Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Aviva torna segítség?

Aviva torna segítség?

Figyelt kérdés
Sajnos nem tudok elmenni tanfolyamra.Arra lennék kíváncsi,hogy a könyvből is meglehet tanulni?Mikor kezdjem el?Az ovus gyakorlatokat is kell csinálni vagy azt nem?
2015. márc. 1. 19:13
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nagyon régen jártam és bár tornáztatom azokat az izmaimat is, de nem módszerek alapján.

Ha megvan a könyved abból is meg tudod tanulni, mivel jól le van írva minden.

Az ovulációst nem kell rögtön kezdeni, ha jól tudom kb. 6 hónapot kell várni.

2015. márc. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Tóth Julianna Skypeon keresztül is megtanítja, de könyvből is meg lehet tanulni, és ha valamelyik gyakorlat esetleg úgy nem megy, akkor válassz ki helyette másikat, amelyiket hosszabb ideig csinálod.


Annyi a lényeg, hogy a beszorításkor az alhasadat húzd be annyira, amennyire csak tudod, mintha teljesen a gerincedhez próbálnád húzni, és közben szoríts rá a gát környéki izmokra is.


Alapvetően elég az elején a 18 gyakorlatot csinálni, csak a ciklusod második két etében/a peteérést követően ne csináld erősen a gyakorlatokat, ha babát akarsz (tilos a sarokra huppanás, az erős behúzás, hagyd ki a meghozó gyakorlatot). Vagy helyette csinálhatod a peteérést serkentő gyakolatokat.


Kérdés, hogy kell-e először rendszerezni a menstruációdat/van-e valamilyen hormongond/petevezeték-elzáródás/, stb. Mert ilyenkor érdemes először a 18 gyakorlattal azt rendbetenni, rendesen csinálnia gyakorlatokat, aztán utána gyúrni a peteérésre.

2015. márc. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Igen minden rendben van a menstruációmmal,pontos 31 napos ciklusaim vannak.Tudtommal nincs elzáródva egyik petevezetékem sem (okt.volt átjárhatósági).Szerintem nincs minőségi peteérésem.Hőt vezetek,de pl nincs tojásfehérje nyákom.Gondoltam,hogy csak az ovus gyakorlatokat csinálom a 18 alapot nem.

A skypos tanításért mennyit kell fizetni vagy hogy van ez?

2015. márc. 1. 19:52
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Itt fent vannak jobb oldalon az infók:

[link]

2015. márc. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
jó drága a skypos óra....
2015. márc. 1. 20:27
 6/28 A kérdező kommentje:
Bocsánat de lemaradt,hogy köszönöm a linket :)!
2015. márc. 1. 20:27
 7/28 anonim ***** válasza:

Szerintem könyvből is megtanulhatóak a gyakorlatok, ha soknak találod. Nekem ahhoz képest nem volt az, hogy PCOsom volt és egy éve nem menstruáltam, a gyógyszerek ára simán van annyi, nem beszélve, ha babára gyúr az ember, mert az megfizethetetlen:) (és pénzben mérve meg az inszemet, lombikot...) Szóval emiatt én nem sajnálnám rá, és ha el tudsz menni személyesen, az a legjobb, jobban meg tudják mutatni.

De ha nincs lehetőséged a skpera vagy a személyesre, akkor is nagyon javaslom, hogy tanuld meg könyvből. A személyes foglalkozás után én a gyakorlatok egy részére nem emlékeztem, és én is onnan tanultam újra.

2015. márc. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Hát a legközelebbi tanfolyam amit találtam közelben 10 ezer+-2-3 ezer az útiköltség is.Semmilyen gyógyszert nem szedek.A 18 alapgyakorlat kicsit érthetetlen számomra,de az ovus gyakorlatok könnyűnek tűnnek :).Szerencsére a zene cd-m is megvan így lehet könnyebb lesz.
2015. márc. 1. 20:44
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Az ovusok egy része átfedésben van a 18 alapgyakorlattal, nyugodtan csináld az ovusakat.


Itt van pár videós gyakorlat:

A vidó legelején, 0:58-nál/1:10-nél, 1:49-nél, 2:19-nél

https://www.youtube.com/watch?v=RRpbORGXgFs


2:01-nél, 2:31-nél/3:03-nál, 3:23-nál (előző videóban már volt), 3:32-nél, 5:36-nál

https://www.youtube.com/watch?v=TUKvqBbEBvs


legelején, 0:38-nál, 1:04-nél, 1:11-nél (fentebb már volt), 1:47-nél (szintén volt, viszont szépen mutatja, hogyan kell bebillenteni az alhasat), 2:06-nál, 3:08-nál

https://www.youtube.com/watch?v=-P5rSaGneew


Ez utóbbi videón a csaj szerintem különösen jól bemutatja, hogy hol, hogyan és mit kell megmozgatni, ehhez márcsak bónusz a beszorítás, de azt dentebb leírtam.


Endometriózisnál és hormon tartalmú gyógyszer szedésénél orvos hozzájárulása szükséges. Ha egészséges vagy, nyugodtan csinálhatod, csak a ciklus 2. felétől ne túl erősen (a peteérést serkentő gyakorlatok se legeyen olyan erősek). Illetve tartózkodj a sarokra eséstől, rázkódástól, ezek mind akadályozhatjáka beágyazódást.


Baba miatt akarsz tornázni?

2015. márc. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Ja és ha jól számolom, ez 12 vagy 13 gyakorlat, ennyiből már bőven tudsz tornázni. Olvasd el a könyv elején lévő dolgokat, az is mind nagyon fontos. Sok sikert!
2015. márc. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!