, stresszel, figyeli a jeleket, es mindent elkövet annak erdekeben, hogy baba legyen. Van valakinek valami bevalt praktikaja, hogy ne legyen ennyire stresszes ez az idöszak?

2015. jan. 8. 08:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nekünk 1 év 8 hónapot kellett várnunk, úgy gondolom, hogy ez nem kevés, de nem is sok annak tükrében, hogy másoknak 3-5-stb. éveket kell várnia. Én a falnak mentem konkrétan, amikor valaki ezzel a "bölcs" tanáccsal látott el... A sikeres hónapban rengeteg dolgunk volt, szabin voltunk a ciklus második felében, de a ház körül volt fizikai munka (konkrétan épületbontás), amivel sietni kellett, így nem volt idő tüneteket figyelgetni (meg beképzelni...) és hamar el is telt a luteális fázis.


Azt akarom kihozni ebből, hogy ha elfoglalod magad más tevékenységgel, akkor gyorsabban telik az idő és nem golyózol bele abba, hogy jaj, éreztem egy nyilalást, krémes a nyákom, átlátszó a nyákom, nincs nyákom, most melyik jelent jót, ezt csinálja a cicim, azt csinálja a cicim, most ez premensi, vagy baba, stb. stb...


Nem azt mondom, hogy AZÉRT sikerült, mert nem figyeltem, nem görcsöltem rá, ez szerintem hülyeség, nem ezen múlik. De egyáltalán nem voltam lelkileg, érzelmileg leterhelve a mensi-nemvárással mint más hónapokban, így sokkal könnyebb dolgom volt.


Magyarul tereld el a figyelmedet, foglald le magad! Sok sikert! ;)


22 hkm

2015. jan. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt senki nem tudja megmondani! Biztos írják majd itt, hogy hobbi, meg foglald el magad mással, de valójában ez sem segít, max akinek véletlenül bejött az hisz benne. Nekem semmi nem jött be, se hobbi, se utazás, se az a fajta munkahelyi problémás helyzet, hogy tényleg másra sem tudtam gondolni, sem ezoterikus jellegű kezelések. De ha valaki ad egy használható választ, azt felterjesztem Nobel-díjra! :D
2015. jan. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy irtatok! :) Mi 8 honapja probalkozunk. Az elsö babam 9 honap utan jött össze, amikor mar azt gondoltam,hogy talan nem is lehet babank. Azota elvaltam, es a mostani parommal szeretnenk babat. Egeszen eddig nem is nagyon idegeskedtem, csak most az utolso mensi utan ereztem, hogy baba van. Persze azonnal korai teszt, es pozi lett. Hatalmas öröm, boldogsag, es minden napos stressz, hogy vajon megmarad-e. Tegnap negativat teszteltem... Es jön a talalgatas, hogy vajon tulsagosan stresszeltem, hogy minden ok-e, vagy tul sokat setaltam, es attol nem maradt meg, vagy miiiii.....


Annyi mindenesetre pozitiv a dologban, hogy legalabb tudom, hogy van peteeresem, es hogy mindketten termekenyek vagyunk, mert a paromnak nincs meg gyerköc, nekem az elözö hazassagombol van egy 7 eves nagyfiam. Szoval nem egyszerü, megprobalok nem stresszelni. Nehez. Mert tenyleg a nap minden pillannataban erre gondolok. Ha megnezek egy filmet, az leköt, de nem nezhetek egesz nap filmeket :)

2015. jan. 8. 09:12
 4/17 anonim ***** válasza:

Mi még csak tervezzük, de én már 1 éve nagyon szeretném, össze-vissza olvasok mindent róla(első baba lesz), és sokszor tényleg nagyon nem jó, hogy máson sem jár az agyam. Nemrég megkérdeztem magamtól, hogy mivel foglalkoznék, mi érdekelne, ha nem lenne a babatéma. Szó szerint fellélegeztem egy időre, ahogy eszembe jutott egy dolog a munkámmal kapcsolatban, amit régóta meg akarok tanulni. Nekem ez segített. Azóta, ha nem is mindig, de legalább időszakosan van, ami el tudja terelni a figyelmem.


