Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babánk lesz, vagy csak sok a...

Babánk lesz, vagy csak sok a véletlen? Veletek is történt hasonló?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ez az első kérdésem itt, és nagyon bízom benne, hogy megosztjátok velem a tapasztalataitokat, lányok!


A menzeszem nem óramű pontosságú, előfordul, hogy akár 1,2,3 vagy 4 napot is késik, nagyjából 30-34 nap közöttiek a ciklusaim, nem kifejezetten erős vérzéssel, de orvos szerint is teljesen egészséges vagyok. Legutóbb január 29-én jött meg, és február 2-áig tartott. Ez alatt az időszak alatt a párommal 29-én, 30-án, sőt 31-én is szeretkeztünk Pharmatex hüvelykúppal és megszakítással, de az utolsó alkalommal észrevettük, hogy kifogytunk a készletekből, viszont nem tudtunk ellenállni egymásnak, megszakításos módszerrel együtt voltunk. Hihetetlen intenzív élmény volt, szinte soha nem tapasztalt erősségű orgazmussal. Ezt azért írom le, mert arra gyanakszom, hogy esetleg spontán petekilökődésem lehetett ettől. Ez volt tehát 7-8-9 napja.


A sztori innen bonyolódik. Menstruációm első napján, tehát 29-én, azaz 10 napja kihúzták a bölcsességfogamat (igen, se ez, se a menzesz nem tántorított el minket egymástól :-D ), amely miatt február elsején antibiotikumot kellett szednem 4 napig, napi 4x1-et. A folyamatos fájdalom, minimális alvás és az antibiotikum kúra nagyon igénybe vette a szervezetemet, de szerencsére már végigszedtem, elmúltak a nagy fájdalmak.


Viszont nagyon gyengének érzem magam, szédelgek, fájdogál a fejem és elképesztően mély fáradtság van rajtam az utóbbi 3 napban, legszívesebben egész nap feküdnék. Mindezekhez társult egyszer-kétszer alhasi diszkomfort érzet, mintha "beszurkáltak" volna. Ezek után amikor újra együtt voltunk tegnapelőtt (6-án este), alig észrevehető, pecsételő vérzést tapasztalt a párom, és nagyon nem tartom valószínűnek, hogy azért, mert erősebben szeretkeztünk volna. Másnap, azaz tegnap, 7-én reggel nagyon halvány rózsaszín, krémes folyást észleltem első pisiléskor, majd napközben semmit. Estére viszont a bugyimon barna vérzést vettem észre, pár cseppet, de a WC papíron már nem volt semmi. Ilyesmi nem fordult még elő velem, nem jellemző, pláne nem a várható menzeszem előtt 23-21 nappal!! Azt sem gondolom, hogy a mostani menzeszem utózöngéje lenne, mert az már hétfőn, azaz 2-án teljesen elmúlt.


És tegnap este egyszer csak bevillant, hogy mi van, ha... Ritkán, de menzesz alatt teherbe lehet esni, még megszakítással is. Utánanéztem alaposan: a beágyazódási vérzés az aktus után 7-10 nappal történik meg általában, ez nekem tökéletesen stimmel. A fizikai tünetek (szédülés, fejfájás, furcsa alhasi érzet, erős fáradtság) is, de lehet akár a foghúzás miatti kimerültség okán is. Ami nagyon jelentős még, az, hogy állandóan fázom, miközben meleg a testem. Olyan "belülről fázom" érzés, mint gyakran menzesz előtt. A cicim csak nagyon enyhén érzékeny.


Segítsetek! Nagyon túlgondolom, vagy van esélyünk egy kisbabára? Esetleg a pecsételés lehet az antibiotikum kúra miatt (erről sehol egy szót nem írtak se betegtájékoztatóban, se sehol)?


Nem terveztünk picit, mert 9 hónapja vagyunk együtt, de ő jóval idősebb, mint én, és bár sosem hangoztatja, tudom, hogy nagyon nagyon vágyik rá.


Nektek mi a véleményetek, mik a tapasztalatok? Tudom, hogy hosszan írtam, de kérlek osszátok meg velem, mit gondoltok.


Hálásan köszönöm! :-)


L/23



2015. febr. 8. 14:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Szédülés, fáradtság - mindenképpen később jelentkező tünetek, biztos, hogy nem az esetleges baba miatt érzed.


Szurkálás, vérzés lehet jel (bár a beágyazódási vérzés ritka mint a fehér holló).


Ha még egy hetet vársz, 99 %-ban bizonyosságot nyerhetsz egy teszttel.

2015. febr. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A kérdező vagyok. Köszönöm szépen a véleményt! Nagyon várok még tapasztalatokra, azoktól, akik jártak már ilyen cipőben! Ha tudtok, írjatok!
2015. febr. 8. 14:45
 3/6 anonim ***** válasza:

Sok minden lehet, akár egy kerülgető betegség is, esetleg cikluszavar.

A legegyszerűbb módja, hogy veszel 2-3 doboz terhességi tesztet és megcsinálod őket. Az egyiket most, ha negatív ismételj kb. 2 hét múlva. Ha pozitív, akkor doki.

Hiába írod le nekünk, hogy mit érzel, két test, két szervezet nem egyforma, mi látatlanban soha nem tudjuk megmondani, hogy teherbe eshettél-e... Vagy igen, vagy nem. Legbiztosabbat mindig a terhességi teszt ill. az orvos mondhat.

2015. febr. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Menstruáció előtt kb. egy héttel szédültem, hányingerem volt, fáradtabb voltam mint előtte. (Az én ciklusaim 28naposak)

Hétfőn lett volna esedékes a menstruációm első napja, pénteken este bevillant valami, hogy basszus, gyanúsak ezek a rosszullétek. Vasárnap reggel teszteltem: pozitív lett. Egyébként minden tünetem ugyanolyan volt mint máskor menstruáció előtt, annyi különbséggel, hogy nem görcsöltem annyira mint szoktam, csak piciket rövid ideig.


Nem tudom mennyire folyásolhat be az antibiotikum, de jól írták előttem: vegyél pár doboz tesztet, és tesztelgess.

2015. febr. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A babatervezők otthona oldalon láttam egy görbét,melyben leírtaék,hogy valószinüleg neki is antibiotikum szedése miatt volt barna pecsételése..
2015. febr. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Reggeli vizeletből egy héttel az esetleges beágyazódás után ki kell hogy mutassa a teszt. Lehet hormon zavar is. A kimerültség meg az antibiotikum kúra ki tudja mire képes..
2015. febr. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!