Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nagyon keveset tudunk együtt...

Nagyon keveset tudunk együtt lenni a párommal, ezért ovutesztet használok. Biztos hogy akkor kell együttlenni, amikor pozi a teszt?

Figyelt kérdés
Szeretnénk jól időzíteni, tényleg jól mutatja a tüszőrepedést?
2010. febr. 10. 19:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Pozitív teszt után 24-36 órával "kell" együtt lenni. De közben figyelni magadat (pl van-e tojásfehérjés folyás vagy hasonló).

Célszerű már aznap is együtt lenni, amikor pozi a teszt, hogy mire tényleges tüszőrepedés van, már ott legyen a spermák. Szóval aznap is és másnap is célszerű.

2010. febr. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem olvastad el a használati utasítást. A pozitív teszt egy előjel, annak a jele, hogy 24-36 órán belül valamikor bekövetkezik a tüszőrepedés.


Ennek ellenére érdemes már az utolsó pozitív napon együtt lenni, mert többnyire másnap hajnalban van a tüszőrepi, és a friss, érett petét jó, ha már várják a hímivarsejtek a petevezetékben.

2010. febr. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
persze hogy elolvastam, én azt kérdeztem, hogy mennyire tuti ez az ovuteszt? Ténlyeg igaz, hogy akkor van ovunk, nem lehet máskor?
2010. febr. 10. 20:11
 4/6 anonim ***** válasza:

A teszt az LH hormon megemelkedett szintjét méri. Ez a hormon rendszerint kiváltja a tüszőrepedést.


Persze ez sem 100%, csupán 99,5%, kb. Hogy tényleg bekövetkezett-e a tüszőrepedés, azt utólag hőgörbéből meg lehet állapítani, vagy orvos ellenőrizheti ultrahangon.

2010. febr. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, ha pozitív, akkor kell együtt lenni. De volt, hogy negatívat mutatott (el is keseredtem), mégis akkor fogant a lányom... függ attól is, mennyire híg a pisi, szerintem nálunk ez volt a baj. Én inkább a Billings-módszert javaslom (hüvelyi nyálka-figyelés), a fiam ezzel az első hónapban sikerült, pedig mi is szinte csak a peteéréskor tudtunk együtt lenni. Keress rá a neten, sokmindent találsz róla. Én ebben bízom inkább! Sok sikert!
2010. febr. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2010. febr. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!