Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A terhességet mindig a mensi...

A terhességet mindig a mensi első napjától számolják?

Figyelt kérdés
2015. jan. 12. 19:32
 1/10 anonim ***** válasza:
az utolsó menstruációd első napját veszik figyelembe. de sokszor számolják el így,ezért van benne az a plusz két hetes tévedési lehetőség is. nekem legalábbis így magyarázta a nőgyógyász.
2015. jan. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
tehát ha dec 7-én volt meg utoljára akkor hány hetes vagyok?5?
2015. jan. 12. 19:41
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem mindig, nálam pl a magzat méretét veszik figyelembe, mert nem volt rendszeres a ciklusom, de ha neked napra pontos mindig akkor az lesz a mérvadó.

28hkm

2015. jan. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Alapvetően igen, de a 12. heti ultrahang alapján módosíthatnak rajta, ha úgy találják, nagyon eltérő a menzesz alapján számolástól. De pl. akinek hormonzavar miatt hosszú ciklusai vannak (35-40 naposak), akkor eleve már módosítanak kicsit a számolásnál, mert különben nagyon különböző lenne a számolt a valóstól.
2015. jan. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

igen mert csak az az orvos es a te szamodra is ismert es epp ezert az orvoslasban is stansardnak valasztott, egyezmenyes datum a szamolasra. a peteeres rejtett ( ok van mar mindenfele teszt, homerozes ultrahang na de azok se mondjak meg mikor talalkozott a petesejt a himivarsejttel ;-)).

Pl. ezert nincs ket hetes es harom hetes terhesseg se :-D. mert a menszesz elso napjatol szamoljak.

2015. jan. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Kelemen Szabina ***** válasza:
12 hetes uh-n megnezik a mereteit es elorebb vehetnek, utana az alaplan kell menni a tobbi vizsgalatra es ha a 18 hetes uh-n is megegyezik az elorevett merete akkor modositjak a kiskonyvbe is a datumot,
2015. jan. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
első vagyok. nekem rendszertelen volt,volt,hogy meg se jött meg késett 1-2 heteket. és abból számolták ki. de ezért írtam,hogy benne van a tévedési lehetőség,mert ki tudja... :D nincs nálam korong, azzal számolják ki. de egyébként neten van ilyen terhességi kalkulátor. van olyan is amibe be tudod jelölni,hogy hány naposak a ciklusaid. és kiszámolja neked.
2015. jan. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen, de korrigálják az uh szerint az elején. Nekem így lett a szülés dátuma márc 14 ről ápr 4 re módosítva tavaly a 8. héten.

Márc. 17-én szültem amúgy, de az csak a 38. hét volt.

2015. jan. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem nem korrigálták a 12. heti uh alapján. Pedig akkor volt 89 mm!

Végig a menstruáció alapján számolták.

2015. jan. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja és menstruáció szerint 5 hetes + 1 napos terhes vagy.
2015. jan. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!