Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátló mellett terhesvi...

Fogamzásgátló mellett terhesvitamin?

Figyelt kérdés
Van még 2 havi fogamzásgátló tablettám, amit be szeretnék venni, a babaprojektnek májusban állnánk neki. Azt olvastam hogy 1-3 hónappal a tervezett teherbeesés előtt érdemes már terhesvitamint szedni. Mennyire hat érdekesen hogy még szedem a fogamzásgátlót, de mellette már a terhesvitamint is? A tabi utáni 3 hónapot nem szeretnénk kivárni, a doki szerint is miután leraktam a tablettát, neki is lehet állni.
2015. márc. 3. 18:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
41%
A teherbeesés elött igencsak célszerü pár hónapot várni (és másként védekezni), mert a fogamzásgátlóban lévö hormonok nem tünnek el azonnal, idöbe telik, mire teljesen leépíti a szervezet. Ezek a hormonok okozhatnak feljödési rendellenességeket is, de semmi esetre sem tesznek jót a baba fejlödésének.
2015. márc. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
35%

Egyetèrtek.

Hagyjatok ki pár hónapot, addig óvszerrel tudtok vèdekezni..

2015. márc. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
54%
Baromság még ezeket a nézeteket terjeszteni! A mai fogamzásgátlók pár nap alatt kiürülnek a szervezetedből, ezért például egyetlen egy be nem szedett tabletta miatt is teherbe lehet esni. Mi semmit nem vártunk a babaprojekttel. 2013 májusában megvártam a megvonásost, hogy jelentkezzen a hó elején, a hó közepén pedig meg is fogant a kisfiam. Előtte természetesen voltam nőgyógyásznál rákszűrésen és általános vizsgálaton és Ő is megerősített abban, hogy nem kell várni. Sőt a tabletta abbahagyása után állítólag nagyobb is az esély a teherbeesésre. Nálunk hála Istennek bejött és egészséges fiunk született. A terhesvitamint pedig elég elkezdened akkor is, ha már rajta vagytok a baba projekten. Sok sikert!
2015. márc. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
20%

"A tabi utáni 3 hónapot nem szeretnénk kivárni, a doki szerint is miután leraktam a tablettát, neki is lehet állni."


Jó nagy hülyeséget mondott, orvostól ez elég gáz. Egyáltalán nem lehet rögtön utána nekiállni, ha teherbe is esnél, akkor hatalmas lenne a kockázat, hogy elvetélsz, vagy súlyosan beteg lesz a gyerek.


Ha komolyan el akarjátok kezdeni májusban, akkor most hagyd abba a fogamzásgátló szedését, a maradékot add oda valakinek, aki ugyanolyat használ, és kezdd el szedni a vitamint. Semmi értelme még 2 hónapig fogamzásgátlót szedned, ha már tervezitek a babát.

2015. márc. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
64%
Mondom, hogy baromság! Nem nagyobb a vetélés kockázata! Kérdezzetek már meg orvosokat, mielőtt rémisztgettek! Terhesgondozás alatt jó pár orvosnál jártam, mindegyik azt mondta, hogy javasolni is szokták a tabletta után a mielőbbi teherbeesést. Sőt! Ismerősömnek is azonnal összejött, neki sem volt semmi baja a terhesség alatt. Az elv, amire ti gondoltok, még a régi gyógyszerekre volt igaz! Amik ma már forgalomban vannak, annyira alacsony hormontartalmúak, hogy azonnal kiürülnek szinte.
2015. márc. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
2015. márc. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
54%

"A mai fogamzásgátlók pár nap alatt kiürülnek a szervezetedből, ezért például egyetlen egy be nem szedett tabletta miatt is teherbe lehet esni."


Ez ÍGY nem igaz.

Ha EGY tablettát kihagysz, akkor LECSÖKKEN a hormonszint és EZÉRT lehet teherbe esni.

De ettöl még nem ürül ki az összes hormon, a maradék hónapok alatt lesz csak lebontva.

2015. márc. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
41%
Ez amit írtál, nem igaz. Ha nekem nem hiszel, kérdezz meg orvosokat nyugodtan. Nyilván, ha annyira veszélyes lenne, akkor az lenne az elfogadott, hogy nem lehet próbálkozni hónapokig, de ez nem így van. Mondtam, nekem minden doki azt mondta, semmi baja nem lesz a gyereknek és én vagyok az élő példa arra, hogy tényleg így is van, illetve a fiam.
2015. márc. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szerintem is jol írták,1 ciklust erdemes kivárni,es kezd el most szedni a vitamint.

A baratnom babaja is elso honapban megfogant,o is elotte ciklusban tette le a gyógyszert.

A regi fogamzásgátlókra igaz volt,de ezekre mar nem.

2015. márc. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
21%
Nem kell senkinek semmit elhinni, ha valaki azt akarja kockáztatni, hogy meghaljon a babája vagy fogyatékos legyen, akkor hajrá, csinálja. Szerintem 2 sz*ros hónapot kivárni kisebb áldozat, mint elveszíteni a gyerekünket, de csináljon mindenki azt, amit akar. Csak akkor utólag ne az orvos legyen hibáztatva, ha baj történik.
2015. márc. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!