A másik dolog, hogy ameddig várakozni kell, addigis megteszek mindent, ami tőlem telik, hogy a túlzott rápörgést ellensúlyozzam. A stressz azért nem jó, mert savasít, és rontja a belső körülményeket a megtermékenyüléshez és beágyazódáshoz. Erre jók a relaxációs gyakorlatok, a megfelelő étel és vízfogyasztás, a Basico nevű por, stb.


Én még el fogok menni egy hormonvizsgálatra, mert eddig mindig barnázással indult a ciklusom, és sokáig tart a menstruációm, ami progeszteronhiányra vagy D-vitaminhiányra utalhat.


Van, aki már azt is rágörcsölésnek veszi, ha valaki ovulációs tesztet néz, méri a hőjét és ezek alapján igyekszik időzíteni az együttlétet. Szerintem ez még nem a rágörcsölés kategória.

2015. jan. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Jol teszed, hogy elmesz hormonvizsgalatra! Most en is bejelentkezek. Az elözöhonapban voltam en is nödokinal, mert en is barnaztam mensi elött. Kaptam progit, es az elsö honapban, amikor a progit szedtem, pozi lett a teszt. Lehet, hogy meg igy is keves volt, mert nem maradt meg a baba. Ujev masnapjan derült ki a pozi teszt, dokit fel se tudtam hivni, hogy most mi legyen, igy szedtem tovabb a progit, es biztam, hogy minden ok. Minden babas tünet is megvolt. Aztan enyhultek a tünetek, es valahogy ugy ereztem, hogy valami nincs rendben. A pozi utan masnal delutan nagyon rosszul voltam, menni nem tudtam, annyira gyenge voltam, szedültem is. Tegnap ugye negativ lett a teszt, holna tudom csak felhivni a dokimat. Mar nem remenykedek, de meg nem jött meg. Viszont mar nem izgulok annyira, szerintem nincs mar baba :(
2015. jan. 8. 09:50
 6/17 A kérdező kommentje:

*Pozi utan masnap voltam rosszul


Parom meg biztat, hatha csak nem mutatja a teszt...de en mar nem bizok benne. :(

2015. jan. 8. 09:51
 7/17 anonim ***** válasza:
Sajnalom:( ha nem mutatja a teszt, akkor lehet, hogy csak a plusz progeszteron miatt nem jott meg eddig.
2015. jan. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Igen. Ma abba is hagyom. Ma mar pirosas par csepp jött, ugyhogy bizti nem sikerült. Hat, csak pozitivan. Most rohanok a boltba, veszek egy nagy vasznat, es nekiallok festeni :) Bar most meg nincs miröl elterelni a figyelmem :)
2015. jan. 8. 10:09
 9/17 A kérdező kommentje:

Csak egy vicces sztori: amikor pozi lett, gondoltam elmegyek gyogyszertarba, veszek meg egy tesztet, hogy tudjam ellenörizni. Gondolatban eljatszottam, hogy mit fogok mondani a gyogyszertarban: -Jo napot kivanok, szeretnek kerni egy pozitiv terhessegi tesztet!


Olyan jot röhögtem magamon :)

2015. jan. 8. 10:13
 10/17 anonim ***** válasza:
Milyen típusú teszt volt amúgy, és mennyire lett biztosan pozi? Mert nekem volt egy határozott pozim egy Clearblue +-osból (nem digitális, hanem a két vonal keresztezi egymást), és kiderült, hogy fals pozitív volt (még aznap csináltam másik, érzékenyebb tesztet, és negatív volt, és a nődoki is azt mondta, hogy nem volt semmi).
2015. jan. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!